Zobacz temat - [R75] Żre olej i dymi spod korka oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Żre olej i dymi spod korka oleju

Lidzia235 - Wto Paź 27, 2009 15:02
Temat postu: [R75] Żre olej i dymi spod korka oleju
Witam Wszystkich mam nast. problem z moim roverkiem ... mianowicie autko jest po wymianie uszczelki pod glowica (planowanie, sprawdzenie szczelnosci, nowe uszczelniacze), zachowuje sie bardzo dziwne mianowicie spod korka oleju i bagnetu wydobywa sie dziwna para ( ale tylko na wolnych obrotach, gdy doda sie gazu para gdzies znika), z rury wydechowej slychac jakies strzelanie... zabral;am wczoraj moja niunie nad morze i ku mojemu zdiwieniu na 200 km zzarla mi pol litra oleju... Jezeli ktos spotkal sie z czyms takim prosze o pomoc piszcie na meila ... Bede wdzieczna :smile:
SeniorA - Wto Paź 27, 2009 17:51

a olej był po naprawie wymieniony ?,
bakan30 - Wto Paź 27, 2009 22:14
Temat postu: Re: [Rover 75 1.8 Benzyna 99r]
Lidzia235 napisał/a:
Witam Wszystkich mam nast. problem z moim roverkiem ... mianowicie autko jest po wymianie uszczelki pod glowica (planowanie, sprawdzenie szczelnosci, nowe uszczelniacze), zachowuje sie bardzo dziwne mianowicie spod korka oleju i bagnetu wydobywa sie dziwna para ( ale tylko na wolnych obrotach, gdy doda sie gazu para gdzies znika), z rury wydechowej slychac jakies strzelanie... zabral;am wczoraj moja niunie nad morze i ku mojemu zdiwieniu na 200 km zzarla mi pol litra oleju... Jezeli ktos spotkal sie z czyms takim prosze o pomoc piszcie na meila ... Bede wdzieczna :smile:
mam tez 75 z silnikiem 1800. mialem wymieniona uszczelke z pod glowicy i mialem indetyczne obiawy z dymieniem zpo odkreceniu korka oleju. po przejechaniu okolo 3000 km uspokoilo sie tzn nie dymi,a co do oleju tez mam problem ,bo na 10000 km obliczylem ,ze musze dolac jakie 2,5litra oleju wydaje mi sie ,ze to duzo pewnie i za duzo no ale coz mowi sie trudno . lubie te auto ,ale te silniki sa delikatne(
Kot - Wto Paź 27, 2009 23:12

a Moze mechanik spapral robote z uszczelka i wina nie lezy po stronie uszczelki tylko glowica jest peknieta ...
iktorn73 - Sro Paź 28, 2009 10:49

A może pierścienie są już zużyte? Czasem cylinder jest nadwyrężony i też bierze wtedy olej. Może uszczelniacze kiepskie i stały się twarde jak kamień. Możemy tak gdybać bez końca,niestety. Trzeba sprawdzać olej w silniku i płyn chłodniczy i jeśli nic się więcej nie dzieje to jeździć albo jechać z reklamacją do mechanika.Może zna wyjaśnienie :) .
Brt - Sro Paź 28, 2009 11:03

Ja bym jechał z reklamacja do mechaniora .... nic takiego nie powinno się dziać :roll:
SeniorA - Sro Paź 28, 2009 11:15

Lidzia235 napisał/a:
ku mojemu zdiwieniu na 200 km zzarla mi pol litra oleju... Jezeli ktos spotkal sie z czyms takim prosze o pomoc
Jeśli olej miał przejechane kilka tysięcy i auto jeździ po mieście,małe odległości , często uruchamiane, to do oleju dostaje się paliwo , które później podczas szybkiej jazdy za miastem, intensywnie odparowuje , a zużycie rozcieńczonego oleju jest większe i wtedy pół litra na 200 km to nic nowego.