Zobacz temat - [Freelander] Wycieraczki nie parkują
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Wycieraczki nie parkują

tuarek - Wto Lis 10, 2009 20:25
Temat postu: [Freelander] Wycieraczki nie parkują
Witam

Problem z moim frelkiem polega na tym, że wycieraczki nie parkują. Nie powracają do miejsca spoczynkowego na dole szyby na biegach II i III, natomiast na biegu "przerywanym" zatrzymują się po ok 2/3 przewidzianego zakresu ruchu po czym po przerwie kontynuują pracę znowu na tą samą odległość.
Podczas pracy słychać dokładnie że pracują zgodnie z "pykaniem" przekaźnika.

Ponieważ po sprawdzeniu silnika wycieraczek wydaje się on być sprawny awaria jest pewnie w przekaźniku ale tu mam problem ze sprawdzeniem ponieważ wg. książki Haynesa przekaźnik jest integralna częścią (nie wiem czy rozbieralną) CCU czyli Central Control Unit. Ktoś miał podobny problem albo wie jak się go pozbyć?

ADI-mistrzu - Wto Lis 10, 2009 21:16

Gdyby przekaźnik był uszkodzony to raczej by Ci one nie pracowały.
Z tego co wiem to w wycieraczkach, przy silniku w okolicach przekładni ślimakowej (nie jestem pewien czy w tym samochodzie nie jest jakieś udziwnienie i inne silniki) jest kabelek. Wewnątrz są 2 blaszki które stykają się gdy wycieraczka dojdzie do odpowiedniego miejsca.
Ogółem nazwa to się czujnik krańcowy i zazwyczaj są tego 2 sztuki, ja bym zaczął on ich sprawdzenia, możliwe że coś na zębatce utknęło i je styka nie wtedy co trzeba lub po prostu się już rozpadły.

Pozdrawiam

Brt - Sro Lis 11, 2009 18:43

opis naprawy blaszki parkowania (krańcówki) w R200/400 jest tu:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#38

może w Freelanderze jest podobnie ... bo sądzę, że przyczyną jest właśnie owa krańcówka jak pisze kolega wyżej :) :ok:

tuarek - Sro Lis 18, 2009 19:35

Witam ponownie

Problem z wycieraczkami rozwiązany! Kosztowało mnie to jakieś 2h pracy i ok. 1PLN kosztów części. Usterka to złamany (sama końcówka) jeden ze styków, które stykają się z tarczą na silniku wycieraczek. Jeśli ktoś ma podobny prolem to z chęcią pomogę.

azor77 - Sro Lis 18, 2009 20:50

tuarek napisał/a:
Problem z wycieraczkami rozwiązany! Kosztowało mnie to jakieś 2h pracy i ok. 1PLN kosztów części. Usterka to złamany (sama końcówka) jeden ze styków, które stykają się z tarczą na silniku wycieraczek. Jeśli ktoś ma podobny prolem to z chęcią pomogę.


Temat stary jak świat. Widać że, Freelander ma również tą bolączkę z blaszkami parkowania.
Sam kiedyś też tą blaszkę musiałem dorobić :mrgreen: