Zobacz temat - [R620] Przegub wewn.potrzebna pomoc
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Przegub wewn.potrzebna pomoc

kitty25 - Czw Lis 12, 2009 11:39
Temat postu: [R620] Przegub wewn.potrzebna pomoc
Witajcie

Potrzebna pomoc, mam do wymiany przegub wewn w moim roverku 620sdi 96r.chodzi o prawy(dluzszy) tu jest aukcja http://www.allegro.pl/show_item.php?item=807395404 i nie wiem czy bedzie to pasowało do mojego? Wiem ze są tu nieprzecietni fachowcy od roverów<wielki szacunek> i proszę o rade.Bo troche to kosztuje:( A klepie mi autem od 80 do 100km\h denerwujace.

Firq - Czw Lis 12, 2009 12:00

Jeśli czytam aukcje ze zrozumieniem to są to przeguby do benzyny a ty masz sdi (diesla) wiec musisz szukać do diesla.
kitty25 - Czw Lis 12, 2009 13:11

A to nie zapasuje?Kurcze bardzo ciezko znaleść te wlasnie czesc...moze macie jakies namiary
zuber84cool - Czw Lis 12, 2009 13:55

Zapytaj tu czy mają takie przeguby GLO do Rovera lub Accorda

handel@wazcar.pl
handel@m-cars.pl
tu tel. bo nie mam e-mail'a tel. 502-58-58-80

Wszystko to goście którzy wystawiają części na allegro a noż może będą mieć

Aragorn - Czw Lis 12, 2009 19:04

upewnij się na 100% że to przegub bo miałem taką samą usterkę w 620-tce a po wymianie przegubu okazało się że to nie on a zewnętrzne łożysko w skrzyni (objawy właśnie pojawiały się przy takich prędkościach jak piszesz)
kitty25 - Czw Lis 12, 2009 19:18

Aragorn, A mógłbyś cos wiecej na ten temat napisac, ile to kosztuje i jak to wymienic...wiesz my wycignelismy z mech juz raz cala poloske i te kulki w przegubie troche lataja za luźno, reszta niby ok... a wylada to tak ze zblizam sie do 80 zaczyna autem krootko lewo-prawo, bić...powyzej 100 przestaje.....
Aragorn - Czw Lis 12, 2009 19:33

u mnie było tak że kupiłem półośkę na szrocie za chyba 150zł założyłem i okazało się że to samo a problemem było wyrobione łożysko w skrzyni niestety finał był bardzo przykry bo wymiana skrzyni bałem się ją rozbierać i naprawiać bo koszt potencjalnie wyższy niż sprawna używana skrzynia. Ale nie twierdzę że u ciebie problemem nie jest tylko i wyłącznie półoś ale warto to sprawdzić, przy okazji tamtej naprawy mechanik powiedział na wstępie że bicie może być też spowodowane obsunięciem się takiego odważnika na półosi (u mnie niestety to nie było to)
kitty25 - Czw Lis 12, 2009 19:37

Aragorn, A jak w miare bezbolesnie spr. czy te łozyska sa sprawne?
Aha i gdzie lezy tez odwaznik co mogl sie zesunąć?

Aragorn - Czw Lis 12, 2009 19:52

to że łożysko ma luz zauważył mechanik ale jak dokładnie to stwierdził? (auto było na podnośniku i z uruchomianym silnikiem) a co do tego odważnika to okrągła obejma ołowiana wielkości około 10cm
kitty25 - Sob Lis 14, 2009 18:44

Zamówiłem całą półoś prawą.urzywana ma byc w dobrym stanie.i miejmy nadzieje ze to tylko to bedzie..bo czeka mnie w grudniu trasa 1tys km.