Zobacz temat - [R25 2.0 TDi 2000r] spryskiwacz tylny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 2.0 TDi 2000r] spryskiwacz tylny

Drabik - Nie Lis 15, 2009 13:23
Temat postu: [R25 2.0 TDi 2000r] spryskiwacz tylny
Brak podawania płynu do spryskiwacza na tylną szybę.
O ile udało mi się dowiedzieć Rover 25 posiada dwa silniki do spryskiwaczy- do przedniej szyby i do tylnej. Oba pracują. Próbowałem przetkać kompresorem i wyloty są ok. Po tym dosłownie skapnęły drobne krople wymieszane z korozją. Dalej jednak nic nie pomogło. Nie mam pojęcia w którym miejscu szukać zatoru w przewodzie do tylnego spryskiwacza, jak go usunąć?

Pozdrawiam

piotrekcrash - Nie Lis 15, 2009 13:27

Jedna ze złączek w wężyku doprowadzającym płyn do tylnego spryskiwacza to zaworek zwrotny, żeby płyn nie cofał się z powrotem do zbiorniczka. Możliwe, że się zapchał, ale nie pamiętam gdzie dokładnie jest ten zaworek.
HuMaX - Nie Lis 15, 2009 14:11

Wlasnie u mnie ostatnio stalo sie to samo, wczesniej tylny spryskiwacz dzialal super ;) no i widze ze na dolnej czesci wypustowej jest mokro od plynu spryskiwaczy i jakby lekko w bok lecial, ale nie ma takiego cisnienia.. jak sie zabrac do przeczyszczenia? nie chce czegos uszkodzic w mechanizmie..
Drabik - Wto Lis 17, 2009 19:51

No to teraz szukać tego zaworka...dzięki za wskazówkę. A jak Wam się udało usunąć te usterkę?
Brt - Wto Lis 17, 2009 19:58

a może standardowo złamał się wężyk w przepuście gumowym do tylnej klapy ?? ten po lewej stronie mam na myśli ... ten po proawej też warto sprawdzić czy kable się nie poprzecierały :ok: