Zobacz temat - [R 200, 1.4 16V] Syrena alarmu + Kluczyk
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200, 1.4 16V] Syrena alarmu + Kluczyk

maurer - Nie Lis 15, 2009 21:20
Temat postu: [R 200, 1.4 16V] Syrena alarmu + Kluczyk
Nie wiem czy to jakies standardowe rozwiazanie, ze oprocz pilota i kluczyka do drzwi i stacyjki mam jeszcze maly kluczyk sluzacy do wylaczenia syreny alarmowej. Niestety nie mam pojecia, gdzie znajduje sie owa syrena, lub ewentualnie dziurka do ktorej ten kluczyk pasuje. Ostatnio rozladowal mi sie akumulator i po otworzeniu drzwi z kluczyka zaczal wyc mi alarm, dlatego fajnie by bylo wiedziec jak go mozna wylaczyc.
kasjopea - Nie Lis 15, 2009 22:49

Z czego wnioskujesz, że ten mały kluczyk ma takie właśnie przeznaczenie? ;>

Jeśli chodzi o akumulator, to po jego wyjmowaniu należy ponownie zsynchronizować pilota.

maurer - Nie Lis 15, 2009 23:23

kasjopea napisał/a:
Z czego wnioskujesz, że ten mały kluczyk ma takie właśnie przeznaczenie? ;>

Tak mi powiedzial poprzedni wlasciciel, ktory dowiedzial sie tego od 1 wlasciciela. Ewentualnie jezeli nie mam racji, to do czego moze on byc?

Cytat:

Jeśli chodzi o akumulator, to po jego wyjmowaniu należy ponownie zsynchronizować pilota.

Ale wszystko dziala mi normalnie... Czy ta synchronizacja jest konieczna?

sTERYD - Nie Lis 15, 2009 23:27

może po prostu masz niefabryczny alarm...
fabryka nie montowała wyłączania syreny kluczykiem, za to montowała alarm ze zmiennym kodem wymagający synchronizacji... w związku z czym nie możemy w 100% powiedzieć gdzie znajduje się zamek od Twojego kluczyka :(
chyba najlepiej byłoby spytać poprzedniego właściciela... :hm:

ADI-mistrzu - Nie Lis 15, 2009 23:28

Może masz dokładany alarm. Zazwyczaj miejsce na wyłączenie alarmu, czyli tą stacyjkę montują z przodu samochodu, w okolicach akumulatora lub po drugiej stronie.
A jak włączy Ci się alarm to trąbi czy wyje ?

maurer - Nie Lis 15, 2009 23:31

sTERYD napisał/a:
może po prostu masz niefabryczny alarm...
fabryka nie montowała wyłączania syreny kluczykiem, za to montowała alarm ze zmiennym kodem wymagający synchronizacji... w związku z czym nie możemy w 100% powiedzieć gdzie znajduje się zamek od Twojego kluczyka :(
chyba najlepiej byłoby spytać poprzedniego właściciela... :hm:

To niemozliwe bo do 1 wlasciciela nie mam zadnej mozliwosci dotarcia, a 2 nigdy z tego nie korzystal ....

[ Dodano: Nie Lis 15, 2009 23:31 ]
ADI-mistrzu napisał/a:
Może masz dokładany alarm. Zazwyczaj miejsce na wyłączenie alarmu, czyli tą stacyjkę montują z przodu samochodu, w okolicach akumulatora lub po drugiej stronie.
A jak włączy Ci się alarm to trąbi czy wyje ?

Trabi


Kurcze mam nadzieje, ze ktos ma podobne rozw. (wydaje mi sie, ze ten alarm byl zakladany w salonie).

sTERYD - Nie Lis 15, 2009 23:37

a możesz podrzucić zdjęcie pilota i tego kluczyka... ??
maurer - Pon Lis 16, 2009 00:06

sTERYD napisał/a:
a możesz podrzucić zdjęcie pilota i tego kluczyka... ??

Pilot - standard 2 przyciskowy, obok niego wspominany kluczyk

sTERYD - Pon Lis 16, 2009 08:38

pilot rzeczywiście fabryczny, ale nie sądzę, żeby syreny do roverków robiła spółdzielnia rzemieślnicza mechaników Poznań ;)

może faktycznie ktoś wstawił gdzieś stacyjkę żeby odłączać klaksony żeby nie wyły bez potrzeby, ale to nie jest rozwiązanie fabryczne (bo przecież alarm idzie wyłączyć normalnym kluczykiem w zamku), albo poprzednikowi coś się pokręciło... :hm:

macikd - Pon Lis 16, 2009 10:43

maurer, z tego co wiem to część Roverów miała korek wlewypaliwa na taki mały kluczyk. Ja mam u siebie w R400 tylko zakrecany, ale znajomy ma 416 z 96r i tam ma właśnie korek na malutki kluczyk :wink: Więc raczej tam szukaj jego zastosowania a nie w alarmie :wink:
maurer - Pon Lis 16, 2009 12:50

macikd napisał/a:
maurer, z tego co wiem to część Roverów miała korek wlewypaliwa na taki mały kluczyk. Ja mam u siebie w R400 tylko zakrecany, ale znajomy ma 416 z 96r i tam ma właśnie korek na malutki kluczyk :wink: Więc raczej tam szukaj jego zastosowania a nie w alarmie :wink:

Korek na wlew paliwa dziala na normalny kluczyk.

[ Dodano: Pon Lis 16, 2009 12:50 ]
sTERYD napisał/a:
pilot rzeczywiście fabryczny, ale nie sądzę, żeby syreny do roverków robiła spółdzielnia rzemieślnicza mechaników Poznań ;)

może faktycznie ktoś wstawił gdzieś stacyjkę żeby odłączać klaksony żeby nie wyły bez potrzeby, ale to nie jest rozwiązanie fabryczne (bo przecież alarm idzie wyłączyć normalnym kluczykiem w zamku), albo poprzednikowi coś się pokręciło... :hm:


masz oczywiscie racje, ze to nie jest standard, ale myslalem, ze moze ktos ma podobne rozw.

kasjopea - Pon Lis 16, 2009 12:59

maurer napisał/a:
masz oczywiscie racje, ze to nie jest standard, ale myslalem, ze moze ktos ma podobne rozw.


no raczej nie, a kluczyk może do sejfu jakiegoś :wink:

siejson - Pon Lis 16, 2009 14:18

witam podlaczajac sie do tematu chcialem zapytac czy w moim roverze z 98 roku w fabrycznym centralnym zamku jest mozliwosc podlaczenia jeszcze kierunkowskazow??aby za kzadym oteorzeniem i zamknieciem drzwi swiecily sie kierunki czy w fabrycznym centralnym zamku nie bylo takich opcji????
kasjopea - Pon Lis 16, 2009 14:20

Kierunki powinny się zaświecać, nie ma sygnału dźwiękowego jak w innych samochodach.
maurer - Pon Lis 16, 2009 17:31

A moze mi ktos pokazac zdjecie i orientacyjna pozycje syreny w roverze? Moze gdzies tam mam jakis obwod do ktorego pasuje ten kluczyk
sTERYD - Pon Lis 16, 2009 17:51

w roverach za syrenę alarmu robią klaksony :cool:
ADI-mistrzu - Pon Lis 16, 2009 19:07

kasjopea właśnie kierunki w 200 się nie świecą, chyba że były i takie modele z świecącymi się, ale mi nic o nich nie wiadomo.

W weekend może trochę przy samochodzie posiedzę i pomyślę jak zrobić aby kierunki mignęły, chyba ze ktoś już to wymyślił tutaj.

kasjopea - Pon Lis 16, 2009 19:26

Hm, byłam pewna, że świecą :wink:
Paul - Pon Lis 16, 2009 19:32

kasjopea napisał/a:
Hm, byłam pewna, że świecą
I słusznie :D
ADI-mistrzu napisał/a:
właśnie kierunki w 200 się nie świecą
Zabobony jakieś :P - w okrąglakach (o ile wszystko sprawne) świecą :cool:
ADI-mistrzu - Pon Lis 16, 2009 19:46

Świecą ? To przez co mogą nie świecić ? Bezpieczniki odpadają, wszystkie sprawne.
sTERYD - Pon Lis 16, 2009 19:47

pewnie krańcówki, albo czujnik w zamku klapy ;)
czort - Pon Lis 16, 2009 19:49

ADI-mistrzu napisał/a:
właśnie kierunki w 200 się nie świecą, chyba że były i takie modele z świecącymi się, ale mi nic o nich nie wiadomo.

Swiecą po 97r produkcji
ADI-mistrzu napisał/a:
W weekend może trochę przy samochodzie posiedzę i pomyślę jak zrobić aby kierunki mignęły, chyba ze ktoś już to wymyślił tutaj.

Kiedys BRt udostepniał w swoich postach taka mała przerubke żeby świeciły
mruganie podczas otwierania zamykania auta

mruganie podczas wycia alarmu

ADI-mistrzu - Pon Lis 16, 2009 19:52

Krańcówki raczej ok, jak palcem przytrzymam jedną, zamknę samochód i puszczę to alarm się włącza. A że mam z 97r. to pewnie u mnie brak :wink:

Ten schemat od migania logiczny, całkiem dobry ale od alarmu nie bardzo, jak zatrąbimy to kierunkowskazami zamigamy :razz:

czort - Pon Lis 16, 2009 20:07

Ja sobie tak zrobiłem wszystko w/g opisu i u mnie mruga podczas zamykania i otwierania
stasiax90 - Wto Lis 17, 2009 17:14

""W R200 (tzw. okrąglaku) występowały 2 rodzaje centralek alarmu. Starszy typ (w komplecie z pilotami 3TXA) występował do nr VIN WD261857 i niestety posiadacze wyposażonych w niego R200 nie ujrzą migających kierunkowskazów.
W nowszych R200 był nowszy typ alarmu (i piloty 3TXB) i tutaj sygnalizacja otwarcia/zamknięcia jest już obecna."" Ten tekst skopiowalem z technicznego FAQ ,tam chyba nie klamia :p :p PoZdR

Brt - Sro Lis 18, 2009 14:19

ADI-mistrzu napisał/a:
ale od alarmu nie bardzo, jak zatrąbimy to kierunkowskazami zamigamy

o ile wiem (trzeba potwierdzic w rave - nie sprawdzałem) to jest osobny klakson od alarmu i osobny od sygnału dźwiękowego .... i pod takie rozwiazanie był rysowany schemat ;)