Zobacz temat - [R220SDi 97r] Świecące kontrolki bez kluczyka w stacyjce
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220SDi 97r] Świecące kontrolki bez kluczyka w stacyjce

PP - Sro Lis 25, 2009 21:28
Temat postu: [R220SDi 97r] Świecące kontrolki bez kluczyka w stacyjce
Witam.

Mam problem z moim Roverem jak w temacie, po ładowaniu akumulatora i podłączniu go do auta, bez kluczyka w stacyjce swiecą sie dwie kontrolki, od oleju i ładowania, oswietlenie wnetrza samochodu działa jakby akumulator był prawie całkowicie rozładowany, po przekręceniu kluczyka słychać jak jakieś przekaźniki próbują się załączyć, kontrolki (tylko te dwie) zapalaja sie mocniejszym światłem a pozostałe nadal nie swiecą i w sumie nic nie działa (rozrusznik, radio, zegar, alarm...)
Do samochodu podłączane były dwa różne urządzenia diagnostyczne, w obu przypadkach pokazały brak połączenia z EKU.

Przed wyjeciem akumulatora wszystko było ok.

Co mogło się stać?

Proszę o pomoc.

Krzysi3k - Sro Lis 25, 2009 22:17

Głupie pytanie:
Nie naładowałeś go przypadkiem odwrotnie?

PP - Sro Lis 25, 2009 22:22

Nie, na pewno nie. Prostownika używałem wielokrotnie. Zresztą mierzyłem miernikiem po naładowaniu.
Brt - Sro Lis 25, 2009 22:26

sprawdź mase od akumulatora do karoserii pojazdu :ok:
sknerko - Czw Lis 26, 2009 12:45

Miałem taki przypadek w polonezie i winny był mostek z diodami mocy w alternatorze jedna miała przebicie i dawała zwarcie do masy ale nie taie czyste tylko z oporem i były takie same objawy

[ Dodano: Czw Lis 26, 2009 12:45 ]
alternator w poldasach był roverowy

PP - Czw Lis 26, 2009 17:08

A diabeł tkwi w szczegółach...

Problem był w połączeniu masy z karoserią, przewód trzymał się na kilku drucikach, po zarobieniu prawie wszystko wróciło do normy, pojawił sie nowy problem. Jeśli nie znajdę go we wcześniejszych postach opiszę jako nowy problem.

Dziekuje za pomoc w tym temacie.

Pozdrawiam.