Zobacz temat - [R620] Czujnik temperatury ? problem z odpalaniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Czujnik temperatury ? problem z odpalaniem

kolodariusz - Sro Gru 02, 2009 12:18
Temat postu: [R620] Czujnik temperatury ? problem z odpalaniem
Witam serdecznie, już wczesniej pisałem posta na temat trudnego odpalania mojego samochodu... Samochód ma problem z odpaleniem kiedy silnik jest zimny a na dworze temperatura jest pomiedzy 5-15 stopniami, kiedy temperatura jest niższa, tym lepiej samochód odpala co jest troche dziwne, zastanawiam się czy przyczyną tego nie jest przypadkiem wada czujnika temperatury... bym był wdzięczny gdyby ktoś mi powiedział gdzie on jest, ile może kosztować nowy lub używka oraz to czy może on być przyczyną tego długiego odpalania... czasem muszę krecic nawet z 10 sekund by samochód odpalił, a z rury wylatuje wtedy mnóstwo białego/szarego dymu. Akumulator jest dobry, świece również (chociaż troche stare), nie mam pewnosci co do kąta wtrysku. kiedy temperatura była w pobliżu 0 stopni samochód odpalił bez żadnego problemu - byłem wtedy miło zaskoczony.
Firq - Sro Gru 02, 2009 17:32

Sprawdź ....
- Gruszke od paliwa czy czasem paliwo sie nie cofa
- Kąt wtrysku jeśli nie jesteś pewien
- Przekaźnik świec żarowych
Czujnik temp masz na kolanku metalowym jak patrzysz na silnik od strony pasażera nad alternatorem jeden jest na 1 kabel 2 na dwa kabelki
Nie ubywa ci płynu chłodniczego czasem ?? ?

Pino - Sro Gru 02, 2009 23:46

czujnik ja bym wykluczył, gdyby był popsuty to by Ci cały czas grzało świece, może to być CPW skoro na zimnym lepiej pali ale na początek sprawdź to co Firq napisał no i oczywiście do sprawdzenia wiązka elektryczna.