Zobacz temat - [seria k] Mg Zr 1.8 2003r odpowietrzanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [seria k] Mg Zr 1.8 2003r odpowietrzanie

damianz11 - Sro Gru 02, 2009 20:46
Temat postu: [seria k] Mg Zr 1.8 2003r odpowietrzanie
Mam pytanie czy Mg 1.8 z 2003r. sam się odpowietrza po wymianie płynu chłodzącego ??
Boncky - Sro Gru 02, 2009 21:04

nie odpowietrza się sam z tego co mi wiadomo.
oprawca_1978 - Sro Gru 02, 2009 21:54

Odpal silnik na odkręconym korku zbiorniczka wyrównawczego i daj mu popracować tak, żeby termostat się zagrzał i otworzył duży obieg cieczy. Dla pewności ściskaj gumowe przewody układu, te przy chłodnicy i po stronie kolektora wydechowego silnika.
Jak przestanie z dolnego przewodu, idącego do zbiorniczka, bultać powietrze, a z górnego, poleci ciecz, to masz układ odpowietrzony.
I już.

damianz11 - Sro Gru 02, 2009 22:09

To chyba mam raczej walniety blok silnika bo nie moge odpowietrzyć wogolę. Robiłem juz to kilka dni temu i wydawało mi sie ze jest gdzieś jakiś odpowietrznik jak w zaciskach hamulcowych. Ale w tym wypadku nic mi nie zostało jak wyjąć silnik.
dawidek126 - Sro Gru 02, 2009 22:35

w silniku 1.8 jest odpowietrznik układu chlodzenia...
znajduje sie on po stronie skrzyni biegów ...idzie taka metalowa rurka w której jest wspawana nakrętka a uszczelnione jest to srubką "6" wystarczy ją odpręcic i odpowietrzyc ...ale z zakręconym korkiem wlewu bo to przecież układ cisnieniowy. ustaw nagrzewnice na "gorący " nawiew nalej płynu odpal niech sie rozgrzeje i powoli odkręcaj srubke az pojeci płyn z otworu ale bez powietrza , gdy układ bedzie odpowietrzony załączy sie wentylator a z kratek nawiewu poleci gorące powietrze następnie uzupełnij płyn zakręc korek i szerokosci bajo:P :rotfl:

sTERYD - Sro Gru 02, 2009 23:34

http://www.roverki.pl/article.php?sid=467
:ziewa: