Zobacz temat - jak podłaczyć dekoder ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - jak podłaczyć dekoder ?

drlubicz - Sro Gru 09, 2009 20:45
Temat postu: jak podłaczyć dekoder ?
muszę wrócić do kilku analogowych kanałów tv i nie bardzo wiem jak podłączyć dekoder tv cyfrowej by zostawić analogową antenę w wejściu ant int ? , tv mam wypasiony więc mam wszystkie możliwe złącza oprócz euro bo są już zajęte
Brt - Sro Gru 09, 2009 20:47

o kablówce piszesz ?? jak tak ... to dekodery zwykle mają wejscie i wyjście antenowe ... łączysz wyjście dekodera z wejściem anteny w telewizorze i masz normalnego analoga :ok:
drlubicz - Sro Gru 09, 2009 20:52

dokładnie chodzi o cyfrę i jak to zrobić by zostawić antenę od analogowej tv
Brt - Sro Gru 09, 2009 21:02

dalej nie wiem co masz .... cyfrowa TV moze być naziemna, satelitarna lub kablowa analogowa TV występuje obecnie w kablówkach i naziemnie .... napisz dokłądnie co masz .... czy to Cyfra+ z satelity i chcesz do tego oglądać analogową naziemną TV ??
drlubicz - Sro Gru 09, 2009 21:12

Brt napisał/a:
czy to Cyfra+ z satelity i chcesz do tego oglądać analogową naziemną TV ??


dokładnie tak

Brt - Sro Gru 09, 2009 21:24

sygnał z dekodera Cyfry do telewizora przesyłasz albo po EURO albo po HDMI ... a antenę analogową wpinasz bezpośrednio do telewizora wejściem antenowym i jak wyłączysz dekoder, to masz normalne programy analogowe naziemne :ok: Masz jeden TV, jeden dekoder i jedną antenę naziemną ?? czy jakiś bardziej rozbudowany system antenowy ??
drlubicz - Sro Gru 09, 2009 22:39

ma jeden dekoder, jeden tv, jedną antenę zwykłą i jedną satelitarną , jak była tylko cyfra podłączona to automatycznie po włączeniu tv była dostępna i tylko w dekoderze zmieniałem programy a teraz jak podłączyłem zwykłą antenę i dekoder prze hdmi lub podobne to jest tylko zwykła tv a nie wiem jak ta cyfrę teraz szukać
Brt - Sro Gru 09, 2009 22:42

musisz w TV znaleźć odbiór programu (guzik AV albo INPUT) przez złącze HDMI ... i wtedy bedziesz miał obraz z dekodera :ok:
Pływak - Sro Gru 09, 2009 22:47

Jak nie było anteny to automatycznie wybierało źródło sygnału czyli np. HDMI musisz na pilocie zmienić źródło tak jak Brt pisze szukaj przycisku "source" albo "HDMI" na pilocie od TV...
Brt - Sro Gru 09, 2009 22:54

często nawet jak jest antena, po pojawieniu się sygnału na złączu EURO telewizor sam się przełączał na to źródło sygnału ... niektóre te=ak też mają z gniazdami HDMI ... ale nie wszystkie ... zajrzyj do instrukcji ... na bank będzie opisane co i jak :ok:
MaReK - Czw Gru 10, 2009 11:03

Brt napisał/a:
zęsto nawet jak jest antena, po pojawieniu się sygnału na złączu EURO telewizor sam się przełączał na to źródło sygnału

Malo tego! Ta swinia nie przelaczy sie z powrotem jak wyjme kabel euro or HDMI :)

A kolega z "klanu" niech poda jaki ma tv - symbol - albo zdjecie pilota ;)

Pozdrawiam,

Brt - Czw Gru 10, 2009 11:37

mój się przełącza :P .... grzeczny :kotek: :lol:
drlubicz - Czw Gru 10, 2009 17:19

byłem w sklepie z kablami i kupiłem wtyczkę euro która ma wyjście na dodatkowe audio i jakoś to chodzi ale jest lipa bo satelita chodzi tylko na av i chyba tak musi być
Marcinus - Sob Gru 12, 2009 01:32

Nie wiem,czy dokładnie zrozumiałem o co chodzi,ale mam cyfrę podpiętą pod TV przez EURO i automatycznie przerzuca. Może podpiąłeś w dekoderze pod wyjście VCR (magnetowid) i to może wszystko kopać (u mnie tak było, przez taki błąd na jednym z dekoderów nawet regulacja dźwięku nie działała :!: ) jak łączysz kablem HD, sprawdź w instrukcji obsługi, czy nie trzeba jakoś zmienić rozdziałki, w której nadaje dekoder (tak jest np w n, przy turbo dekoderze, że jak najpierw podłączysz przez EURO, a później zmieniasz na HD, to trzeba mu zmienić rozdzielczość). Sprawdź i instrukcji, rozdział z opisanymi usterkami jak nie chce Ci się czytać całości :wink:
Edit:
Jak chcesz prez 1 kabel przepuścić sygnał z anteny satelitarnej i analogowej, to musisz kupić łącznik i rozdzielacz sygnału. W Media Markt coś mi o nich gościu wspominał, ale dokładnie nie pamiętam o jakie chodziło, ani jaki był koszt...