Zobacz temat - [R75] MINTEX, Zimmermann, TRW, ATE, ROADHOUSE, itp. ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] MINTEX, Zimmermann, TRW, ATE, ROADHOUSE, itp. ?

apples - Czw Gru 10, 2009 20:04
Temat postu: [R75] MINTEX, Zimmermann, TRW, ATE, ROADHOUSE, itp. ?
Zbliżam się do wymiany klocków z przodu i chciałem poznać Wasze opinie na temat klocków MINTEX. Może ktoś już jeździ na takich?

Po wymianie płynu hamulcowego odpowietrzanie zaczynamy od prawego tylnego i idziemy po kolei do lewego przedniego?

SeniorA - Czw Gru 10, 2009 22:29

apples napisał/a:
odpowietrzanie zaczynamy od prawego tylnego
w wersji LDH : prawy tył , lewy tył , prawy przód , lewy przód .
drlubicz - Czw Gru 10, 2009 22:51

sportowe mieszanki mintexa są bardzo dobre ale jak dasz takie na zwykłe tarcze to bardzo szybko je zniszczysz , no chyba że chcesz dać zwykłe cywilne klocki tej firmy wtedy tylko trochę przepłacisz ale tarcze będą bezpieczne
apples - Pią Gru 11, 2009 11:50

Tarcze mam nowe Delphi. Klocki chcę kupić nie sportowe. Czytałem że robią dobre klocki, tylko firma mało znana u nas. Lepsze podobno od TRW, Bosch i niektórzy twierdzą że też od ATE.
Poczekam jeszcze z zakupem na opinie innych.

greg-si - Pią Gru 11, 2009 14:44

niedawno zmieniłem na mintexy i hamują bardzo dobrze. Wcześniej miałem jakieś ferodo czy coś i było sporo gorzej.
apples - Pią Gru 11, 2009 17:15

greg-si Jak z pyleniem?
greg-si - Pią Gru 11, 2009 17:59

ciężko to określić bo mam teraz stalówki
ja bym pyleniem się nie przejmował. Żeby dobrze hamować coś musi pylić a zawsze lepiej żeby to były klocki.

apples - Pon Gru 14, 2009 13:25

A jak z piszczeniem? Teraz mam chyba Delphi i piszczą czasami jak .....
SeniorA - Pon Gru 14, 2009 17:02

apples napisał/a:
Teraz mam chyba Delphi i piszczą czasami jak ...
apples, przy kupnie klocków, zwróć uwagę na to czy mają przyklejone podkładki antywibracyjne , bo wibracje są przyczyną tych dźwięków.
apples - Pon Gru 14, 2009 17:17

OK. Tylko będę musiał się zapytać, bo będę kupować przez internet.
sknerko - Sob Sty 16, 2010 14:30

W R75 mam ATE są moim zdaniem najlepsze, nie pylę mocno i hamują jak trza. Szwagier różne zakładał do BMW skończył na ATE do alfy co ma teraz o innych słyszeć nie chciał a ma tuningowaną Belle 156 200KM, jak założył to mówi że w miejscu staje :twisted: .
W R200 zakładam jakieś włoskie bo tylko takie były dostępne a musiałem awaryjnie wymieniać bo mi się zacisk zapiekł i klocek ze skosu starło tak że mało tarczy nie poniszczył ale jak bym miał wybór wziął bym ATE

jarekb - Sob Sty 16, 2010 15:06

a jesli chodzi o piszczenie to kiedys dobry mechanik powiedzial mi zeby przez ok 100km nie hamowac zbyt mocno i dosc delikatnie obchodzic sie z hamowaniem i na pewno nie beda piszczaly i tak tez uczynilem do dzis mi ani raz nie zapiszczaly wiec chyba jest cos w tym prawdy
apples - Sob Sty 16, 2010 15:15

jarekb jakie masz u Siebie?
jarekb - Sob Sty 16, 2010 17:01

Lucas TRW
BoloSr - Sob Sty 16, 2010 18:23
Temat postu: Re: [R75 All] Klocki przód. MINTEX?
Zapoda cos co jest markowe ATE, Jurid lub Brembo a nei jakies wynalazki toc to najwazniejsza rzecz w aucie :(
apples - Sob Sty 16, 2010 18:41

BoloSr Chyba słabo orientujesz się w temacie.

Już się naczytałem o krzywych tarczach ATE. Kiepskich klockach Brembo itp.
Jurid -Fakt są OK. Może trochę twarde.
Zapomniałeś chyba jeszcze o EBC i Zimmerman.

BoloSr - Sob Sty 16, 2010 19:10

apples napisał/a:
BoloSr Chyba słabo orientujesz się w temacie.

Już się naczytałem o krzywych tarczach ATE. Kiepskich klockach Brembo itp.
Jurid -Fakt są OK. Może trochę twarde.
Zapomniałeś chyba jeszcze o EBC i Zimmerman.


to moze sie naczytales tylko bo ja odkad mam auta a to juz jest od 2000 roku to tylko mialem w nich ATE albo Juridy nic innego :)
fakt brembo nie sa kiepskie tylko poprostu szybko sie koncza a co do EBC i Zimmerman z tego co ja czytalem to maj dobra opinie ale tanie nie sa niesttety :(

apples - Sob Sty 16, 2010 19:16

Czytałem sporo też właśnie o Mintexach. Na forach są bardzo dobre opinie o nich. Zadałem pytanie, aby dowiedzieć jak spisują się w R75. Póki co to są tanie, bo wchodzą na Polski rynek.
trawis25 - Czw Mar 11, 2010 00:13

I co kupiles? Jak sie sprawująY? :roll:
saute - Czw Mar 11, 2010 09:37

a jakie macie opinie o TRW ??
apples - Czw Mar 11, 2010 10:38

Przednie kupiłem jakiś czas temu i leżą w piwnicy bo miałem wymienić razem z tylnymi i tylnymi tarczami też Mintex ale sklep TomaTeam zrobił mnie w ... co opisałem http://forum.roverki.eu/v...15256&start=100

saute TRW są OK. Jakbym miał zakładać inne niż Mintex to: Textar, TRW.

saute - Czw Mar 11, 2010 10:43

to może mi je taniej opchniesz ;) ??
apples - Czw Mar 11, 2010 10:59

Nie, nie. :grin: Czekam na dostawę od normalnego sprzedawcy z Gdańska. :wink:
Zakładam Mintexa. Na przód tarcze będą Mintex lub National.

Jak chcesz komplet na 4 koła to ściągnij z Anglii. Na ebayu wychodzi sporo taniej.

witia24 - Nie Mar 14, 2010 14:12
Temat postu: ok
mi wlasnie zaswiecila kontrolka musze zmienic tylko nie wiem które musze najpierw sprawdzic a potem zamowic dajcie linka do czegos dobrego no i cena by fajna byla

czy sprwadze klocek bez zdejmowania kola bo niewiem ktury i czy jak zmieniac to odrazu na 2 kolach czy tylko na 1 dnym.

Raptile - Nie Mar 14, 2010 14:16

Mintex polecam w R200 dają rade
apples - Pon Kwi 12, 2010 18:35

Mintex-y z przodu założone. Przejechane ponad 500km i niestety nie był to dobry wybór. Jak się trochę rozgrzeją to niestety piszczą jak ... :cry: Chyba że to wina tarcz :???:
kris-tofer - Pon Kwi 12, 2010 18:40

Muszę zajrzeć jakiej ja mam firmy klocki u siebie założone w R. Jak kupiłem autko w listopadzie 2008 z prawie nowymi klocuszkami, to jeżdżę na nich do dziś i starte są dopier do połowy
apples - Pon Kwi 12, 2010 18:41

To luknij i napisz :grin:
gustav.pl - Pon Kwi 12, 2010 19:10

kris-tofer napisał/a:
Muszę zajrzeć jakiej ja mam firmy klocki u siebie założone w R. Jak kupiłem autko w listopadzie 2008 z prawie nowymi klocuszkami, to jeżdżę na nich do dziś i starte są dopier do połowy

Ale ile kilometrów na nich przejechałeś? Ja teraz też przymierzam się do wymiany "przodów". Bo choć jeszcze mógłbym trochę na nich pojeździć, ale po rozgrzaniu piszczą tak, że głusi się oglądają co to za dźwięki :wink:
A tak przy okazji, wie ktoś może, gdzie w Wawie kupię klocki ATE? W IC podobno na razie nie mają...

kris-tofer - Pon Kwi 12, 2010 19:15

Roverek zjedzie do bazy i zajrzę, zrobię fotkę lub napiszę.
Przejeździłem już około 16500 km zaczynają już trochę kopcić sadzą ale nigdy nic nie piszczało a hamulce na dotyk.

apples - Pon Kwi 12, 2010 20:01

gustav.pl napisał/a:
klocki ATE
na allegro mają
piwonski12 - Pon Kwi 12, 2010 21:21

apples napisał/a:
Mintex-y z przodu założone. Przejechane ponad 500km i niestety nie był to dobry wybór. Jak się trochę rozgrzeją to niestety piszczą jak ... Chyba że to wina tarcz

Ja juz rok na Mintex-ach smigam i nigdy mi nie piszczaly , tarcze jeszcze orginalne.

apples - Pon Kwi 12, 2010 22:15

piwonski12 napisał/a:
Ja juz rok na Mintex-ach smigam i nigdy mi nie piszczaly , tarcze jeszcze orginalne.
może to wtedy wina tarcz.
iktorn73 - Sro Kwi 14, 2010 12:15

Chyba nikt nie wie dlaczego klocki piszczą :) . Ja miałem już kilkanaście firm i nie ma reguły. ATE piszczały w Vento ale nie piszczały w R214,TRW piszczały w R214 ale nie piszczą w R75. Nawet moje ulubione Textary piszczały czasem w VW. Dlaczego? Nie wiem i nikt nie może mi tego wytłumaczyć :) .
gustav.pl - Pon Kwi 19, 2010 21:14

kris-tofer napisał/a:
Roverek zjedzie do bazy i zajrzę, zrobię fotkę lub napiszę.

?? To jakie masz klocki? Nie możesz ich znaleźć :wink:
Ja założyłem Ate ( 215 zł + przesyłka, w IC 327 zł). Jak na razie jest :ok:

apples - Pon Kwi 19, 2010 21:29

gustav.pl napisał/a:
To jakie masz klocki? Nie możesz ich znaleźć :wink:
Przesłał mi info na GG :wink:
gustav.pl - Pon Kwi 19, 2010 21:42

apples napisał/a:
Przesłał mi info na GG :wink:

Aaaaa..... :grin:

apples - Sro Maj 26, 2010 22:03

Co sądzicie o tarczach hamulcowych firmy ROADHOUSE ?
pajda - Sro Maj 26, 2010 22:22

Witam, ja zakupiłem zestaw tarcz mintexa wraz z klockami na ebay.co.uk

Wychodzi dużo taniej niż w PL, pomijając fakt, że tarcze 325 mm u nas są niedostępne.
Kurier z UK do PL (pod dom) kosztuję ok 25 Funtów (120zł). Przesyłka jest reazlizowana ok 3-5 dni.Polecam tą firmę http://catrinatrans.co.uk/ ( własnie czekam na paczke)

apples - Sro Maj 26, 2010 22:25

Zobaczymy jak u Ciebie bo mi Mintexy piszczą. :wink:
SeniorA - Czw Maj 27, 2010 08:59

iktorn73 napisał/a:
Chyba nikt nie wie dlaczego klocki piszczą
iktorn73,pisałem o tym wcześniej.Powodem piszczenia hamulców są drgania wysokiej częstotliwości , powstające w klocku hamulcowym.Problem powstał, jak wyeliminowano azbest z materiału ciernego klocków.Producenci zestawów hamulcowych, próbują rozwiązać problem przez dobieranie materiału klocków i tarcz, stosują na klockach podkładki antywibracyjne , a mechanicy smarują tylną stronę klocków specjalną pastą ceramiczną ( np. Liqui Moly) i zeszlifowują lekko wąsy klocków w miejscu ich styku z jarzmem. W R75, oryginalne klocki MG Rover są dodatkowo klejone do jarzma.Klocki wysokiej jakości i prawidłowo założone, nigdy nie piszczą, a jak piszczą,to nadają się do reklamacji.
apples - Czw Maj 27, 2010 16:01

SeniorA napisał/a:
pisałem o tym wcześniej.Powodem piszczenia hamulców są drgania wysokiej częstotliwości , powstające w klocku hamulcowym.Problem powstał, jak wyeliminowano azbest z materiału ciernego klocków.Producenci zestawów hamulcowych, próbują rozwiązać problem przez dobieranie materiału klocków i tarcz, stosują na klockach podkładki antywibracyjne , a mechanicy smarują tylną stronę klocków specjalną pastą ceramiczną ( np. Liqui Moly) i zeszlifowują lekko wąsy klocków w miejscu ich styku z jarzmem. W R75, oryginalne klocki MG Rover są dodatkowo klejone do jarzma.
Tylko że to mi podchodzi pod stukanie, a nie pod piszczenie. Bo podczas hamowania klocek jest dociśnięty i tak do tarczy więc po co podkładki antywibracyjne. Chyba że się mylę.
Jak możesz SeniorA mi wytłumaczyć to będę bardzo wdzięczny. Na Mintexach nie ma tych podkładek więc może zakupie lub dorobię.
SeniorA napisał/a:
Klocki wysokiej jakości i prawidłowo założone,
Mintex ma dobre opinie z tego co wiem. Wkładają również na pierwszy montaż. Textar podobno firmuje je również swoim logo.
Pytałem się w sklepie i twierdzą ze jest to spowodowane tym że klocki są z gatunku twardych. Może dlatego :hm:


I ponawiam pytanie: "Co sądzicie o tarczach hamulcowych firmy ROADHOUSE ?" :wink:

greg-si - Czw Maj 27, 2010 16:11

apples napisał/a:
Na Mintexach nie ma tych podkładek więc może zakupie lub dorobię.

No widzisz ja dostałem te podkładki ze swoimi Mintex`ami i oczywiście założyłem je. Nic nie piszczy ale oczywiście u mnie jest R400

apples - Czw Maj 27, 2010 16:58

greg-si napisał/a:
No widzisz ja dostałem te podkładki ze swoimi Mintex`ami i oczywiście założyłem je.
Ja niestety oprócz klocków w pudełku nic więcej nie miałem :hm:



I ponawiam pytanie: "Co sądzicie o tarczach hamulcowych firmy ROADHOUSE ?" :wink:

SeniorA - Czw Maj 27, 2010 17:05

greg-si napisał/a:
Nic nie piszczy ale oczywiście u mnie jest R400
to nie ma znaczenia w jakim aucie,bo klocek wpada w wibracje, jak jest dociskany prostopadle do wirującej tarczy i to w pewnym przedziale wartości działających sił.
Podkładki antywibracyjne są najczęściej naklejone na klocek.

apples - Czw Maj 27, 2010 17:33

SeniorA napisał/a:
Podkładki antywibracyjne są najczęściej naklejone na klocek.
SeniorA to jak jest? Maja wpływ na stuki czy na piszczenie?
SeniorA - Czw Maj 27, 2010 17:46

Stosowanie podkładek antywibracyjnych lub past ceramicznych, a także proces właściwego dotarcia klocków i tarcz po ich wymianie, ma zapobiegać piszczeniu.
apples - Czw Maj 27, 2010 17:53

:hmm:
SeniorA - Czw Maj 27, 2010 18:59

Wskazane jest też wykonanie (zaraz po wymianie klocków i tarcz) dotarcia zestawu , polegającego na rozpędzeniu auta do prędkości ~60 km/h i wolnym wyhamowaniu do 20 km/h bez zatrzymania (kilkakrotnie powtórzyć ), następnie to samo z prędkości 80-90 km/h . Ważne by wykonać to kilkakrotnie, bez zatrzymania auta by nie kumulować miejscowo ciepła na tarczy. Najlepiej po za miastem na mało ruchliwej drodze.
apples - Czw Maj 27, 2010 19:04

SeniorA to wszystko w podobny sposób zrobiłem tylko nadal mi nie dają spokoju podkładki antywibracyjne i piszczenie. :wink:


I ponawiam pytanie: "Co sądzicie o tarczach hamulcowych firmy ROADHOUSE ?" :wink:

greg-si - Czw Maj 27, 2010 19:54

SeniorA napisał/a:
Wskazane jest też wykonanie (zaraz po wymianie klocków i tarcz) dotarcia zestawu , polegającego na rozpędzeniu auta do prędkości ~60 km/h i wolnym wyhamowaniu do 20 km/h bez zatrzymania (kilkakrotnie powtórzyć ), następnie to samo z prędkości 80-90 km/h . Ważne by wykonać to kilkakrotnie, bez zatrzymania auta by nie kumulować miejscowo ciepła na tarczy. Najlepiej po za miastem na mało ruchliwej drodze.

Ja dokładnie tak zrobiłem. Miałem tak w instrukcji napisane która była w pudełeczku bądź na.
apples napisał/a:
I ponawiam pytanie: "Co sądzicie o tarczach hamulcowych firmy ROADHOUSE ?" :wink:

Pierwszy raz widzę tą markę. Ja zainwestowałem w Zimmermann`a.

0L0 - Czw Maj 27, 2010 20:20

apples napisał/a:
Co sądzicie o tarczach hamulcowych firmy ROADHOUSE ?

Bardzo możliwe, że w przyszłym tygodniu zakupię takie właśnie tarcze, więc jak wszystko dojdzie do skutku to napiszę co i jak.

apples - Czw Maj 27, 2010 20:40

Cytat:
Bardzo możliwe, że w przyszłym tygodniu zakupię takie właśnie tarcze, więc jak wszystko dojdzie do skutku to napiszę co i jak.
:wink:

Podobno jest to TRW. Chodzi mi głównie jak z piszczeniem i jak wyglądają pod względem wykonania.

kris-tofer - Pią Maj 28, 2010 09:02

apples napisał/a:
"Co sądzicie o tarczach hamulcowych firmy ROADHOUSE ?"

Fajna nazwa tych klocków i tyle mogę o nich powiedzieć :)
Ogólnie z klockami zawsze jestem miło zaskoczony, jak już zdążyłem wcześniej w tym temacie napisać mam założone u siebie TRW (samochód kupiony z nowymi takimi klockami, ja nic nie zmieniałem) i jeżdżę na tych klocuszkach już półtora roku i zdarte są do połowy na wszystkjich kołach. Dobrze hamują, pisków nigdy nie słyszałem, opróćz pisku opon :) wcześniej nie, ale teraz pylą, nie ma z tym tragedii, bo jak myję auto raz na tydzień, to na przednich felgach jest tylko delikatny nalot pyłu z klocków.

apples - Pią Maj 28, 2010 11:20

kris-tofer napisał/a:
to na przednich felgach jest tylko delikatny nalot pyłu z klocków.
Mintexy prawie wcale nie pylą. W porównaniu do poprzednich to bajka (chyba Delphi), tyle że piszczą. :sad:

I ponawiam pytanie: "Co sądzicie o tarczach hamulcowych firmy ROADHOUSE ?" :wink:

owcze - Pon Maj 31, 2010 19:15

Czy ktoś z Was używał tarcz i klocków firmy ABS z Holandii?
spider666 - Pon Maj 31, 2010 19:46

Ja miałem tej firmy szczęki innym małym autku i po 3 m-cach zniknęły :/
owcze - Pon Maj 31, 2010 20:01

spider666 napisał/a:
po 3 m-cach zniknęły :/
dobrze wiedzieć. Na allegro wyczaiłem klocki i tarcze za bardzo niską cenę w komplecie i się zastanwiałem czyby ich nie kupić ale po takiej opinii raczej nie będę ich 'testował' ;)
apples - Pon Maj 31, 2010 20:07

I ponawiam pytanie: "Co sądzicie o tarczach hamulcowych firmy ROADHOUSE ?" :wink:
kasjopea - Pon Maj 31, 2010 20:08

apples, płyta Ci się zacięła? :lol:
owcze - Pon Maj 31, 2010 20:21

apples, zastanawiam się czy ich nie kupić ;) Jak je kupię i założę to Ci powiem ;) Gdzieś przeczytałem, że jest to linia produkcyjna ATE (albo TRW) tylko pod nazwą Roadhouse
apples - Pon Maj 31, 2010 20:31

owcze napisał/a:
Gdzieś przeczytałem, że jest to linia produkcyjna ATE (albo TRW)
Też słyszałem że TRW. :wink:
merf3 ma założone z przodu i sobie chwali.

blue827 - Pon Maj 31, 2010 21:21

Ja obecnie jeżdżę na polskich Breck black stuff i sprawują się bardzo dobrze. Nie ma mowy od żadnym piszczeniu, biorą dosyć ostro, a jednocześnie tarcze są bardzo gładkie bez rys. Nie mam jakiegoś super doświadczenia rajdowego ale nic nie mogę im zarzucić, jakbym jeszcze raz miał kupować to też Breck. Te zardzewiałe stare klocki to były jakieś metaliczne praktycznie wogóle się nie zużywały, za to tarcze miały pęknięcia i pełno miejscowych przegrzań.

apples - Pon Maj 31, 2010 21:25

Ile na nich już przejechałeś? Tarcze z tego co się orientowałem to chyba nie produkują?
blue827 - Pon Maj 31, 2010 21:36

właściwie zadużo nie przejechałem, <1000km, tarcze mam ATM, ale chodziło mi o to że klocki Breck nie żłobią głębokich rys w tarczach. Może na tej fotce powyżej widać małe ryski, ale w dotyku tarcza jest gładka.
apples - Pon Maj 31, 2010 21:40

blue827 napisał/a:
ATM
ATM MIKODA do R75 dostępna jest tylko do przodu :wink: Opinie słyszałem i czytałem różne, ale zazwyczaj wszyscy chwalą.
owcze - Pon Maj 31, 2010 21:58

Widziałem ATM Mikody wentylowane, naweircane, frezowane itd na allegro. Cena przestępna ale czytałem gdzieś, że lubią się krzywić (ale to pewnie zależy na jaką partię się trafi...)
blue827 - Pon Maj 31, 2010 22:35

Jeśli chodzi o tył, szukałbym czegoś najtańszego / najmiękkszego bo siła hamowania i tak jest bardzo mała. W moim przypadku są to tarcze 4max (dosyć miękkie), i klocki Wokingi. Zestaw hamuje bardzo dobrze ale wydaje mi się że klocki powinny być jednak trochę miękksze w stosunku do tarcz, bo na tarczach robią się wyczuwalne rysy, bruzdy.

apples - Pon Maj 31, 2010 22:39

blue827 widzę że przyłożyłeś się do wymiany :brawa: Jak wymieniam to również musi być wszystko wyczyszczone, przesmarowane co trzeba i dodatkowo poskręcane na płyn antywykrętny :wink:
blue827 - Pon Maj 31, 2010 22:47

Dzięki. Praca przy hamulcach nie jest taka skomplikowana, lepiej samemu wszystko złożyć. Do klocków używam pasty ATE, a to białe to spray ceramiczny, nie rozpuszcza się tak jak miedziowy. Locktite nie używam jakoś, bo niby na sucho wtedy trzeba skręcać i boje się korozji.
merf3 - Pon Maj 31, 2010 22:50

mnie kumpel z hurtowni namówil na roadhouse ( wyrob TRW) dokladnie ten zestawik mam na przodzie i jest rewelacja http://www.allegro.pl/ite...75_mg_nowa.html
zero piszczenia , hamowanie bdb no i jakos mało kiedy fele przednie czyszcze :wink:
Takze moge potwierdzic ze na ta polke cenowa to jest dobry zakup :smile:

kris-tofer - Wto Cze 01, 2010 09:09

apples napisał/a:
"Co sądzicie o tarczach hamulcowych firmy ROADHOUSE ?"

apples musisz być pierwszy, który przetestuje te tarcze, bo chyba nikt z nas jeszcze takich tarcz nie testował

apples - Wto Cze 01, 2010 09:50

kris-tofer napisał/a:
apples musisz być pierwszy, który przetestuje te tarcze, bo chyba nikt z nas jeszcze takich tarcz nie testował
I chyba właśnie je zamówię. W związku z zamieszaniem z moimi Mintexami które miały być, a potem innymi ważniejszymi wydatkami temat odłożyłem. Wymienimy razem z owcze więc damy znać. :wink:
sopelinho - Wto Cze 01, 2010 10:35

z racji popularności tematu pozwolę się podłączyć z zapytaniem
w swoimR416 będę zmieniał i klocki i tarcze
którą firmę wybrać, ATE czy Zimmermann? Zestawy obu firm są po ok 250zł.

0L0 - Wto Cze 01, 2010 19:41

Kurcze, ale Ty Apples jesteś niecierpliwy :lol:
Jutro będę miał komplet tarcz i klocków RH na wszystkie koła, w piątek montaż ;)

PS. Ile płynu hamulcowego lać przy wymianie?

apples - Wto Cze 01, 2010 20:10

0l0 napisał/a:
Kurcze, ale Ty Apples jesteś niecierpliwy :lol:
No wiem :razz:
0l0 napisał/a:
PS. Ile płynu hamulcowego lać przy wymianie?
1l wystarczy z tego co mi wiadomo. Jeżeli chodzi o poziom to MAX na założonych nowych tarczach i klockach, ale to na pewno wiedziałeś :wink:
0L0 - Nie Cze 13, 2010 11:39

OK. Roadhouse'y założone. Wszystko pasuje cacy... po wciśnięciu pedału hamulca auto zwalnia tak jak powinno :lol:



Klocki jakie miałem do tej pory były firmy ATE (tarcze pewnie też). Tak wyglądały po ok. 126000km:


Przednie klocki miały pęknięcie przez prawie całą wysokość :roll:


EDIT: przednie klocki wymieniał poprzedni właściciel i cholera wie co to za badziewie było :roll:

apples - Nie Cze 13, 2010 13:02

Ty mi o zwalnianiu nie pisz :mrgreen: Napisz czy hamują i czy nie piszczą :lol:
0L0 - Nie Cze 13, 2010 15:26

Na razie nie będę ich katował. Pisków żadnych nie uświadczyłem ;)
Dam-Kam - Nie Cze 13, 2010 21:28

sopelinho napisał/a:
którą firmę wybrać, ATE czy Zimmermann?

ja też chętnie poznam opinie o Zimmermann'ie. Stosunkowo niedawno (22kkm temu) wymieniłem tarcze na newki ale jednak niska półka to dno. Wibrują przy hamowaniu tak mocno, że budą trzęsie ;)

Pierwsze co zrobię to je przetoczę a później ewentualnie bede to wymieniał i dlatego pytam sie właśnie o ww. producenta :smile:

0L0 - Sob Cze 19, 2010 22:30

OK, po kilkuset km przejechanych na tarczach i klockach RH stwierdzam, że:
- tarcze nie wibrują przy hamowaniu z dużych prędkości (testowane przy 140km/h);
- klocki nie piszczą;
- siła hamowania organoleptycznie odczuta jako bardzo dobra :lol:

Jugol - Nie Cze 20, 2010 00:45

Opowiem i ja o TRW. Trzy miesiące temu wymiana tarcze + klocki tejże firmy. Hamują wg. mnie ok. Przez pierwszy 1kkm żadnych pisków, żadnych wibracji, nawet przy hamowaniu z dużych prędkości 150- 160km/h. Ale po ok. 1,5kkm zaczęły się piski z nich wydobywać- jak są zimne, po kilku nawet słabych hamowaniach- piszczenie ustaje. I najważniejsze, nie wiem czy jest to spowodowane wzrostem temp. na zewn. , ostatnio przy hamowaniu z dużych prędkości zaczeły wydawać dziwne takie buczenie- przy gwałtownym hamowaniu, ale nie ma to wpływu na jakość hamowania- tu jest ok. To tyle o TRW po przejechaniu na nowym komplecie ponad 3kkm :)
kamil652 - Pon Lip 26, 2010 15:54

http://allegro.pl/item115...iercone_gt.html




ktoś jezdzi na takich ? jakies oceny?

Markzo - Pon Lip 26, 2010 18:21

Mikoda to chyba polska firma, z tego co kojarzę na innych forach różnie było z opiniami na temat ich produktów... ja bym poszedł w TRW :)
kamil652 - Pon Lip 26, 2010 22:54

TRW mialem w poprzednim samochodzie ,ale samochod mial 55 koni i ograniczenie do 140 wiec wystarczały :)

tutaj sa predkości wieksze i mocniejsze hamowanie , mam bicie przy hamowaniu i chyba tarcze mi sie pofalowały wiec rozpatruje wymiane na mocniejsze .... to co Polskie nie musi oznaczac chyba ,ze gorsze ...? wiem ,ze tak czesto nie jest

ktoś jakies jeszcze opinie doda ?:)

apples - Pon Lip 26, 2010 23:00

kamil652 napisał/a:
TRW mialem w poprzednim samochodzie ,ale samochod mial 55 koni i ograniczenie do 140 wiec wystarczały :)

tutaj sa predkości wieksze i mocniejsze hamowanie , mam bicie przy hamowaniu i chyba tarcze mi sie pofalowały wiec rozpatruje wymiane na mocniejsze .... to co Polskie nie musi oznaczac chyba ,ze gorsze ...? wiem ,ze tak czesto nie jest
O tym piszcie sobie na PW lub w innym temacie.


Co do tarcz Mikody to osobiście czytałem sporo różnych opinii na innych forach. Oceny częściej pozytywne niż negatywne. Negatywne dotyczyły krzywienia się. Do R75 produkują tylko na przednią oś

Mikoda jest polską firmą http://www.mikoda.pl/sklep/firma

Zubek - Pon Wrz 20, 2010 14:10

greg-si napisał/a:
Ja zainwestowałem w Zimmermann`a.


Gdzie kupiłeś Zimmermann'a :?:

apples - Pon Wrz 20, 2010 15:00

Zubek, Kiedyś jak sprawdzałem ceny to najtaniej mieli http://allegro.pl/show_user.php?uid=9904902




Wracając do tematu tarcz Mikoda to dowiedziałem się od kolegi który handluje ich asortymentem, że jeżeli nie mają tarcz w ofercie do jakiegoś modelu lub marki samochodu, ale któraś z tarcz którą maja w ofercie od innego modelu lub marki jest identyczna (grubość, średnica, itp.) z tą której szukamy, a różni się tylko rozstawem lub ilością otworów do mocowania śrub koła to mogą nawierci otwory według życzenia. Dostawa trwa trochę dłużej ponieważ muszą przestawić maszynę, ale jest możliwość realizacji takiego zamówienia.

BorysOpole - Pon Wrz 20, 2010 16:45

Ja używam mikoda dokładnie tych samych co na zdjęciu; od ponad roku jestem zadowolony z tych tarcz, mam je z klockami boscha przy lekkim hamowaniu nieraz zapiszczą ale to chyba wina klocków ogólnie ok, jak są zimne torchę słabiej hamują, ale wystarczy 2 razy gdzieś przychamować i jest żyleta
jarekb - Pon Wrz 20, 2010 17:20

w r75 mam TRW na tarczach orginalnych i nigdy nie zapiszczaly a hamuja bardzo dobrze i nie pyla zbytnio, w drugim r600 tez mam TRW + Tarcze bo byly bicia i po 30 tys tarcze i klocki jak nowe i tez nie piszcza wiec polecam bo cena a jakosc jest dobra, mamie w civice wymienilem tarcze i klocki na brembo i powiem ze nie zachwycaja bo piszcza i po tarczach widac duze zuzycie wiec u mnie ta firma odpada
greg-si - Pon Wrz 20, 2010 18:59

Zubek napisał/a:
greg-si napisał/a:
Ja zainwestowałem w Zimmermann`a.


Gdzie kupiłeś Zimmermann'a :?:

Gdzieś w internecie. Ostatnio widziałem takie na allegro.

apples - Pon Wrz 27, 2010 18:20

Problem z piszczącymi klockami Mintex rozwiązany. Taśma podgumowana dwustronna przyklejona w miejscu styku klocka z zaciskiem i tłoczkiem załatwiła sprawę. Wreszcie cisza. :smile:
Nie wiem czy to dobry pomysł, ale nie miałem oryginalnych nakładek antywibracyjnych, a już nie mogłem wytrzymać z piszczeniem.

pajda - Pon Wrz 27, 2010 19:47

Ja po przejechaniu ok 1.5 tys km na tarczach i klockach Mintexa ściągniętych z UK, mogę powiedzieć że sprawują się naprawdę dobrze. Hamują tak samo dobrze jak oryginały, a w sumie to pewnie lepiej :) Problem piszczenia pojawił się kilka razy przy docieraniu, po czasie nie ma kompletnie problemu z odgłosami dochodzącymi z okolic tarcz ;) Polecam
maryba - Czw Paź 07, 2010 21:02

owcze napisał/a:
apples, zastanawiam się czy ich nie kupić ;) Jak je kupię i założę to Ci powiem ;) Gdzieś przeczytałem, że jest to linia produkcyjna ATE (albo TRW) tylko pod nazwą Roadhouse


pewnie tu :
http://www.motofakty.pl/a..._hamowanie.html

też sie zastanawiam na tymi tarczami 1 sztuka około 148 zł
klocki 125 za komplet

może ktoś juz użytkuje i może sie podzielić


mam kilka typów - a jakie sa wasze typy?

ROADHOUSE
DELPHI
ZIMERMAN
BREMBO
ATE

a jakie sa wasze typy?

apples - Czw Paź 07, 2010 21:09

maryba napisał/a:
może ktoś juz użytkuje i może sie podzielić
merf3 ma i sobie chwali.

[ Dodano: Czw Paź 07, 2010 21:09 ]
maryba napisał/a:
mam kilka typów - a jakie sa wasze typy?
Na przód założę kiedyś Mikodę.
maryba - Czw Paź 07, 2010 22:26

widzieliście to :

http://cgi.ebay.pl/ROVER-...=item4cee6e3422

ciekawe jakiej to jest jakości , ale nawet gdyby 100 za przesyłkę to i tak wychodzi 500 za komplet na 4 koła - tyle co u nas na przód

0L0 - Pią Paź 08, 2010 08:26

Jakieś no name :roll:

Moje Roadhousy po przejechaniu ładnych paru tysięcy kilometrów spisują się świetnie. Żadnych pisków, wibracji itp.

maryba - Pią Paź 08, 2010 12:37

0l0 napisał/a:
Jakieś no name :roll:

Moje Roadhousy po przejechaniu ładnych paru tysięcy kilometrów spisują się świetnie. Żadnych pisków, wibracji itp.


własnie takie zamówiłem .. w przyszłym tyg mają byc

sniffi - Pią Paź 08, 2010 21:06

też mam tarcze RH i do tego klocki TRW Lucas - nic nie piszczy wbrew opiniom innych
miuzziker - Sob Lis 20, 2010 15:34

Witam. Co myślicie o tym:
tarcze mintex:
http://www.tomateam.pl/sk...amulcowy&c=1413
oraz klocki mintex:
http://www.tomateam.pl/sk...amulcowy&c=1451

Myślałem jeszcze o tarczach Bosch i klockach ATE. Który zestaw lepszy. Czy ktoś użytkuje tarcze i klocki firmy mintex?

maryba - Sob Lis 20, 2010 15:56

Mam RH - komplet na przód - ładnie hamują - nie piszczą ale troche za mocno brudzą jak dla mnie


generalnie POLECAM

miuzziker - Sob Lis 20, 2010 21:54

A czy te tarcze i klocki firmy mintex są dobre? Czy trzeba wymieniać płyn hamulcowy przy wymianie tarcz i klocków?
apples - Sob Lis 20, 2010 22:12

miuzziker, nie powielaj pytań. W temacie masz już odpowiedz na pytania tylko trzeba poczytać.
Piotrass - Sob Mar 12, 2011 16:10
Temat postu: Tarcze nacinane bozarto
http://allegro.pl/tarcze-...1490157232.html
Warto? Czy tylko ładnie wygląda, a firma badziew?
Osobiście uważam, że chyba tylko wygląda i lepiej brać coś firmowego. Czy może się mylę? :P

marecki6 - Sob Mar 12, 2011 16:31

tak na szybko udało mi się znaleźć info, że firma Bozarto to to samo co Mikoda i podobno robione są ze słabych materiałów (zaczytane z forum hondy civic)
kamil652 - Pon Mar 14, 2011 22:22

mam te tarcze ,ale klocki Brembo . Po przejechaniu o 5-8 tys km stwierdzam ,ze nie biją , nie piszczą ,jedynie mam wrażenie ,ze głośno hamują ( moze przez te nacięcia ) i są twarde .
maryba - Wto Mar 15, 2011 08:57

mineło 5 mięsięcy odkąd jeżdze na RoadHouse - polecam, nie piszczą, dobrze hamują - i z brudzeniem nie jest tak źle - rzekłbym nawet że po zimie jak zdjałem kołpak to zwykłą wodą domyłem go z tego osadu
MaReK - Wto Mar 15, 2011 11:59

Mintex. Komplet tarcz i komplet klocków - przód/tył - zakupiony w TomaTeam po atrakcyjnej jak zawsze cenie.

Z tyłu nie ma żadnego problemu, z przodu już od samego początku, po wyjechaniu z warsztatu zaczęły się piski przy dohamowywaniu. Próbowałem "ułożyć" klocki, ale niestety nic do teraz nie dało się zrobić. Też słyszałem o naklejanych na tył klocka podkładkach antywibracyjnych i niemalże każdy klocek z którym się stykałem to posiadał - te nie miały/mają.

Zestaw sprawuje się b. dobrze. Wcześniej korzystałem z rozwiązań ATE (klocki/tarcze).
Hamowały tak samo - czyli dobrze. Niestety drugie z kolei tarcze ATE po przejechaniu 100 km pokrzywiły się. Nie było żadnego awaryjnego hamowania, wszystko zgodnie ze sztuką. Wjazdu w kałuże także nie było. Ot tak nagle zaczęło się bicie na kierownicy. Dałem do przetoczenia i było okej. Niestety komplet ATE strasznie pylił, przez co zużyłem hektolitry płynu do felg.

Przy mintexach nie zaobserwowałem tego zjawiska. Nie muszę korzystać z płynu do felg, żeby pozbyć się brudu. Niestety upierdliwy jest ten pisk. Do tego stopnia, że na przeglądzie stojący obok ludzie musieli zakrywać uszy rękami ;) A jak podjeżdżam na parking, to wszyscy sąsiedzi wiedzą że wróciłem...

Nie słyszałem o pastach ceramicznych, które mogą zniwelować ten problem, dlatego przy najbliższej okazji wywalę te klocki na śmietnik i wsadzę tam coś innego.
Myślałem też, że to mój komplet był wybrakowany i nie miał podkładek, ale z tego co czytam to jest to standardem.

Pozdrawiam,

apples - Wto Mar 15, 2011 12:18

MaReK napisał/a:
Komplet tarcz i komplet klocków - przód/tył - zakupiony w TomaTeam po atrakcyjnej jak zawsze cenie.
Już się nie chwal. :grin:
MaReK napisał/a:
Próbowałem "ułożyć" klocki, ale niestety nic do teraz nie dało się zrobić. Też słyszałem o naklejanych na tył klocka podkładkach antywibracyjnych i niemalże każdy klocek z którym się stykałem to posiadał - te nie miały/mają.
Jak pisałem Ci co zrobiłem u siebie to pisałeś że Tobie nie piszczą. :roll: Zrób tak jak ja zrobiłem i będziesz mieć spokój. :wink:
MaReK napisał/a:
Myślałem też, że to mój komplet był wybrakowany i nie miał podkładek, ale z tego co czytam to jest to standardem.
Moje też nie miał i były kupione z tego samego źródła co Twoje.
podi87 - Wto Mar 15, 2011 12:54

Witam. Przypominam o istnieniu blizniaczej firmy TRW, jest nią GIRLING w odatku tańszy a niczym sie nie rozni. Nawet katalogi ich produktow sa identyczne.

nr katalogowy przod: GIR 6113742
tyl GIR 6113442

Moim zdaniem taki zestaw bedzie najepszy jesli chodzi o stosunek cena - jakość

jesli ktos ma znajomego w hurtowni to za klocki np na przod zapłaci 130 zł

MaReK - Wto Mar 15, 2011 15:00

apples napisał/a:
Jak pisałem Ci co zrobiłem u siebie to pisałeś że Tobie nie piszczą. :roll: Zrób tak jak ja zrobiłem i będziesz mieć spokój. :wink:

Na tyle mi nie piszczą. Na przodzie piszczą od samego zjazdu z podnośnika ;)
Nie zarejestrowałem, co zrobiłeś takiego, że Ci nie piszczą ;)

apples napisał/a:
Moje też nie miał i były kupione z tego samego źródła co Twoje.

Dlatego właśnie napisałem, że jest to standardem - bo przeczytałem Twój post powyżej.

apples - Wto Mar 15, 2011 15:07

MaReK napisał/a:
Nie zarejestrowałem, co zrobiłeś takiego, że Ci nie piszczą
Odgrzebałem specjalnie dla Ciebie. :wink: Proszę http://forum.roverki.eu/v...p=548849#548849 :wink: Mogę przekopać GG i wyszukać jak Ci o tym pisałem. :razz:



podi87 napisał/a:
Przypominam o istnieniu blizniaczej firmy TRW, jest nią GIRLING w odatku tańszy a niczym sie nie rozni.
Przypominam RH (ROADHOUSE) należy do TRW Parts & Service Division. :wink:
MaReK - Wto Mar 15, 2011 15:44

Jakoś przeoczyłem ten wpis ;/
A skąd wziąć taką wkładkę ;D ?

apples - Wto Mar 15, 2011 15:50

MaReK napisał/a:
A skąd wziąć taką wkładkę
Wkładki są np. w Rossmannie lub aptece :razz:

Jeżeli chcesz zrobić samemu podkładki antywibracyjne to możesz kupić taśmę dwustronną np. http://allegro.pl/tasma-d...1498290723.html
U mnie sprawdza się idealnie. :smile:

MaReK - Wto Mar 15, 2011 16:02

Taką taśmę to mam u siebie nawet na biurku :)
Nie wiem czy jest piankowa... ale jest dwustronna i całkiem nieźle trzyma elementy klejone do niej ;) Tylko nie bardzo wiem jak to możliwe, żeby się ona na tym klocku utrzymała, skoro tam temperatury są dość wysokie chyba. Dodatkowo oprócz taśmy pewnie coś trzeba jeszcze mieć i o to coś mi się rozchodzi ;)

apples - Wto Mar 15, 2011 16:15

MaReK napisał/a:
Dodatkowo oprócz taśmy pewnie coś trzeba jeszcze mieć i o to coś mi się rozchodzi
Wyobraźnie. :smile:
MaReK napisał/a:
Nie wiem czy jest piankowa... ale jest dwustronna i całkiem nieźle trzyma elementy klejone do niej
Ja zastosowałem piankową. Nie gwarantuje że na innej taśmie przestanie piszczeć.
MaReK napisał/a:
Tylko nie bardzo wiem jak to możliwe, żeby się ona na tym klocku utrzymała, skoro tam temperatury są dość wysokie chyba.
Temperatur nie ma aż tak wysokich aby cała taśma wyparowała. Stopi się najwyżej trochę. U mnie trzyma już hohoho i jeszcze trochę. :smile:
MaReK - Wto Mar 15, 2011 17:16

To czemu musi być ona dwustronna, to nie rozumiem?
Nic na to nie naklejasz... samą dwustronną taśmę kleisz?

apples - Nie Kwi 10, 2011 16:38

MaReK napisał/a:
To czemu musi być ona dwustronna, to nie rozumiem?
Taką miałem i taka się sprawdziła. Podklej w takim razie jednostronną podpiankowaną.
MaReK napisał/a:
Nic na to nie naklejasz... samą dwustronną taśmę kleisz?
Nic więcej. Sama taśma.



[ Dodano: Nie Kwi 10, 2011 16:37 ]

Dzisiaj wreszcie wymieniłem tylne tarcze i klocki. :smile:
Padło na QH - Quinton Hazell.

Póki co, nic nie piszczy i co najważniejsze - hamują. :lol: Stare klocki były firmy Textar. W tygodniu jeszcze tylko wymiana płynu hamulcowego i układ hamulcowy będzie z głowy.

owcze - Wto Kwi 12, 2011 07:33

U mnie również klocki przód QH. Troche pylą ale wydaje mi się, że standardowo... nic nie piszczy, auto hamuje ;) Dzisiaj będzie tył tarcze + klocki QH
Pieta - Wto Kwi 12, 2011 08:08

U siebie zakładałem tarcze i klocki EBC
Co ciekawe, tylne miały podkładki antywibracyjne i to one właśnie piszczały. Nałożyłem pastę, która trochę pomogła, na szczęście po 3 miesiącach przestały piszczeć.
Przednie są bez podkładek i nie piszczały nic.

markozalko - Sob Maj 07, 2011 07:27

Założyłem kilka miesięcy temu na przód tarcze i klocki lucas. A niech to...... jak teraz piszczą.
TomaszM - Sob Maj 07, 2011 07:57

ja też mam Lucas (czyli TRW) i nic nie piszczy - czyli nieprawidłowy montaż...
ja zawsze używam do tego:
- środka TRW do czyszczenia hamulców,
- miedzi w spray'u
- i pasty ATE (montażowa, antypiskowa) do hamulców.
Złożenie bez czyszczenia i na sucho = najczęściej piski
druga opcja to niedelikatne docieranie = zeszklone klocki - efekt to też pisk...

W dwóch innych autach (Vectra, Megane) też mam TRW na przodzie i również cisza...
Mają oczywiście w standardzie podkładki antywibracyjne.

bebok - Sob Maj 07, 2011 08:31

witam
zarejestrowałem się w waszym klubie żeby zasięgnąć nieco informacji od użytkowników Rovera. Mam zamiar kupić Rovera 75 2.0 V6 i chciałbym wiedzieć czy to piękne autko jest naprawdę tak drogie w eksploatacji jak mówią znajomi. Czyli zależy mi na informacji na temat kosztów wymian żeczy takich jak rozrząd, klocki, tarcze i czy te żeczy są łatwo dostępne. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź
pozdrawiam

apples - Sob Maj 07, 2011 18:06

TomaszM Jeżeli chcesz zrobić przewodnik jak wymienić to proszę bardzo w innym przypadku nie wiem po co to zdjęcie.

TomaszM napisał/a:
druga opcja to niedelikatne docieranie = zeszklone klocki - efekt to też pisk...
Piski pochodzą od części metalowej klocka i zacisku, a nie od okładziny. :wink:


bebok, nie rób bałaganu w moim temacie. :evil: Użyj funkcji szukaj http://forum.roverki.eu/search.php lub czytaj http://forum.roverki.eu/v...p=493181#493181 albo załóż swój temat z pytaniem.

TomaszM - Sob Maj 07, 2011 18:45

apples napisał/a:

TomaszM napisał/a:
druga opcja to niedelikatne docieranie = zeszklone klocki - efekt to też pisk...
Piski pochodzą od części metalowej klocka i zacisku, a nie od okładziny. :wink:


Tak, zgadza się, i to właśnie pierwszy opisany przeze mnie przykład.
Ale zeszklone klocki również piszczą i to osobny temat, z innymi przyczynami niż powyższe. Nie mniej jednak dźwięk jaki wydają zeszklone klocki to pisk, więc nie wiem po co ta polemika ;)

0L0 - Sob Maj 07, 2011 19:27

Małe sprawozdanie po 20000km na komplecie tarcz i klocków Roadhouse:

Działają rewelacyjnie! :ok2:

markozalko - Pon Maj 09, 2011 15:50

A czy w takiej sytuacji jak mam teraz że ciepło na dworzu i piszczą niemiłosiernie, jest szansa żeby coś z tym zrobić? Nie myślę oczywiscie o wymianie na inne bo te są nowe. Kiedy ewentualnie pisk się skończy? Czy tak będzie do końca klocków?
maryba - Pon Maj 09, 2011 20:34

0l0 napisał/a:
Małe sprawozdanie po 20000km na komplecie tarcz i klocków Roadhouse:

Działają rewelacyjnie! :ok2:


Potwierdzam - ja mam mniej najechane na nich - lekko piszczą . ale hamują rewelacyjnie i co najważniejsze dla mnie nie brudzą.
troche mi sie zniszczyły po tej zabawie z błotem - widocznie jakis kamyk mi sie dostał bo mam teraz zarysowane w jenym miejscu - ale mówi sie trudno- niedługo czeka mnie zmiana w R200 - i też pójdą roadhouse

apples - Wto Maj 10, 2011 10:16

markozalko napisał/a:
A czy w takiej sytuacji jak mam teraz że ciepło na dworzu i piszczą niemiłosiernie, jest szansa żeby coś z tym zrobić? Nie myślę oczywiscie o wymianie na inne bo te są nowe. Kiedy ewentualnie pisk się skończy? Czy tak będzie do końca klocków?
Możesz podkleić taśmą tak jak napisałem w poście wcześniej lub użyć smaru miedziowego w spraju i popsikać na metalową część klocka w miejscu styku z zaciskiem i tłoczkiem.
bolek - Czw Maj 12, 2011 15:43

Ja polecam klocki TRW, mam u siebie takie (przód) i jestem bardzo zadowolony
Markzo - Czw Maj 12, 2011 16:12

do nas przyjechały orignały MG/Rover (klocki), zobaczymy jak się będą sprawować :)
apples - Czw Maj 12, 2011 16:15

Markzo napisał/a:
do nas przyjechały orignały MG/Rover (klocki), zobaczymy jak się będą sprawować
Textar ?
Markzo - Czw Maj 12, 2011 16:39

na klocku wybite jest: "Rover Serivce Line".
markozalko - Wto Maj 17, 2011 17:20

Wiem że się uśmiejecie ale mam prośbe. No nie mam pojęcia i co zrobić. Chcę popsikać smarem miedziowym w sprayu te moje hamulce piszczące. I tak; bo ja nie wiem co gdzie i jak sie nazywa. Odkręcam koło i ukazuje mi sie taki widok (z neta ściągnąłem). Czy mogę popiskać po cąłości te zaciski i w jakieś szpary psiukjnąć? Czy trzeba w konkretne miejsce? Jak popsikam całość stanie się coś?
apples - Wto Maj 17, 2011 18:07

markozalko napisał/a:
Odkręcam koło i ukazuje mi sie taki widok (z neta ściągnąłem)
Właśnie tak patrzę, bo to nie wahacz R75.
markozalko napisał/a:
Czy mogę popiskać po cąłości te zaciski i w jakieś szpary psiukjnąć?
Nie.
markozalko napisał/a:
Czy trzeba w konkretne miejsce?
Tak. Drugą stronę tego co widzisz na moim zdjęciu, czyli metalową część klocka. Najlepiej zdejmij zacisk i psiknij smarem w miejsca które odcisnęły się na klockach - miejsce styku z zaciskiem i miejsce styku z tłoczkiem.
markozalko napisał/a:
Jak popsikam całość stanie się coś?
Tak. Brak hamowania.
markozalko - Wto Maj 17, 2011 18:51

A masz może fotkę gdzie jest śruba albo śruby od zacisku żeby ją odkręcić. Boję się sam grzebać przy hamulcach a chciałbym to zrobić sam nie ukrywam.
TomaszM - Wto Maj 17, 2011 18:55



Uploaded with ImageShack.us

markozalko - Wto Maj 17, 2011 19:01

Bóg zapłać dobry człowieku :) Rozumiem że te śruby to imbusy i znajdują się po prawej stronie strzałki. Odkręcić je i zacisk mam odciągnąć do przodu tak?
TomaszM - Wto Maj 17, 2011 19:02

Kup sobie małą tubkę pasty antypiskowej do hamulców firmy ATE
markozalko - Wto Maj 17, 2011 19:05

KUpiłem już smar miedziowy zobacze czy wogóle coś zdziałam z tym :)
Pieta - Wto Maj 17, 2011 20:56

Smar miedziowy do takich zastosowań nie nadaje się. Zaraz go wypłuka i tyle go widzieli.
Jeżeli już to pasta.

Markzo - Wto Maj 24, 2011 20:24

troche już przejechane na ori klocuszkach i jest bajka, dobrze hamuje, nic nie piszczy i nawet nie pylą mocno, polecam :ok:
markozalko - Pon Cze 20, 2011 10:49

TomaszM napisał/a:
Kup sobie małą tubkę pasty antypiskowej do hamulców firmy ATE

A jak kupię te pastę i posmaruję to na długo ustanie piszczenie?

TomaszM - Pon Cze 20, 2011 11:12

Ja jak składam tak jak opisałem, to nic mi nie piszczy aż do końca ich życia. Jak się kończą, kupuję nowe i znowu składam jak wyżej. Zero pisków.
pazdzi0h - Wto Maj 15, 2012 11:41

co sadzicie o takim zestawie?

http://allegro.pl/tarcze-...2334723833.html

wydaje sie, ze b.atrakcyjna cena jak za taki zestaw, tarcze powinny byc ok, a o klockach co powiecie?


Tarcze - QUINTON HAZELL
Klocki - DENCKERMANN

sknerko - Wto Maj 15, 2012 14:01

Tarcze takie mam i sa bardzo Ok klocków tej marki nie znam
pazdzi0h - Wto Maj 22, 2012 17:42

zakupilem ten zestaw powyzej :

cena 229 zł z przesyłką kurierską,

okazało się, że firma DENCKERMANN to importer na Polskę, natomiast klocki to :

MINTEX

jutro zakładam,

dodatkowo zamówiłem w stacjonarnym sklepie:

- szczęki ręcznego 50 zł
- czujnik klocków do R75 24 zł

aż sam się zdziwiłem, że w zwykłym sklepie takie niskie ceny

SyntaX - Pon Cze 11, 2012 10:40

Czy ktoś z was kupował może tarcze i klocki firmy Recar.
Dobre to jest ??

neo88 - Wto Cze 12, 2012 23:27

Panowie tarcze MIKODA + klocki Bosch Tarcze biją mocno po przebiegu 1,5 tys. km wysyłam do reklamacji tarcze.
Pieta - Sro Cze 13, 2012 09:11

neo88, Nie jesteś pierwszym użytkownikiem od którego słyszę o krzywych tarczach Mikody
Kiedyś myslałem o nich ale po kilku złych opniach zrezygnowałem z kupna
Kupiłem tarcze EBC i po 2 latach nie mogę powiedzieć o nich niczego złego.

Kolega walczył z tarczmi w Skodzie. Wymieniał w serwisie 3 razy "orginalne", zawsze się krzywiły przed upływem roku. W serwisie nie chcieli reklamacji uwzględniać tłumacząc że źle hamuje :) , może gorącą tarczą wjechał w wodę i tego podobne bzdety.
W końcu poszedł po rozum do głowy i za pół ceny z serwisu Skody kupił tarcze Zimmerann i ma spokój.

marecki6 - Nie Cze 17, 2012 14:29

Panowie a jak temat MINTEX'a ? jak z jakością i trwałością ? sprawdzałem ebay i faktycznie komplet tarcz z klockami na przód to jakieś 55 funciaków więc całkiem atrakcyjna cena (a może ma ktoś tanie źródło w UK ?) ... za 2 tygodnie przylatuje do PL rodzinka z UK i mogliby przywieźć


http://www.ebay.co.uk/itm...=item43b0241aa0


http://www.ebay.co.uk/itm...=item4ab41cf06b


zakładam, że do tourera są te same klocki i tarcze ?

MiReK - Sro Lis 28, 2012 12:56

Koledzy doradźcie co wybrać?:
http://allegro.pl/show_item.php?item=2823565120
+
http://allegro.pl/show_item.php?item=2820921490

czy:
http://allegro.pl/show_item.php?item=2825909791

lub:
http://allegro.pl/show_item.php?item=2828146365
+
http://allegro.pl/show_item.php?item=2808652964

TomaszM - Sro Lis 28, 2012 13:04

Z tych co pokazałeś to najlepiej TRW, drugie miejsce Bosch.
dukat11 - Sro Lis 28, 2012 18:14

MiReK napisał/a:
Koledzy doradźcie co wybrać?:
http://allegro.pl/show_item.php?item=2823565120
+
http://allegro.pl/show_item.php?item=2820921490

czy:
http://allegro.pl/show_item.php?item=2825909791

lub:
http://allegro.pl/show_item.php?item=2828146365
+
http://allegro.pl/show_item.php?item=2808652964



Ja miałem TRW i przy ostatniej wymianie kupiłem pierwszy raz MINTEX i po zastosowaniu podkładek antywibracyjnych (własna improwizacja - brak w zestawie) jest ok i nie piszczy a dużo taniej

keda - Sro Sty 02, 2013 18:00
Temat postu: [R75] ATE Komplet klocków Przód i Tył
Witam

Czy cena około 245 zł za komplet klocków ATE do R75, bo przymierzam się do wymiany i z tego co słyszałem ATE jest bardzo dobrym producentem.

Pytanie czy za tą cene kupie coś lepszego czy jak na ATE cena jest atrakcyjna?

szpynior - Sro Sty 02, 2013 18:09

Bierz ATE jestem po montażu, świetnie się sprawdzają. Nie piszczą. Mintexy miałem wyrzuciłem po 2 miechach bo piski były. Nie szukaj nie kombinuj bierz co sprawdzone .
TomaszM - Sro Sty 02, 2013 18:30

smiało brać, górna półka, cena dobra.
apples - Sro Sty 02, 2013 19:03

szpynior napisał/a:
Mintexy miałem wyrzuciłem po 2 miechach bo piski były.
a ja jeżdzę i nie narzekam. Fakt ... przekładki antywibracyjne trzeba było założyć bo jak wiadomo to nie klocek (powierzchnia ścierna) piszczy, a metal wpada w rezonans.
pazdzi0h - Sro Sty 02, 2013 20:04

http://ebcbrakes.pl/pl/kl...790-dp1219.html

podstawowe EBC - 161 zł

MiReK - Czw Sty 03, 2013 10:10

A co powiecie o Brembo?
http://moto.allegro.pl/ro...2878964533.html

Albo o tym całym zestawie(chyba ten wybiorę):
http://allegro.pl/tarcze-...2903082152.html

szpynior - Sob Sty 05, 2013 10:44

MiReK, Brembo mi odradzali zarówno w zaprzyjaźnionym sklepie jak u mechaniura . Niestety to nie jest to co kiedyś, robione u nas z nienajlepszych materiałów. Dołożyłem wziąłem ATE i jestem bardzo zadowolony.
dukat11 - Sob Sty 05, 2013 11:27

szpynior napisał/a:
MiReK, Brembo mi odradzali zarówno w zaprzyjaźnionym sklepie jak u mechaniura . Niestety to nie jest to co kiedyś, robione u nas z nienajlepszych materiałów. Dołożyłem wziąłem ATE i jestem bardzo zadowolony.


A ja mam mintexy poprzednio TRW i nie widzę różnicy poza tym że klocki nie miały taśmy antywibracyjnej. Dołożyłem domowym sposobem i nie piszczą

gacek189 - Sob Lut 09, 2013 18:17

Pytanie które wybrać Te czy Te ??
sew87 - Sob Lut 09, 2013 18:20

ja mam na tyl mintexy i chwale sobie i polecam
MiReK - Sob Lut 09, 2013 18:31

Ja założyłem na przód Roadhouse,tarcze i klocki,jest okay,polecam.Na tył też taki komplet założę.
gacek189 - Sob Lut 09, 2013 20:48

Właśnie chcę założyć komplet na wszystkie koła i do końca nie wiem który wybrać z tych dwóch
szpynior - Sob Lut 09, 2013 21:22

gacek189, różne są opinie, jedni chwalą mintexy inni ate . Ja miałem te i te i jak masz trochę więcej funduszy wybierz Ate, mintexy u mnie piszczały ale można sobie z tym poradzić . Sądzę iż na układzie hamulcowym nie warto oszczędzać .

Podałeś linka do ebay a patrzyłeś w TomaTeam czy nie mają czegoś ciekawego w dobrej cenie ?

marecki6 - Czw Mar 07, 2013 14:18

też planowałem ściągnąć zestaw mintex z UK ale zastanawiam się czy ma to sens skoro za 250-260zł można kupić komplet na jedną oś RH ... czy te marki jakoś znacząco różnią się jakościowo ? patrząc na to, że cały komplet mintexa kosztować będzie 100 funtów czyli ponad 500zl to na jedno wychodzi bo komplet RH też wyjdzie około 550zł
dukat11 - Czw Mar 07, 2013 14:46

marecki6 napisał/a:
też planowałem ściągnąć zestaw mintex z UK ale zastanawiam się czy ma to sens skoro za 250-260zł można kupić komplet na jedną oś RH ... czy te marki jakoś znacząco różnią się jakościowo ? patrząc na to, że cały komplet mintexa kosztować będzie 100 funtów czyli ponad 500zl to na jedno wychodzi bo komplet RH też wyjdzie około 550zł


za te same pieniądze kupisz w polsce. na przykład tu:
http://www.tomateam.pl/sklep/index.php

marecki6 - Czw Mar 07, 2013 14:49

faktycznie komplet klocków i tarcz mintex w tomateam wychodzi za cenę 570zł ... teraz tylko pytanie czy mintex czy RH ?
MiReK - Pią Mar 08, 2013 19:48

marecki6 napisał/a:
teraz tylko pytanie czy mintex czy RH ?


Sam sobie odpowiedz na to pytanie i sam wybierz.Nikt nie zaprowadzi Cię za rękę do sklepu i powie weź te.Jak widzisz jedni założyli Mintexy,drudzy RH (tak jak ja).

marecki6 - Sob Maj 25, 2013 18:06

prośba o zerknięcie i potwierdzenie, że ten komplet będzie ok do R75 kombi 03r :

http://www.ebay.co.uk/itm...ar+Make%3ARover|Model%3A75&hash=item416d681ba5


a przy okazji czy jest jakaś różnica względem tego kompletu ? (ten sam sprzedawca ale inna cena):

http://www.ebay.co.uk/itm...ar+Make%3ARover|Model%3A75&hash=item3a673b3234

Punx - Wto Cze 04, 2013 20:06

Witam,

Podczepię się pod wątek, gdyż najprawdopodobniej czeka mnie zakup klocków na przód. Niedawno wymieniłem tarcze na TRW (hamowanie nie było płynne, końcówka wręcz pulsacyjna), wymiana pomogła, hamowanie jest już takie jak być powinno, niestety od tygodnia/dwóch zaczęło się mocne piszczenie w końcowej fazie hamowania jak już auto prawie się zatrzymuje. Więc wnioskuję że tarcze już się kończą (z przodu nie mam czujnika).

Proszę o opinie nt klocków firmy ROADHOUSE, np.:

http://allegro.pl/klocki-...3238982963.html

Zależy mi aby nie piszczały i aby dało się do nich tanim kosztem dołożyć czujnik np, od BMW.

tetigon - Wto Cze 04, 2013 20:20

Raczej nie tarcze a klocki się kończą ;)
Co do RD to właśnie montowałem zero piszczenia hamulec ok - byłem na przeglądzie - po 50km klocki się dotarły do tarcz na tyle że było spoko, więc jestem zadowolony... niestety nie wiem jak z pyleniem bo za mało jeszcze pojeździłem.

Punx - Wto Cze 04, 2013 20:36

No tarcze nie mają prawa się kończyć bo mają niecałe 2 miesiące :) A klocki skoro popiskują to pewnie wynik tego że już przy wymianie tarcz były dość cienkie a nowe tarcze je wykończyły, zatem czas na zmiany, klocki RD dość tanie dlatego się pytam czy warto no i czy dopcha się do nich jakiś zamiennik czujnika zużycia np, od BMW E39/46 ?
rafalmis1 - Wto Cze 04, 2013 20:47

Od BMW czujnik ma za krótki kabel. Do Rovera nawet w Sziku dostaniesz czujnik zużycia klocków
MatiNitro - Wto Cze 04, 2013 21:09

Ja mam założony na przód komplet tarcz i klocków RH i jestem bardzo zadowolony. Cena ogromnie przystępna na allegro bo 460 zł za komplet. Nie piszczą wcale, pylenie klocków mniejsze niż w R200 gdzie miałem klocki Bosha z przodu.
Punx - Wto Cze 04, 2013 23:17

Ok, dzięki za opinie o RH, co do czujnika to jeśli w sklepie nie będą mięli od ręki do 75 to wezmę od BMW (nawet krótszy) byle by wtyczka pasowała.
michalie - Pon Cze 10, 2013 09:32

Panowie mam pytanie z innej beczki
Mam drugie autko fiesta 96 1.3 i zaczyna sie coś dziać z hamulcami pedał jest twardy i hamuje mi jakby silnik był wyłączony, żeby koła zablokować to trzeba sie porządnie zaprzeć zaczeło sie tak dziac od jakiegoś tyg. Co to moze byc ?

Pieta - Pon Cze 10, 2013 10:12

Zaczął bym od przeglądu instalacji podciśnienia w celu zweryfikowania nieszczelności. Jak jest nieszczelność to nie ma wspomagania.
Potem ewentualnie może być serwo pompy hamulca uszkodzone

Punx - Wto Cze 11, 2013 10:23

A ja jednak jeszcze się dopytam, czy jest jakaś znacząca różnica pomiędzy klockami na przód TRW i RH ? Mogę je mieć w tej samej cenie (różne sklepy).
TomaszM - Wto Cze 11, 2013 11:47

Jak w tej samej cenie to bierz oczywiście TRW!
Punx - Wto Cze 11, 2013 16:02

a czy takie tanie TRW (85pln/kpl na przód) to nie będzie jakiaś okrojona wersja np. pozbawiona podkładek antywibracyjnych ?
piotrek1000 - Wto Cze 11, 2013 16:39

Punx napisał/a:
a czy takie tanie TRW (85pln/kpl na przód) to nie będzie jakiaś okrojona wersja np. pozbawiona podkładek antywibracyjnych ?


Nawet bez podkładek antywibracyjnych to raczej niezła okazja za te pieniądze.

Gdzie w tej cenie można dostać takie klocki??

Punx - Wto Cze 11, 2013 16:51

Ja zamówiłem tu: http://draken.com.pl/volvo/contact_us.php jak zapytałem skąd taka niska cena to mi powiedziano że skoro już taka w emailu padła to nie będą zmieniać ale zazwyczaj sprzedają drożej. Na allegro widzę najtaniej po 106pln: http://allegro.pl/klocki-...3291538734.html ale tez nie wiadomo czy mają antywibratory/antypiski :)
piotrek1000 - Wto Cze 11, 2013 18:42

kupowałem coś u nich ale już nie pamiętam co, w każdym razie sklep godny polecenia
TomaszM - Wto Cze 11, 2013 19:59

Każde TRW mają podkładki w standardzie plus chyba nowe śruby.
haszczyc - Czw Cze 13, 2013 14:15

ja od jakiego czasu miałem problem z wibracjami kierownicy przy końcowej fazie hamowania, użyłem tego produktu popsikałem w okolicy klocków i tarczę w każdym kole i problem znikł, a klocki mam firmy Roadhouse i nie mam z nimi problemów
Legwan1989 - Czw Cze 13, 2013 17:27

haszczyc napisał/a:
ja od jakiego czasu miałem problem z wibracjami kierownicy przy końcowej fazie hamowania

A u mnie czasami czuć wibrację w początkowej fazie przy hamowaniu idące z tylnych kół, jakoś przy 100km/h. Ale nie wiem czy taki psikacz na to wystarczy. Możliwe ze nowe tarcze potrzebne

Punx - Pią Lip 05, 2013 17:25

Witam,

Podzielę się moimi uwagami/bolączkami po zmianie tarcz i klocków. Otóż od zakupu auta (prawie 3 lata) przejeździlem na tarczach i klockach jakie wraz z samochodem zakupiłem. Tarcze były nieco krzywe ale klocki dość grube więc czekałem aż się zużyją. W końcu wnerwiło mnie "pulsowanie" samochodu przy końcowej fazie hamowania więc kupiłem nowe tracze TRW klocki na jakiś czas postanowiłem zostawić (bo nie piszczały). Niestety po 2 tyg od wymiany zaczęło się piszczenie więc po kolejnych 3 tygodniach zakupiłem klocki TRW z podkładkami antywibracyjnymi - stare zostały wymienione na nowe. Po kilku dniach używania nowych tarcz i klocków piszczenie powróciło - występuje tylko przy końcowym hamowaniu (delikatnym) jak już koło praktycznie się nie kręci - pisk trwa od 1 do 3 sekund. Postanowiłem przeczekać 2 tygodnie aż klocki się do tarcz dotrę, niestety efekt po przejechaniu prawie 1k km nie ustał.

Proszę o poradę co z tym fantem robić ?

piotrek1000 - Pią Lip 05, 2013 17:43

Najlepiej byłoby wszystko wyjąć. Wyczyścić dokładnie z rdzy piastę, szczęki, tarczę od środka i poskładać używając odpowiedniego środka ( jak się to nazywa nie pamiętam ale są specjalne preparaty do montażu).
Punx - Nie Lip 07, 2013 22:59

Dzięki za poradę dotyczącą czyszczenia, użyłem kerchera wypłukalem masę czarnego szlamu (opiłki) i na razie jest OK.
piotrek1000 - Pon Lip 08, 2013 21:03

Dobrze jest regularnie czyścić hamulce, szczególnie kanały wentylacyjne przednich tarcz. Zarośnięte rdzą i pyłem z klocków kanały powodują przegrzewanie tarcz co efektuje pokrzywieniem, zwłaszcza gdy te już mają trochę kilometrów nalatane i są cieńsze.
marecki6 - Pon Lip 29, 2013 14:22

mam pytanie do osób które zastosowały patent z taśmą zamiast podkładek antywibracyjnych ... czy to na dłuższą metę się sprawdza ? tzn. czy przypadkiem po miesiącu nie musieliście na nowo oklejać klocków ? w moim zestawie mintexa też nie ma podkładek a wole dmuchać na zimne... typowych podkładek nie mogę nigdzie dostać a wysyłkowo to się nie kalkuluje
haszczyc - Nie Sie 11, 2013 20:00

z racji że mam bicie kierownicy przy mocniejszym hamowaniu postanowiłem zakupić tarcze i klocki na przód zastanawiam się nad tym zestawem RH http://allegro.pl/tarcze-...3404963403.html ? warto?
MiReK - Nie Sie 11, 2013 20:35

Mam ten zestaw i jestem zadowolony.
haszczyc - Nie Sie 11, 2013 20:48

Mirek a działa na nich ten czujnik zużycia klocków ? nie piszczą ?
MiReK - Nie Sie 11, 2013 21:42

Nie piszczą.A czujnik bez problemu siedzi na swoim miejscu.
MatiNitro - Nie Sie 11, 2013 21:57

ja też mam dokładnie ten sam zestaw z przodu ;) kupiony dokładnie od tego sprzedawcy z linku. Nigdy nie zapiszczały a przejechałem już jakieś 7 tys km.
gacek189 - Nie Sie 11, 2013 22:19

haszczyc, możesz śmiało kupować kupiłem dokładnie u tego sprzedawcy zero problemów nic nie piszczy czujniki pasują, zrobiłem ok 10 tys od wymiany.
haszczyc - Pon Sie 12, 2013 06:58

bardzo dziękuje za tak szybki odzew zakupie u tego pana ten zestaw :)
Punx - Czw Paź 10, 2013 17:16

Czy ktoś miał styczność z wynalazkiem o nazwie CRC DISC BRAKE QUIET (w skrócie: "Pasta, która zastyga jak twarda guma. Zapobiega piskom i drganiom tarczy hamulcowej.") i chciałby podzielić się swoją opinią ?

Moje TRW z podkładkami antywibracyjnymi strasznie piszczą przy końcowym hamowaniu/toczeniu się auta na hamulcu (automat) :(

Link do aukcji gdzie jest szerszy opis produktu: http://allegro.pl/crc-dis...3550885282.html

Pieta - Pią Paź 11, 2013 10:06

Pewnie działa
Jak dla mnie jest to silikon wysokotemperaturowy w innym opakowaniu i cenie

Punx - Pią Paź 11, 2013 10:47

Czyli coś takiego http://allegro.pl/cx80-si...3608818577.html ?
rafalmis1 - Pią Paź 11, 2013 11:01

Czytałem troszeczkę o piszczeniu klocków i nie tej tak, że to klocek piszczy lecz przy montażu wystarczy nasmarować smarem grafitowym śruby i będzie po problemie
apples - Pią Paź 11, 2013 19:11

rafalmis1 napisał/a:
Czytałem troszeczkę o piszczeniu klocków i nie tej tak, że to klocek piszczy lecz przy montażu wystarczy nasmarować smarem grafitowym śruby i będzie po problemie
Głupota jak nic. Kto smaruje śruby smarem. Przesmarować możesz jedynie tuleja prowadzące zacisk ... zdjęcie nr 1 http://forum.roverki.eu/v...p=532841#532841 a nie gwint. Smarując gwint zwiększasz ryzyko odkręcenia się śruby ... po to stosuje się różnego rodzaju płyny/kleje anty-wykrętne aby zapowiedz temu.

Piszczenie ... PISZCZY klocek ponieważ metal trze o metal - wibracje klocka. Po to są pasty lub przekładki antywibracyjne. NIE PISZCZY okładzina klocka.

Punx - Pią Paź 11, 2013 19:27

Ale co zrobić jeśli oryginalne podkładki antywibracyjne nie niwelują piszczenia ?
rafalmis1 - Pią Paź 11, 2013 22:32

apples napisał/a:
Przesmarować możesz jedynie tuleja prowadzące zacisk


faktycznie o to mi chodziło, nie wiem dlaczego się pomyliłem :-|

apples - Pią Paź 11, 2013 22:36

Punx napisał/a:
Ale co zrobić jeśli oryginalne podkładki antywibracyjne nie niwelują piszczenia ?
Pisałem już o tym kiedyś ... ja dałem na styku klocka z zaciskiem zwykłą gąbkowatą taśmę dwustronną ... piszczenie ustąpiło.


rafalmis1 napisał/a:
faktycznie o to mi chodziło, nie wiem dlaczego się pomyliłem
Nie ma ludzi nie omylnych. :)
jpawel - Sro Lut 19, 2014 09:55
Temat postu: Zestaw MINTEX DENCKERMANN QUINTON HAZELL SEINSA
Witam, podpowiedzcie mi proszę, czy ten zestaw będzie OK? Czy ktoś z Was już go używa? Musze wymienić cały zestaw hamulcowy z tyłu, bo przy mocnym hamowaniu słyszę wyraźne pulsacyjne "bicie" na tylnej osi /niezależnie od założonych opon zima-lato/.

Jakieś sugestie? Czy zestaw czterech marek będzie się sprawdzał czy raczej wziąć Roadhouse tarcze i klocki i dorzucić inne szczęki? Sam nie wiem...

Link do proponowanego zestawu:

LINK

paolinio - Sro Lut 19, 2014 11:50

jpawel kup dobre klocki, a tarcz nie wymieniaj tylko oddaj do przetoczenia. Mój mechanik zawsze tak robił w moich autach. Oryginalna tarcza wytrzyma o wiele dłużej niż nowa. Sporadycznie zdarza się ,że tarcz nie da sie przetoczyć bo są mocno wytarte ,ale samo bicie tarcz jeszcze ich nie dyskwalifikuje.
TomaszM - Sro Lut 19, 2014 12:06

Tarcza po przetoczeniu musi mieć minimum 8 mm (nowa ma 10 mm), żadna tarcza w R75 która jest w aucie od nowości, nie spełni tego warunku...
paolinio - Sro Lut 19, 2014 12:22

TomaszM, a jaka masz pewność ,że te tarcze nie są oryginalne? oryginalne to nie znaczy to samo co fabryczne. Grubość oczywiście racja, dlatego napisałem,że czasami nie da sie ich przetoczyć.
jpawel - Sro Lut 19, 2014 13:15

Dzięki za podpowiedzi. Raczej nie skłaniam się do toczenia tarcz, bo są mocno nierówne na powierzchni, a grubości nie mierzyłem, jednak zakładam, że minimum już dawno mają za sobą. Sądzę, że wymiana całości dobrze zrobi, tylko chcę mieć więcej informacji o używanych podzespołach od reszty użytkowników R75.

Biorąc pod uwagę, że to oś tylna to być może ten zestaw podany w linku powyżej w moim poprzednim poście wystarczy. Tył chyba znacznie słabiej hamuje...

Mam obawy co do klocków Deckermann, bo podobnież w kartonie jest wyrób Mintex, a ten nie koniecznie cieszy się dobrą opinią. Wyszłoby, że tarcza Mintex i klocek też Minteż mimo, że w pudle Deckermann.

SEGE - Sro Lut 19, 2014 13:41

jpawel za 340 zł + przesyłka jestem w stanie Ci załatwić tarcze i klocki firmy meyle + dwa zestawy naprawcze autofren'a. Różnica jakościowa kolosalna ;)
jpawel - Sro Lut 19, 2014 13:49

MEYLE - nie znam :/

Autofren to Sinsa?

a szczęki ręcznego?

SEGE - Sro Lut 19, 2014 13:54

Szczęki to wydatek ok 95 zł już tańszej firmy.

Co do meyle porównał bym go do trw, febiego itp.

Płacisz ponad 100 zł więcej ale masz jakość bo chociaż by deckermann to totalny chinol ;)

jpawel - Czw Mar 06, 2014 18:23

Założyłem z tyłu tarcze i klocki TEXTAR, szczęki ręcznego LPR i jakieś polskie zestawy naprawcze+sprężynki. Poprawa jakości hamowania chyba o 100%. Nic nie piszczy.
sash997 - Czw Mar 06, 2014 22:52

też z tyłu textar założyłem i narazie jest git
apples - Nie Mar 09, 2014 22:40

Textar i Mintex to ta sama spółka ;)

Textar to pierwszy montaż BMW.

RP - Pon Mar 10, 2014 21:04

Ja dziś zakupiłem do R75 tarcze Bozarto GTR i dedykowane klocki TRW.
No i jeszcze szczęki -nowe ale brak na nich oznaczeń. Kupione na Tablicy.pl

Punx - Sro Mar 12, 2014 12:26

Jak zamontujesz i trochę pojeździsz to napisz proszę czy na tych klockach TRW nie masz czasami pisków w końcowej fazie hamowania np przy parkowaniu.

Ja rok temu kupiłem tarcze i klocki TRW i w zasadzie od samego początku mam takie piski, wstyd jak się ludzie na parkingach pod marketami rozglądają co tak piszczy :) Nie pomogło kilkukrotne czyszczenie, psikanie sprayami. Mam wrażenie że mam sprzęt tylko z nazwy TRW czyli ktoś mi sprzedał podróby (allegro).

haszczyc - Sro Mar 12, 2014 15:52

Punx, ja zakupiłem komplet z ROADHOUSE i tak jak inni potwierdzam fakt że nic nie piszczy :)
Punx - Sro Mar 12, 2014 17:07

Ja jeszcze mam podejrzenie że te moje piski to może wzięły się z tego powodu że ja najpierw zmieniłem stare i krzywe tarcze na TRW (bez klocków) bo te miałem jeszcze całkiem dobre, ale po 2-3 miesiącach stwierdziłem że to bez sensu nowe tarcze i stare klocki, więc kupiłem klocki TRW i je założyłem na już "używane" tarcze. Nie pamiętam czy sama zmiana tarcz też charakteryzowała się piskami przy końcowej fazie hamowania oraz hamowaniu na "toczeniu" możliwe że tak, może u mnie winne są tarcze a nie klocki. Skoro się tego efektu nie da usunąć a kilku mechaników już próbowało a ja nie chcę wywalać kasy na nowe kloce i tarcze to muszę z tym żyć, okopce sobie szyby świeczką to przynajmniej ludzie nie będą widzieć jak się czerwienie przy każdym takim dłuższym popiskiwaniu :)
wschodni - Nie Paź 19, 2014 12:18

Witam.
Będę się przymierzał do wymiany tarczy i klocków.
Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/ate-rov...4699191546.html
Warto? Cena jest w miarę dobra? Czy ew. można kupić coś lepszego, porównywalnego za troszkę mniejsze pieniążki?
A i może ma ktoś jakieś praktyczne porady/tutorial odnośnie wymiany?
Pozdrawiam

haszczyc - Nie Paź 19, 2014 17:27

popraw link bo nie działa bo na końcu linku kropka jest :) trochę drogi zestaw ja kupiłem z firmy Roadhouse znacznie taniej i jestem bardzo zadowolony
spidi23 - Nie Paź 19, 2014 19:06

Spiłujcie kanty klockow pilnikiem i piszczenie ustanie :wink:
wschodni - Nie Paź 19, 2014 19:29

spidi23 napisał/a:
Spiłujcie kanty klockow pilnikiem i piszczenie ustanie :wink:


Przez internet czy gdzieś u znajomego kupowałeś?:P Jeśli internet to byłbym wdzięczny za jakieś namiary.

Pozdro

haszczyc - Nie Paź 19, 2014 19:49

tutaj kupowałem i taki zestaw http://allegro.pl/tarcze-...4628794979.html
wschodni - Nie Paź 19, 2014 21:23

Nie ukrywam, że różnica jest:)
Wielkie dzięki. Widziałem, że jesteś zadowolony. Rozumiem, że nie ma problemu z piszczeniem i hamują jak powinny? Sam wymieniałeś czy jednak zdałeś się na mechanika? Ja bym chciał sam wymienić, ale potrzebował bym mądrej rady:)

haszczyc - Nie Paź 19, 2014 23:17

a dałem mechanikowi na wsi jak byłem, wymienił mi to za 50zł :) jestem zadowolony nic nie piszczy hamuje dobrze
TomaszM - Pon Paź 20, 2014 10:42

Zdecydowanie dołożyłbym 50 zł do zestawu ATE - ciężko kupić coś lepszego :) Polecam
roverr - Wto Paź 21, 2014 23:16

ONLY ATE!!!I niech nikt sobie nie da wmówić że jakiekolwiek inne są lepsze...
wschodni - Sro Paź 22, 2014 18:33

Ale nikt wyżej nie pisał, że są lepsze tylko że są dobre bo jeżdżą, nie piszczą itd.
Ponawiam pytanie: Ktoś sam wymieniał? Dałby jakieś wskazówki?

rafalmis1 - Sro Paź 22, 2014 19:48

Ja kupiłem Mikody i klocki ATE.
1. Podnosisz samochód :mrgreen:
2. Ściągasz koło
3. Zakładasz wężyk na odpowietrznik
4. Drugą część wężyk wkładasz do pojemnika w płynem
5. Luzujesz odpowietrznik
6. Płaski śrubokręt wkładasz między klocek a zacisk i Luzujesz klocki od tarczy, ile tylko dasz radę, tłucze powinien być wcisnięty na maksa, bo inaczej nie założysz nowych.
7. Zakrecasz odpowietrznik
8. Odkręcasz zacisk
9. Odkręcasz tarcze
10. Zakładasz na odwrót

Jak nie uda Ci się wcisnąć tloczka śrubokrętem, to jak zacisk ściągniesz powinieneś palcami wcisnąć, tylko pamiętaj o odkręceniu odpowietrznika. Pilnuj poziomu płynu w zbiorniczku

wschodni - Pią Paź 24, 2014 19:48

Wielkie, dzięki:)
Tak myślałem, że filozofii przy tym nie ma, jedyne co to z tłoczkiem nie do końca wiem o co chodzi. Ale przypuszczam, że jak ściągnę wszystko to zobaczę.
Dzięki wielkie

Pozdrawiam

VaRiaciK_75 - Pią Lis 29, 2019 07:32

sknerko napisał/a:
sknerko napisał/a:
troszke kolego misie wydaje ze mylisz nie jestem znawca ale ate sa miekimi kloxkami kwesia jaki rodzaj sam je posiadam ale za sprawnoscia idzie sypkosc , tak uwarzam poniewaz robie duzo km rocznie a aluski nie sa lekko przybrudzone :P