Zobacz temat - [R75] Problem ze skrzynią biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem ze skrzynią biegów

erg75 - Pią Gru 11, 2009 01:42
Temat postu: [R75] Problem ze skrzynią biegów
Witłam

Mam dość poważny problem ze skrzynią biegów. Chodzi o przekładnie automatyczną.

Skrzynia nie reaguje w momencie zmiany pozycji dźwigni przekładni, na wyświetlaczu jest cały czas "drive" przez co samochód nie chce odpalać :/ wydaję mi się, że jest coś nie tak z "połączeniem" między samą przekładnia a dźwignia... dodam, że to stało się tak "z nienacka" całkiem niespodziewanie, gdy chciałem ruszyć spod domu... całe szczęście :)

Proszę bardziej zaawansowanych o jakąś rade, może ktoś z użytkowników zna jakiś dobry warsztat na warszawskich bielanach który byłby w stanie to naprawić... ewentualnie jakieś wskazówki do samodzielnej naprawy...

SeniorA - Pią Gru 11, 2009 08:15

erg75 napisał/a:
ewentualnie jakieś wskazówki do samodzielnej naprawy...
Myślę , że słusznie podejrzewasz mechanizm selektora, ale do sprawdzenia potrzebny kanał. Teraz można sprawdzić tylko przełącznik na górze skrzyni i bezpiecznik F4 w komorze silnika. Z opisu wynika, że zgasiłeś silnik na D , czego nie należy robić ( tylko P lub N, na zaciągniętym mocno ręcznym ).
erg75 - Pią Gru 11, 2009 09:41

No niestety musiałem zgasić go na D, bo awaria właśnie wydarzyła się w momencie zmiany z D na P :)

"przełącznik na górze skrzyni " - może troszkę więcej informacji ?

SeniorA - Czw Gru 17, 2009 20:20

erg75 napisał/a:
"przełącznik na górze skrzyni " - może troszkę więcej informacji ?
myślałem o " inhibitor swich " z czujnikiem pozycji biegów , widocznym przy wlewie oleju o wyglądzie wycinku koła łańcuchowego , ale wydaje się , że to jednak coś z mechanizmem wybierania jeśli stało się podczas przełączania ,może urwał się zaczep albo wysunął zacisk mocujący. Trzeba wejść pod auto.