Zobacz temat - [R200 98r] listwy na drzwiach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R200 98r] listwy na drzwiach

hertz25 - Sob Gru 12, 2009 20:50
Temat postu: [R200 98r] listwy na drzwiach
witam mysle pomalu o malowaniu listew na drzwiach i chce sie spytac jak je zdemontowac zeby czegos nie uszkodzic :razz: sa one na klej czy na zatrzaski :?: a jesli bym sam chcial malowac to co kupic napewno farbe i lakier bezbarwny czy cos jeszcze czy mozna w jednej puszcze kupic :wink:
piotrekcrash - Sob Gru 12, 2009 21:16

do malowania potrzebujesz:
-podkład na plastiki
-podkład pod lakier
-baze lakierniczą
-lakier bezbarwny

Listwy trzymają się na przekręcanych spinkach. Zeby zdemontowac listwe musisz zdemontowac boczki w drzwiach i sciskajac zaczepy po kolei je wyjmowac.

Moze brzmi niejasno ale jak rozbierzesz boczek to bedziesz wiedzial o co chodzi.

hertz25 - Sob Gru 12, 2009 23:12

przed malowaniem trzeba jakos to przeleciec papierem sciernym :?: bo odluscic to napewno :neutral:
dudus87 - Nie Gru 13, 2009 09:43

wypadałoby przejechać papierem
Matius - Wto Gru 15, 2009 23:10

hertz25 napisał/a:
przeleciec papierem


dudus87 napisał/a:
przejechać papierem


prawie robię wielką różnice...

piotrekcrash - Czw Gru 17, 2009 19:29

Ja to zrobiłem tak że najpierw zmatowiłem listwy pamierem 300, pożniej 1000
zrobiły sie gladkie i nie trzeba było grubo lakierować. Poźniej odtłuścić i podkład do plastiku.
Znów zmatowić ale juz papier 2000 i delikatnie. Nstępnie podkład pod lakier, lakier i lakier bezbarwny. A na koniec już tylko papier 2000 do zniwelowania skórki pomarańczowej i ostatecznie polerka pastą.
Listewki wyglądają jak z fabryki:)

Brt - Czw Gru 17, 2009 19:58

Cytat:
Listwy trzymają się na przekręcanych spinkach. Zeby zdemontowac listwe musisz zdemontowac boczki w drzwiach i sciskajac zaczepy po kolei je wyjmowac.

Listwy w tylnych drzwiach - pierwsze mocowanie jest to taka srubka w listwie, a z drugiej strony nakrętka ... widać ją przy otwartych drzwiach :ok:

hertz25 - Czw Gru 17, 2009 20:40

tak z ciekawosci :neutral: narazie probowalem odkrecic ta srobke plastikowa ktora jest widoczna i nic :evil: krecilem krecilem i nic nieodchodzi czy mam ten plastik odciagac i krecic :?:
Brt - Czw Gru 17, 2009 20:42

nie wiem .... sam tego nie demontowałem .. widziałem tylko już zdemontowaną listwę ... myslę, ze warto spróbować kręcić i odciągac ... ale najlepiej w ciepłym i z czuciem :ok:
kharry - Czw Gru 17, 2009 22:11

Brt napisał/a:
w ciepłym

to przede wszystkim, bo wszelkie plastiki nie lubią zimna i potafią pękać lub się łamać. Z resztą u mnie nawet demontaż lusterka jest tego przykładem ;/

piotrekcrash - Pią Gru 18, 2009 12:48

Cytat:
tak z ciekawosci :neutral: narazie probowalem odkrecic ta srobke plastikowa ktora jest widoczna i nic :evil: krecilem krecilem i nic nieodchodzi czy mam ten plastik odciagac i krecic :?:


ta plastikowa nakretka jest nakrecona na "srobke ktora łebkiem trzyma się w listwie. Lebek jest kwadratowy i jak krecisz to obraca sie w listwie bo siedzi tam bardzo slabo. Ja u siebie musialem obciac te srobki wraz z nakretkami a mocowanie tonca listwy przerobilem po swojemu.
Po prosty plastikowa nakretka na metalowej srobce zastyga sie tak ze nie da rady odkrecic.

miker88 - Sro Lut 10, 2010 12:47

a ja chciałbym zapytać gdzie można zdobyć taką ramkę, listwe na zderzak tylni nad to nad kole co jest przy róże od tłumika tak jak na tym zdjęciu.

http://gallery.mg-rover.o.../13461/size/big szukam po allegro ale nie mogę nigdzie znaleź :/

Krzysi3k - Sro Lut 10, 2010 13:03

miker88 napisał/a:
co jest przy róże od tłumika

Człowieku zagiąłeś mnie... dwa błędy w jednym wyrazie...

Chodzi Ci o metalową, przykręcaną ramkę rury wydechowej od ZRa?
Na eBayu angielskim są. 30 funtów się cenią...

hellboy_d - Czw Lut 11, 2010 21:20

Albo kupic caly zderzak ;]