Zobacz temat - [Freelander] Nnastawnik pompy wtryskowej.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Nnastawnik pompy wtryskowej.

Legion1349 - Pon Gru 14, 2009 18:34
Temat postu: [Freelander] Nnastawnik pompy wtryskowej.
Z odpalaniem na zimnym dalszy problem (ostatnio przy mrozie -4 kręciłem ponad 40sekund), oddałem samochód do pompiarza sprawdził kompresje wszystko jest ok, świece nowe, przekaźniki sprawne, paliwo się nie cofa, diagnostyka silnika nie wykazała żadnych błędów, kąt wtrysku ok. Pompiarz powiedział że silnik nie dostaje dawki rozruchowej paliwa i ze to bankowo nastawnik pompy, a moje pytanie brzmi jak taki nastawnik sprawdzić żeby upewnić się że to jego wina. To jest element mechaniczny czy elektroniczny? czy w grę wchodzi ewentualna naprawa. No i ile takie ustrojstwo może kosztować (najlepiej używka bo podejrzewam ze nówka droga).

[ Dodano: Pon Gru 14, 2009 18:34 ]
chciał bym się upewnić czy nastawnik ten to vp37?

Brt - Pon Gru 14, 2009 21:58

jeśli silnik u Ciebie to roverkowy SDi to tak .. masz pompę VP37 :ok:
BetJar - Pon Gru 14, 2009 23:58

Może to Ci pomoże : http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=1741
Warto sprawdzić przed kupnem nowego.

Legion1349 - Wto Gru 15, 2009 11:44

tak myślałem, dzięki Brt :) . BetJar czytałem ten poradnik jednak samodzielnie nie zabrał bym się za to tym bardziej ze nie mam testera VAG. Nnalazłem na necie gościa który za 200zł + wysyłka, wysyła zregenerowany nastawnik z 6 miesięczną gwarancją, pompiarz mi go montuje, gościowi odsyłam mój a on zwraca mi 50zł. Znalazłem też za 200zł + montaż i ustawienie w opolu, niby nie tak daleko, a goście robią na miejscu.