Zobacz temat - [R600 ] Zmiana wyglądu grilla.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R600 ] Zmiana wyglądu grilla.

filo - Wto Gru 15, 2009 17:10
Temat postu: [R600 ] Zmiana wyglądu grilla.
Zauważyłem ostatnio,że nie mam jednego żeberka w grillu.
Zapewne zostało wybite przez jakiś kamień bo widać ślady.
Używany grill na alledrogo to wydatek 100 PLN.
A że miałem siatkę w garażu czarne małe kamei (plaster miodu) to z ciekawości chciałem zobaczyć jak to będzie się prezentować...
Zapewne od razu nie którzy pomyślą- siatexs, wiejski tunning itp.,że, takie coś nie pasuje do 600tki.
Efekty można zobaczyć na fotkach.
W opisie tematu dlatego piszę,że R600 po lifcie bo występują dwa rodzaje grilli.
Oryginalny, który był u mnie do czasu kolizji miał datę produkcji w 1995 roku a ten który jest na fotkach 1997 rok.
Grille różnią się od siebie tym,że przed liftem ta chromowana obwódka nie była zintegrowana z tym chromowanym elementem na którym jest emblemat Rover i dodatkowo była wykonana z metalu.
Grill po lifcie ma już zintegrowany ten jak by słupek na którym jest emblemat z obwódką i w dodatku całość to chyba jakiś plastik.
Różnice w wadze pomiędzy grillami czuć od razu.
Mogłem iść na łatwiznę i wsadzić płaski arkusz siatki pomiędzy plastikową obwódkę żeberek a to coś czarnego do kierowania strugi powietrza.
Ale wtedy widać by było taki jak by schodek gdzie wcześniej były żeberka które pourywałem specjalnie.
Utrudnienie polega na tym aby chociaż po części nie było widać tego schodka co wiąże się z formowaniem siatki ręcznie tak aby utworzona wypukłość weszła głębiej i wystawała trochę na zewnątrz, ku przodowi auta.
Zacząłem bawić się z tym wczoraj rano a koniec dzisiaj popołudniu...
Kwestia kosmetycznych poprawek pędzelkiem z czarną farbą.
Słabe fotki bo już szarówka i tylko halogen 500W za plecami dawał trochę światła.

To kto pierwszy rzuci kamieniem za profanację? :rotfl:

[ Dodano: Wto Gru 15, 2009 17:10 ]
..

staf - Wto Gru 15, 2009 17:17
Temat postu: Re: [R600 ] Zmiana wyglądu grilla.
filo napisał/a:


To kto pierwszy rzuci kamieniem za profanację? :rotfl:

[ Dodano: Wto Gru 15, 2009 17:10 ]
..


Ja nie cisnę kamieniem, bo sam mam nie czyste sumienie jeśli chodzi o ROVERka. :razz:
Jedno jest pewne. Czasu poswięconego pracy nad grillem nie możesz zaliczyć do straconego :ok:
Jak tą siatke mocowałeś?

Dud.ek - Wto Gru 15, 2009 17:20

Wygląda zarąbiaszczo, u mnie mam już siatexy w zderzaku i halogenach wiec wolałem nie przesadzać z ilością modów z przodu i nie odważyłem sie na taki zabieg.
Kurczak85 - Wto Gru 15, 2009 17:24

:ok:
faecd - Wto Gru 15, 2009 17:29

mmmm ladnie:) i do 600 pasuje...

ja tez w wyniku uszczerbku zeberkow kilku usunalem je wszystkie, pozostalosci zeszlifowalem, troche szpachelkiem do plastikow podopindrzalem grill i mam podobny z tym, ze siatka w srebrnym kolorze i bez emblematu:)

bardzo fajnie to wyszlo, az swojego na czarno pomaluje. :D

filo - Wto Gru 15, 2009 17:31

staf napisał/a:
Jak tą siatke mocowałeś?


Grill od tyłu ma taki czarny plastik mocowany 4 śrubkami.
Po uformowaniu siatki wygiąłem nadmiar aby nie wypadła i przykręciłem z powrotem ten czarny plastik który ją docisnął.
Nie ma szans na najmniejszy ruch.
Aha, zastanawiałem się jeszcze nad srebrną siatką ale tak mi się coś widziało,że za jasno będzie całość wyglądać.

Mayson - Wto Gru 15, 2009 17:47

Hmmm... kurczę, ładnie to wygląda... nie przypuszczałbym :ok:
filo - Wto Gru 15, 2009 17:53

Fotki i tak nie oddają w pełni wyglądu całości.
Myślałem,że lipa z tego wyjdzie ale po zamknięciu maski normalnie banan od ucha do ucha.
A tak szczerze to jestem mile zaskoczony bo spodziewałem się samych negatywnych komentarzy...

[ Dodano: Wto Gru 15, 2009 17:53 ]
Dud.ek napisał/a:
Wygląda zarąbiaszczo, u mnie mam już siatexy w zderzaku i halogenach wiec wolałem nie przesadzać z ilością modów z przodu i nie odważyłem sie na taki zabieg.


Jeśli siatka w zderzaku i grillu była by taka sama pod względem faktury jak i koloru to mogło by się to ładnie komponować.
Ale wtedy wszystko by psuła siatka w miejscu halogenów...

szoso - Wto Gru 15, 2009 19:54

filo wygląda super aż miło popatrzeć :smile:
ze srebrną siatką nie było by tak ładnie jak z czarną :wink:

Markzo - Wto Gru 15, 2009 20:59

super! bardzooo mi się podoba ;)
SeevS - Wto Gru 15, 2009 22:04

zajebiaszczo :D tyle powiem :)
camaro17 - Wto Gru 15, 2009 22:08

Z mojej strony :brawo:
kharry - Sro Gru 16, 2009 01:09

Sympatycznie i nie szpeci auta :)
Tomasz620 - Sro Gru 16, 2009 07:48

bardzo mi sie podoba :) dobra robota :mrgreen:
xROnx - Sro Gru 16, 2009 10:38

bardzo fajnie. i świetny pomysł ze znaczkiem GB i szachownicy :ok:
michu1123 - Sro Gru 16, 2009 16:11

Bardzo dobry wybór z kolorem siatki [czarny], srebrny już tak ładnie by się nie komponował.
Świetna robota - powiem, że wygląda lepiej niż wersja fabryczna. :mrgreen:

filo - Sro Gru 16, 2009 20:18

xROnx napisał/a:
i świetny pomysł ze znaczkiem GB i szachownicy :ok:


Co do znaczka to miałem taki akurat a pomysł znalazłem na niedawnym spocie krakowskim...

zuber84cool - Sro Gru 16, 2009 23:36

filo, dobra robota :grin: nawet pasuje ten siatex :mrgreen:
fresku - Pią Sty 01, 2010 20:01

bardzo efektowne
nawet podoba mi sie bardziej niz standardowy :razz:
good work

staf - Pią Sty 01, 2010 20:30

filo, Nic ująć nic dodać, ekstra :smile: