Zobacz temat - [R214 Si 97'] brak świateł pozycyjnych z tyłu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 Si 97'] brak świateł pozycyjnych z tyłu

RafalM - Czw Gru 17, 2009 11:18
Temat postu: [R214 Si 97'] brak świateł pozycyjnych z tyłu
Witam,
mam malutki problem, nie palą mi się światła pozycyjne z tyłu. przód jest ok. światła stopu również się palą. spwadzałem źarówki i żadna z nich nie jest przepalona.
jakiś pomysł? nie wiem czy nie padł jakiś bezpiecznik od tylnych światel ale nie mam instrukcji więc nie wiem który to może być.

dzięki za pomoc,
pozdrawiam,
rafal

Kot - Czw Gru 17, 2009 11:20

Sprawdz wiązke kabli :)
RafalM - Czw Gru 17, 2009 11:24

w jakim sensie ją sprawdzić? we wtyczne do swiatel ida kable do wszyskich i wszystkie świecą poza pozycyjnymi. przypuszczasz ze jeden kabel mogł się zwalić?
leszczu - Czw Gru 17, 2009 13:14

sprawdź wiązkę tylnej klapy
znajduje się ona po prawej stronie między klapą a nadwoziem taka gumowa rureczka :grin:

maco - Sro Lut 24, 2010 07:36

Witam też mam problem z tylnymi pozycjami. Nie pali mi jedna lampa tzn. żarówka (tylko lewa pozycja). Bezpiecznik ok, wiązka też ok.
Zauważyłem z przodu pod skrzynką bezpieczników oderwany kabelek czerwony z czarnym paskiem (taki też wychodzi od żarówki w bagażniku), doszedłem też że odpowiada za to bezpiecznik nr. 11.

Może mi ktoś powiedzieć czy to ten kolor kabelka odpowiada za brak światła ?
Czy powinien on był podłączony pod ten bezpiecznik ? a może w innym miejscu (w którym) ?

leszczu - Sro Lut 24, 2010 15:58

bezpiecznik numer 11 odpowiada za prawe światło mijania, a numer 8 odpowiada za lewe tylne światło pozycyjne nie wiem a sprawdzałeś żarówkę ??
maco - Sro Lut 24, 2010 18:11

aha, tak czy inaczej problem rozwiązany. Wypadł mi kabelek ze skrzynki bezpieczników. Doszedłem gdzie powinien być i już jest ok. :wink: