Zobacz temat - [45 iDT 02'] Co to za kontrolka i czemu świeci cały czas
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [45 iDT 02'] Co to za kontrolka i czemu świeci cały czas

Holender - Nie Gru 20, 2009 14:36
Temat postu: [45 iDT 02'] Co to za kontrolka i czemu świeci cały czas
Witam. Opisana powyżej sprawa nie wpływa nijak (na razie) na użytkowanie samochodu, ale że wcześniej tak nie było zastanawiam się co to za dioda (alarm,immo?) i dlaczego nagle zaczęła świecić światłem ciągłym, podczas gdy niegdyś pomigała, pomigała i gasła do następnego "użycia". W mojej niemieckojęzycznej instrukcji obsługi pojazdu nie ma żadnej wzmianki na ten temat, sprzedawca coś wspominał, ale minął już rok od zakupu więc po prostu wyleciało mi to z głowy, szukajka też niewiele mi pomogła niestety, a ja zaczynam się nieco martwić bo nie wiem co to jest i dlaczego zmieniło nagle zachowanie... :???:
des - Nie Gru 20, 2009 19:31

Może zrób zdjęcie tej kontrolki bo z tego co wiem tam nie powinno być żadnej kontrolki. Może ktoś dodatkowo coś montował?
joemax77 - Pon Gru 21, 2009 21:16

w moim R nie ma takiej diody, z pewnoscia poprzedni wlasciciel cos majstrowal, moze elektryk pomoze?
Holender - Sro Gru 23, 2009 15:34

aiwer napisał/a:
Może zrób zdjęcie tej kontrolki bo z tego co wiem tam nie powinno być żadnej kontrolki. Może ktoś dodatkowo coś montował?


Jeśli dobrze pamiętam to sprzedawca przy okazji mrugania tego czegoś mówił coś o "uzbrajaniu się", niestety byłem wtedy tak zaaferowany kupnem że wszystko mi wyleciało.
Nie wygląda mi to faktycznie na fabryczne urządzenie, ale postaram się zrobić zdjęcie jutro za dnia i wstawić go jakoś, tylko mam ciągły problem z netem a nie mam zbyt wiele czasu na zrobienie czegoś z tym, gdyż zawsze jak jestem w Polsce to albo święta, weekend, itp...

truten23 - Sro Gru 23, 2009 20:22

Diodka od immo/alarmu może być albo w drzwiach, koło rygielka, albo pomiędzy tarczami obrotów i predkości na liczniku, a na konsoli środkowej... Licho wie... ja między klimą a obiegiem mam przełącznik gazu :razz:
sknerko - Sro Gru 23, 2009 21:27

truten23 napisał/a:
Diodka od immo/alarmu może być albo w drzwiach, koło rygielka, albo pomiędzy tarczami obrotów i predkości na liczniku, a na konsoli środkowej... Licho wie... ja między klimą a obiegiem mam przełącznik gazu

Gadasz tam ..... ja mam dodatkowy immo oprócz fabrycznego i diodę w kolumnie kierownicy

truten23 - Sro Gru 23, 2009 21:55

sknerko napisał/a:
ja mam dodatkowy immo oprócz fabrycznego i diodę w kolumnie kierownicy

A czy ja piszę o dokładkach? :roll:

Holender - Czw Gru 24, 2009 12:18

Właśnie zrobiłem zdjęcie tego czegoś, mam nadzieję że przejdzie...
Przypomnę tylko, że od kilkunastu dni świeci się to to calutki czas, wcześniej tylko pomrugiwało i gasło. Inna kontrolka o której piszecie wyżej znajduje się faktycznie pomiędzy zegarami...

HuMaX - Czw Gru 24, 2009 12:23

Ta kontrolka na 100% jest od immo ;)
Holender - Czw Gru 24, 2009 12:30

Czyli pomiędzy zegarami będzie alarm prawdopodobnie... Tylko dziwnie się teraz zachowuje, a nie chciałbym być w trasie odcięty od paliwa, czy co to tam powoduje to immo :???:
sknerko - Czw Gru 24, 2009 13:52

truten23nie wiem o co ci chodzi
Holender napisał/a:
aiwer napisał/a:
Może zrób zdjęcie tej kontrolki bo z tego co wiem tam nie powinno być żadnej kontrolki. Może ktoś dodatkowo coś montował?



Jeśli dobrze pamiętam to sprzedawca przy okazji mrugania tego czegoś mówił coś o "uzbrajaniu się", niestety byłem wtedy tak zaaferowany kupnem że wszystko mi wyleciało.
a ty na to odpowiadasz
truten23 napisał/a:
Diodka od immo/alarmu może być albo w drzwiach, koło rygielka, albo pomiędzy tarczami obrotów i predkości na liczniku, a na konsoli środkowej... Licho wie... ja między klimą a obiegiem mam przełącznik gazu

więc napisałem że dokładany może być wszędzie a co ty tam sobie myślałeś to już nie wiem :wink: ale chłopaki wyraźnie o dokładkach gadają, poza tym z fotki widać że to jakaś nie fabryczna dioda

Holender - Czw Gru 24, 2009 14:12

OK, rozumiem już że to jakaś dokładka, teraz może ktoś powie co jest faktycznie fabryczne pomiędzy zegarami (mała czerwona diodka) a co tutaj na zdjęciu, i co mnie najbardziej interesuje to to, jak te diody powinny się zachowywać, bo ta na zdjęciu od niedawna cały czas świeci po włączeniu zapłonu i to mnie martwi...
truten23 - Czw Gru 24, 2009 23:20

Holender napisał/a:
co jest faktycznie fabryczne pomiędzy zegarami

Tam powinna być diodka od fabrycznego alarmu. Masz fabryczny pilot?

sknerko napisał/a:
a co ty tam sobie myślałeś to już nie wiem

ehh, nie ważne już. :roll:

[ Dodano: Czw Gru 24, 2009 23:20 ]
Wesolych świąt :grin:

Holender - Pią Gru 25, 2009 08:43

Tak, pilot jest fabryczny i tak jak pisałem wcześniej, technicznie nic się tutaj nie dzieje poza faktem że ta "dokładka" po prostu zaczyna mnie irytować. Podczas nocnej jazdy rozprasza mnie ta dioda - tak jasno świeci... :???:
Ciufa - Pią Gru 25, 2009 09:11

sprawdź gdzie idzie kabelek z tej diody :)
truten23 - Sob Gru 26, 2009 21:08

Może poprostu można tą dokładkę wymontować, albo jak jest z tym za duży zachód, to można wstawić diodce dodatkowy rezystor, żeby tak mocno nie żwieciła, albo w ogóle ja wywalić :wink:
Holender - Nie Gru 27, 2009 20:16

Nagła zmiana. Wczoraj i dzisiaj zrobiłem po około 150 km. I dwa razy mniej więcej w połowie czasu jazdy (po jakiejś godzinie) dioda zaczynała ponownie (po wcześniejszym mruganiu a następnie świeceniu non-stop) mrugać i gasła na amen tak jak wcześniej to bywało. Już wiadomo że to immo, tylko jego (diody) dziwne zachowanie po prostu nieco niepokoi. Niedługo minie rok od zakupu pojazdu i teraz dopiero wyszło takie coś. Uprzedzając... bateria w pilocie wymieniona (rzekomo ma coś wspólnego) i auto otwieram/zamykam z odległości ok 25-30m :wink:
Jutro jestem umówiony na olej, inne płyny, filtry, itp. więc przy okazji poruszę temat z mechanikiem.