Zobacz temat - [R200 SDi] Problem ze światłami mijania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 SDi] Problem ze światłami mijania

maka - Nie Gru 20, 2009 15:08
Temat postu: [R200 SDi] Problem ze światłami mijania
Witam
Po włączeniu świateł mijania z pozycyjnych lewe jedno światło się włącza natomiast drugie nie, wręcz przeciwnie przygasza się – można powiedzieć, że słabiej świeci niż światło pozycyjne. W tym czasie w aucie na tablicy lekko zapala się kontrola świateł drogowych (dopiero w nocy zauważyłem, że się ona świeci – w dzień jest praktycznie niewidoczna).
Sprawdzałem żarówki oraz bezpieczniki wszystko jest ok. Czy może to być problem przełącznika świateł mijania, jeżeli tak to gdzie się on znajduje ??
Chodzi mnie o ten wątek:

http://forum.roverki.eu/v...ght=%B6wiat%B3a

Jeżeli ktoś miał podobny problem proszę o pomoc.

leszczu - Nie Gru 20, 2009 16:08

a sprawdzałeś żarówki
azer - Nie Gru 20, 2009 20:02
Temat postu: Re: [R200 SDi] Problem ze światłami mijania
maka napisał/a:
W tym czasie w aucie na tablicy lekko zapala się kontrola świateł drogowych (dopiero w nocy zauważyłem, że się ona świeci – w dzień jest praktycznie niewidoczna).
w 200tkach nie ma takowej kontrolki

może pokaż która świeci

Paul - Nie Gru 20, 2009 20:28

azer napisał/a:
w 200tkach nie ma takowej kontrolki
Czyżbyś twierdził, że nie ma kontrolki drogowych (niebieska) ??

Osobiście obstawiam słabą masę okolić reflektorów albo jakieś przetarcie wiązki reflektora .

wojtasbb - Nie Gru 20, 2009 22:20

Miałem dokładnie taki sam problem w mojej 600. Pojechałem do elektryka. Okazało się, że mam walnięty któryś bezpiecznik, a do tego przepaloną tylną żarówkę świateł. Po wymianie obu wszystko wróciło do normy. Elektryk wyciągał jeszcze przy okazji żarówki żeby je sprawdzić i całkiem możliwe, że przy okazji wzruszył też przewody które gdzieś mogły nie stykać, więc sprawdź jeszcze raz wszystkie (ale dokładnie wszystkie) bezpieczniki, posprawdzaj żarówki i te z przodu i te z tyłu, spróbuj poruszać kablami przy lampach i może to coś pomoże.
azer - Nie Gru 20, 2009 22:36

Paul napisał/a:
azer napisał/a:
w 200tkach nie ma takowej kontrolki
Czyżbyś twierdził, że nie ma kontrolki drogowych (niebieska) ??
pardon, pomyliłem światła ;)