Zobacz temat - [R45 2.0 iDT] Słabe ogrzewanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 2.0 iDT] Słabe ogrzewanie

piterek1812 - Nie Gru 20, 2009 21:34
Temat postu: [R45 2.0 iDT] Słabe ogrzewanie
Witam. Można coś zrobić z ogżewaniem żeby grzało troche lepiej? Ostatnio na mrozach dochodzących do -20 musiałem przejechać prawie 20km żeby w moim roverku było ciepło. To troche za dużo, miałem Astre wcześnie i tam po 3-4km było cieplutko jak pod kocykiem:)
Jugol - Nie Gru 20, 2009 21:44

...a Astra to też był dieselek?? , w mojej Kochanicy- R45 iDT ,przy obecnych mrozach wieje ciepłym po ok 6km, lub po 15 min. na postoju na wolnych obrotach..., tylko mija się z celem odkręcanie grzania, zanim silnik nie złapie temp. pracy., jak wskazówka ruszy tak na 1/4 skali dopiero daję nawiew ciepełka :ok:
piterek1812 - Nie Gru 20, 2009 21:46

Astra też była na rope, niegdy nie leciałem na moc i szybkośc, patrzyłem raczej ekonomicznie... A mozna zasłonić chłodnice żeby nie dmuchało w nią zimne powietrze??
Jugol - Nie Gru 20, 2009 21:49

...może masz termostat walnięty i jest non stop na dużym obiegu :hm:
Steff - Pią Gru 25, 2009 13:09

U mnie w R25 iTD też ogrzewanie działa raczej słabo i mało wydajnie, w stosunku do R111 :cry: W "małym" wystarczyło mi przejechać 5-10 km i już było ok ! A w "większym" niestety min 20 km by coś się pogrzało. I co gorsza na postoju wydajność znacznie spada, tylko w czasie jazdy jest ok.
magneto - Pią Gru 25, 2009 14:21

piterek1812 napisał/a:
Ostatnio na mrozach dochodzących do -20 musiałem przejechać prawie 20km żeby w moim roverku było ciepło

U mnie może nie 20 ale około 12 km potrzebuje aby było cieplo
piterek1812 napisał/a:
A mozna zasłonić chłodnice żeby nie dmuchało w nią zimne powietrze??

można, minionej zimy mialem zasłoniętą chłodnicę i czas oczekiwania na ciepło skrócił sie prawie o połowę. w tym roku nie miałem czasu żeby ja zasłonic ale na powno to zrobie
piterek1812 napisał/a:
miałem Astre wcześnie i tam po 3-4km było cieplutko jak pod kocykiem:)

mazda 323 diesel przy mrozach powyżej -20 miała ciepło po jednym kilometrze

Tobianiu - Pią Gru 25, 2009 14:39

piterek1812 napisał/a:
A mozna zasłonić chłodnice żeby nie dmuchało w nią zimne powietrze??


Mozesz dac kawal kartonu lub czegos rownie odpowiedniegoi na pewno czas oczekiwania na ciepelko sie skroci ;) Pamietaj o kontroli temp.
Pozdr

Holender - Pią Gru 25, 2009 21:35

Niestety, też mam podobnie. Przy dużych mrozach odczuwalne ciepło w kabinie pojawia się dopiero po kilkunastu minutach jazdy. Należy jednak pamiętać że najpierw całe to zamrożone wnętrze musi się nagrzać, co nie jest proste gdy strumień "ciepłego" odbija się jeszcze od przedniej równie zmrożonej szyby (przeważnie tak mam ustawiony nawiew)...
Potem ściągam czapkę, szalik, kurtkę i jadę wygodnie już w ciepełku :mrgreen:
Ale... pytanie brzmiało czy można coś z tym zrobić? Osobiście nic bym nie kombinował.
Ten model Roverka nie był projektowany na Syberię w przeciwieństwa do Zaporożca i tym podobnych :lol:

staf - Pią Gru 25, 2009 21:55

piterek1812, U mnie podobnie. Jednak w mroźne dni robię tak: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=49390