Zobacz temat - [R75] Nie grzeje prawa strona kabiny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Nie grzeje prawa strona kabiny

mkowals5 - Wto Gru 22, 2009 15:38
Temat postu: [R75] Nie grzeje prawa strona kabiny
Witam mam taki problem, że z wylotów nie leci ciepłe powietrze. Pomimo nagrzeanego silnika i ustawień na klimatroniku na maxa dlej jest zima... Z lewej strony wszystko jest ok. Nie wiem jak mogę zdiagnozować co mogło nawalić???
-zapchana nagrzewnica? raczej nie bo cały układ był odkamieniany
-zapchany lub zagięty waż?
-padło serwo od przepustnicy?
-padł przekażnikw kimatroniku?

Test klimatronika nie wykazał żadnych błędów

dukat11 - Wto Gru 22, 2009 15:57

Prawdopodobnie masz do przeczyszczenia i przesmarowania lub wymiany silniczek sterujący nagrzewnicy z prawej strony. Bylo o tym juz wiele razy na forum łacznie ze zdjeciami.

Musisz zdjąć osłonę nagrzewnicy z prawej strony i będzie widoczna czarna kostka to jest ten siliniczek

mkowals5 - Sro Gru 23, 2009 11:44

Sprawdziłem wszystkie rerwa działają prawidłowo. Odkręcuiłem jeszcze klapke od boku nagrzewnicy i zauwazyłem, że jest zimna. Jak to możliwe że zimna nagrzewnica grzeje lewą stronę a prawą nie.
SeniorA - Sro Gru 23, 2009 12:02

mkowals5 napisał/a:
Jak to możliwe że zimna nagrzewnica grzeje lewą stronę a prawą nie.
pewnie sprawdzałeś parownik od klimy.

[ Dodano: Sro Gru 23, 2009 11:57 ]
parownik jest osłonięty tą odkręcaną klapką.

[ Dodano: Sro Gru 23, 2009 12:02 ]
http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#335301

nagrzewnica może mieć różne temperatury jak układ jest zapowietrzony.

http://forum.roverki.eu/v...hlight=parownik

witia24 - Sro Gru 23, 2009 12:45
Temat postu: r 75 cdt
walala lewa sprezyna z przodu jak pasuje czy od 2,5 bezyna podejdzie plis pomocy bo stoje jak to wymienic
PHJOWI - Sro Gru 23, 2009 15:14

zmien temat bo będą cię ADMINI ścigać , a od v6 podejdzie tylko pamiętaj o wymianie kompletu na oś , bo czasami montaż jednej może zakończyć się daszkiem.
Brt - Sro Gru 23, 2009 15:42

witia24, otrzymujesz ostrzeżenie za robienie bur..ałaganu na forum ... już któryś raz Cię upominam a Ty dalej swoje ... o czytelności posta nie wspomnę ...
wczerniec - Sro Gru 23, 2009 23:42

mkowals5 - u mnie były te same objawy i okazało się że nagrzewnica była zamulona , odpiąłem przewody idące do nagrzewnicy i zalałem ją odkamieniaczem do sprzętu AGD po 20 minutach przepłukałem układ i jest znacznie lepiej , ale musze to powtórzyć bo leci ciepłe powietrze ale jeszcze nie takie jak z lewej strony
mkowals5 - Czw Gru 24, 2009 09:31

Faktycznie możliwe, że jest to parownik. Czyli rozumiem, że czeka mnie demontaż całej nagrzewnicy? Czy może udało Ci się bez demontarzu?
Boncky - Czw Gru 24, 2009 09:49

mkowals5 napisał/a:
Faktycznie możliwe, że jest to parownik. Czyli rozumiem, że czeka mnie demontaż całej nagrzewnicy? Czy może udało Ci się bez demontarzu?


test klimy zrób jest opisany na forum.

SeniorA - Czw Gru 24, 2009 10:03

Boncky napisał/a:
test klimy zrób jest opisany na forum.
mkowals5 napisał/a:

Test klimatronika nie wykazał żadnych błędów

Boncky - Czw Gru 24, 2009 10:28

SeniorA napisał/a:
Boncky napisał/a:
test klimy zrób jest opisany na forum.
mkowals5 napisał/a:

Test klimatronika nie wykazał żadnych błędów


oj przepraszam, czyli masz to samo co u mnie, wymiana płynu chłodniczego plus odpowietrzenie układu i samo się naprawiło.

mkowals5 - Czw Gru 24, 2009 11:15

Juz dawno zrobione nawet przy wymianie płynu przeczyściłem układ preparatem do odkamieniania. Odpowietrzany też juz był i to kilka razy. Niestety nic nie pomogło. Zastanawiam sie tylko czy konieczny będzie demontarz całego układu grzewczego, czy można wyjąć samą nagrzewnicę?
SeniorA - Czw Gru 24, 2009 12:26

mkowals5 napisał/a:
Zastanawiam sie tylko czy konieczny będzie demontarz całego układu grzewczego, czy można wyjąć samą nagrzewnicę?
ściągnij osłonę od stronę panelu kierowcy i zobaczysz przewody nagrzewnicy. Ocenisz sam.Trzeba spuścić płyn , rozpiąć połączenia przewodów nagrzewnicy i ich mocowanie.
PHJOWI - Czw Gru 24, 2009 15:45

nic nie trzeba rozbierać tylko dolać do płynu specjalne płyny do od kamienienia .
SeniorA - Czw Gru 24, 2009 15:54

mkowals5 napisał/a:
cały układ był odkamieniany
a mkowals5, pytał
mkowals5 napisał/a:
czy można wyjąć samą nagrzewnicę?
dlatego pisałem o tym.
Jaco_Krakow - Nie Lut 07, 2010 09:11

witam.panowie mam ten sam problem (silniczek od pasazera dziala) tylko do tego dochodzi brak cieplego nawiewu na nogi z tylu moze to miec cos wspolnego??
Dam-Kam - Nie Lut 07, 2010 10:09

wszystko fajnie jesli ktos ma klimatronik. A jeśli mi prawa strona wieje zimnym a mam manualna klime to co moze byc przyczyna?
SeniorA - Nie Lut 07, 2010 10:15

Jaco_Krakow napisał/a:
do tego dochodzi brak nawiewu na nogi z tylu
przy ustawieniu rozdziału powietrza na nogi , ciepłe powinno być też dmuchane pod przednimi siedzeniami na nogi pasażerów.
Jaco_Krakow - Nie Lut 07, 2010 10:43

bylem spr jest dokladnie tak cale lewa strona wieje cieple powietrze a prwa chlodne przod i tyl co to moze byc ??