Zobacz temat - [R45 ITD 2002] Jak wysoko powinno brać sprzęgło?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 ITD 2002] Jak wysoko powinno brać sprzęgło?

Holender - Sro Gru 23, 2009 17:08
Temat postu: [R45 ITD 2002] Jak wysoko powinno brać sprzęgło?
Witam! Ponieważ wkrótce i tak wybieram się do warsztatu (olej, inne płyny, filtry, itp) zastanawiam się nad moim sprzęgłem. Według mnie wszystko jest w porządku, być może przyzwyczaiłem się, jednak według moich kolegów (niemieckie auta) sprzęgło bierze mi zbyt wysoko - to jest mniej więcej w 2/3 a może i 3/4 wysokości - a może i wyżej (4/5?) . Jakoś im dłużej się zastanawiam, tym ciężej mi wyczuć... . Co sądzicie? Nie wydaje mi się aby sprzęgło się ślizgało czy coś w tym stylu. Biegi normalnie się załączają i przez rok użytkowania raczej nie widzę zmian... :?:
Kleszcz - Sro Gru 23, 2009 18:58

Mam podobnego Rovera od 3 lat i zrobiłem nim około 80 000 km. Sprzęgło brało i bierze wysoko. Ciągałem przyczepę i też było ok. Pozdrawiam.
magneto - Sro Gru 23, 2009 19:11

Holender napisał/a:
sprzęgło bierze mi zbyt wysoko

nic nie kombinuj. w R 45 tak jest. ja też mam tak samo

barszczyk - Sro Gru 23, 2009 20:27

Potwierdzam mi też "bierze" wysoko,
ps. czy Wy też macie dość twardy pedał sprzęgła?

Holender - Czw Gru 24, 2009 09:11

Dzięki wielkie! Uspokoiliście mnie, bo już naprawdę miałem duuuże wątpliwości. Dałem się zasugerować... :roll:

Co do twardości pedału sprzęgła: u mnie jest bardzo twardy w pozycji "wyjściowej" - raczej nie ma mowy o przypadkowym wciśnięciu, natomiast operowanie nim nie wymaga dużej siły nacisku. Ponadto sam pedał umieszczony jest wyraźnie wyżej niż hamulec, hamulec wyżej niż gaz. Już kiedyś dostałem odpowiedź że to normalne i tego się będę trzymał :smile: