Zobacz temat - [R214 1.4Si 16V 99r] Nie pali inaczej jak w innych tematach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 1.4Si 16V 99r] Nie pali inaczej jak w innych tematach

armen - Czw Gru 24, 2009 12:52
Temat postu: [R214 1.4Si 16V 99r] Nie pali inaczej jak w innych tematach
Witam

Szukalem podobnego przypadku ale niestety musze szukac pomocy u was bo dzisiaj bedzie ciezko znalezc jakiegos mechanika.

W skrocie mowiac jade spokojnie moim Roverkiem i nagle w czasie jazdy wylaczylo mi silnik. Paliwa na pewno nie zabraklo. :P Nie chce odpalic ani na pych ani normalnie kluczykiem. Sprawdzalem bezpieczniki i tez zapasowym kluczykiem czy przypadkiem imobilajzer nie padl. Świece dają iskre ale nie wiem czy przypadkiem nie jest za mala bo ciezko ja dostrzec. Rozkręcilem tez kopulke kolo silnika i metalowe cześci byly zasniedziale wiec oczyscilem je i nadal bez zmian. Nie wiem czy to waznel ale slychac ze papa dziala przy przekrecaniu kluczyka.

Już nie wiem gdzie szukac.

Dodam ze po skreceniu kopulki w momecie przekrecania klucza w statyjce pierwszy raz od dwoch lat uslyszalem dlugi pisk cos w stylu gdy swiatel sie nie wylaczy wysiadajac z auta ale po chwili ucichlo.

Tez musze powiedziec ze sachochod tuz przed zgasnieciem nie dawal zadnych dziwnych oznak znaczy sie nie szarpal nie dlawil sie poprostu wylaczylo silnik.

I gdzie ta uczciwosc... siostra dostala od meza nowe auto w prezecie swiatecznym a mi na siweta moj skarbek niedziala... :P:P:P


Prosze o pomoc w miare mozliwosci ;)

z gory dziekuje :)

Pozdrawiam i wesolych swiat!!! :D:D:D

ascaris - Czw Gru 24, 2009 15:08

A pompa daje paliwo? Może to pompa padła....
polofix - Czw Gru 24, 2009 15:20

jesli pompa nie chodzi,a powinna chociaz chwile przed przekreceniem kluczka,to nie bedzie to raczej filtr,a cos z pompa,lub elektryka.nie wiem czy w tych samochodach jest wylacznik udarowy[wstrzasowy]pod maska,bo on tez odlacza paliwo.immobiliser tez nie wykluczone.
zastanowilem sie i stawiam bardziej na immobiliser.bo jak pisales jest dzwiek.

celticross - Czw Gru 24, 2009 18:35

moze jakies zwarcie? kiedys mialem w Nissan Micra tak, ze zaczal dzwiek wydawac po przekreceniu kluczyka, ale nie odpalal...okazalo sie, ze kostka mi sie stopila od przednich swiatel (stara i zmruszczala) i zrobilo sie zwarcie. Piszczalo dokladnie tak samo, jak przy zostawionych swiatlach, moze nawet bardziej przerazliwie ;)
armen - Pią Gru 25, 2009 14:52

witam ponownie :

dzisiaj chwile pogrzebalem przy aucie wiec...

- pompa dziala przynajmniej tuz po przekreceniu kluczyka (rozkrecilem wezyk przy filtrze i pryslo paliwem gdzies na wysokosc 15cm)
- jeszcze raz sprawdzilem czy iskra sie pojawia ale nadal jest slabo widoczna (nie wiem czy powinna byc duza czy taka poprostu pojawiajaca sie jest ok...)
- swiece tez przetarlem ale nie byly zalane
- ten przycisk odcinajacy zaplon pod maska tez wciskalem, przytrzymywalem i spawdzalem czy gdzies kabelek sie nie przetarly ale wszystko wydaje sie byc ok....
- a co do pisku przy przekrecaniu kluczyka ktory mi sie trafil tylko dwa razy juz sie nie pojawia....

szczerze juz nie wiem gdzie szukac.... chyba zostaje mi poczekanie do poniedzialku i pomoc mechanika z komputerem... :/ heh...

chociaz milo by bylo jak bym moze uslyszal jeszcze jakies kolejne propozycje co sprawdzic :P

pozdrawiam i dzieki z gory za pomoc ;)

flapjck1 - Pią Gru 25, 2009 15:59

iskra powinna byc silna i widoczna

wymien najpierw palec rozdzielacza ( koszt okolo 10 pln ) i jesli sie nie poprawi to cewke WN ( koszt okolo 150 )

jestem niemal pewien ze pomoze
borykalem sie kilka dni z podobnym przypadkiem w swoim R i u mnie te dwa elementy zawiodly wlasnie

armen - Nie Sty 10, 2010 09:53

dzieki za podpowiedz.... sprawdze ;)

[ Dodano: Nie Sty 10, 2010 09:53 ]
Dzieki za pomoc :D

Okazalo sie ze cewka padla ale przy okazji wymienilem kopulke i palec i teraz samochod smiga o wiele lepiej... lepiej sie zbiera do jazdy lepsza kultura pracy i co mi sie bardzo spodobalo spalanie zmiejszylo sie :D

Kosztowalo mnie to 240 zl wraz z wymiana ale oplacalo sie :D :D:D


Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za pomoc :D :D:D