Zobacz temat - [R75] Pompka paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Pompka paliwa

jupik - Pią Gru 25, 2009 16:08
Temat postu: [R75] Pompka paliwa
Witam wszystkich chciałbym się dowiedzieć czy ktoś się może orientuje czy w wyżej wymionionym Roverku była stosowana tylko jedna pompka paliwa ,czy może było ich kilka rodzaji.Zależy mi na tym bo prawdopodobnie mam do wymiany,gdyż nie wskazuje mi poziomu paliwa a nie chce być niemile zaskoczony jak kupie a okaże się że to do innego modelu
dukat11 - Pią Gru 25, 2009 16:11

Ale co ma pompa do wskazań poziomu paliwa. Są w zbiorniku po obu stronach czujniki poziomu. Jeśli któryś siadł to wymień na najlepiej z anglika. Po co ładować się w koszta.
jupik - Pią Gru 25, 2009 16:38

Nie wiem dokładnie jak ona wygląda myślałęm że może coś jest nie tak z tym pływakiem poza tym przewody które idą do pompki są izolowane gdyż widać na nich przytopioną koszulkę myślałem że się coś przepaliło.
dukat11 możesz mi przyblożyć temat z tymi czujnikami poziomu jak mogę się do nich dostać.
Wskazówka pokazuje mi cały czas zero i świeci kontrolka


No t0 już jestem mondrzejszy myślałem że pod kanapą znajduje się pompka paliwa ale teraz dopiero widze że tam znajdują się tzw.pływaki czy mam racje?
W takim razie gdzie znajduje się pompka paliwa?

dukat11 - Pią Gru 25, 2009 17:35

Pod kanapą nasz dwie klapki. odkręć i sprawdź. Poza tym na komputerze ci wyjdzie gdzie jest problem.
jupik - Pią Gru 25, 2009 17:47

jutro do tego zaglądne i dam znać narazie dzieki
SeniorA - Pią Gru 25, 2009 19:43

jupik napisał/a:
Zależy mi na tym bo prawdopodobnie mam do wymiany,gdyż nie wskazuje mi poziomu paliwa a nie chce być niemile zaskoczony jak kupie a okaże się że to do innego modelu
Czujniki są dwa, po jednym z każdej strony zbiornika Jeden jest integralną częścią pompy ( rezystor + ramię pływaka), drugi filtra. Czujniki są połączone szeregowo z zegarami i dlatego jak jeden jest wadliwy, to wskaźnik pokazuje 0 , a lampka ostrzegawcza się świeci. Sygnały z czujników są przetwarzane przez mikroprocesor na wskazania analogowe wskaźnika.

[ Dodano: Pią Gru 25, 2009 19:43 ]
jupik napisał/a:
Nie wiem dokładnie jak ona wygląda myślałęm że może coś jest nie tak z tym pływakiem poza tym przewody które idą do pompki są izolowane gdyż widać na nich przytopioną koszulkę myślałem że się coś przepaliło.
:ok:
jupik - Pią Gru 25, 2009 20:00

Boje się tam troche zaglądać,gdyż jest tam uszczelka gumowa i żeby czasami później nic nie ciekło.
Jeszcze wpadłem na taki pomysł czy przyczyną może być spalony jakiś bezpiecznik,jak już wcześniej pisałem przewody które tam idą są przytopione i zaizolowane być może kiedyś wystąpiło jakieś zwarcie no i mogło spalić bezpiecznik?
Samochód jest z Holandii a jak już się nie raz przekonałem Holendrzy nie są za bardzo rozgarniętm narodem :lol:

dukat11 - Pią Gru 25, 2009 20:17

Może być bezpiecznik. Uszczelką się nie przejmuj odkręć kołnierz i wyjmuj. potem tylko dobrze załóż ją bo będzie ciekło jak zatankujesz do pełna i będziesz musiał poprawiać (ja tak miałem)
SeniorA - Pią Gru 25, 2009 20:40

jupik napisał/a:
wpadłem na taki pomysł czy przyczyną może być spalony jakiś bezpiecznik
nie może być , bo wtedy nie pracowałaby pompa.Do sprawdzenia trzeba wyjąć pompę albo filtr z obudową , albo jedno i drugie.
Tu widać czujniki na pompie i filtrze http://moto.allegro.pl/it...75_benzyna.html

jupik - Sob Gru 26, 2009 13:21
Temat postu: SOLVED[R75 1.8 99rBenzyna]Pompka paliwa
No i zdecydowałem się na wyjęcie pompy sprawdziłęm przyrządem dwa cieniutkie przewody,które idą do czujnika i okazało się że na jednym z nich(czarnym)nie ma przejścia,po wylutowaniu tego przewodu i zmianie na inny wszystko jest ok wskaźnik działa prawidłowo.
Dzięki za pomoc i zainteresowanie

hvil - Sob Gru 26, 2009 14:15

dopisz solved przy temacie przyda sie na przyszlosc:-D ja mam 1.8 T jak narazie chodzi ladnie ale na przyszlosc odpukac ale moze sie przydac;-)
czarek532 - Sob Mar 07, 2015 11:40

Witam potrzebuje porady ktory bezpiecznik odpowiada za pompke paliwa w 1,8 i nastepne co to za zbiorniczek (puszka) przy zbiorniku paliwa po prawej stronie . Padła mi chyba pompka paliwowa kreci ale nie odpala , na samostart łapie wiec wychodzi ze pompka. Dzieki za wszelkie podpowiedzi wszystkie sie przydadza

[ Dodano: Czw Mar 05, 2015 22:35 ]
pytanie nieaktualne 2h czytania i sie dowiedzialem to co chciałem

[ Dodano: Sob Mar 07, 2015 11:40 ]
zepsuta pompka paliwowa moze ktos doradzic gdzie i jaka kupic