Zobacz temat - [200] Kontrolka ręcznego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [200] Kontrolka ręcznego

Marc-in - Sob Gru 26, 2009 21:02
Temat postu: [200] Kontrolka ręcznego
Czy kontrolka "hamulca ręcznego" spełnia jakąś inną dodatkową rolę???
Czasami mi lekko mrugała i żeby się nie denerwować to odpiąłem zaraz pod dźwignią ręcznego, żeby powrócić do usterki i wyrególowiania jak zrobi się cieplej bo coś ten stycznik jest luźny.
Czyli po zaciągnięciu ręcznego kontrolka nie świeci.
Jadę sobie ostatnio, a tu kontrolka z wykrzyknikeim znowu lekko pomruguje.

Paul - Sob Gru 26, 2009 21:06

Sprawdź stan płynu hamulcowego - na 100% to powoduje mruganie kontrolki.
staf - Sob Gru 26, 2009 21:10

Marc-in, Dolej płynu hamulcowego i będzie :ok:
Marc-in - Sob Gru 26, 2009 21:10

Jest pod sam korek.
To sprawdziłem od razu.

ADI-mistrzu - Sob Gru 26, 2009 21:10

Ja dołączę się od razu z podobnym pytaniem:

Jest w zbiorniku on płynu hamulcowego czujnik jego ilości. Gdy jest go za mało to jakaś ikonka powinna się pokazać ? Bo testowałem to i nic mi się nie pokazuje.

------------------------
Uprzedziliście mnie :grin:
Czyli jak mało płynu to pali się wykrzyknik ? To działa po rozruchu silnika czy na stacyjce w pozycji 2 też ?

Marc-in - Sob Gru 26, 2009 21:16

Nie wiem czy w Roverze jest taka kontrolka, ale w beemce poziom plynu jest sygnalizowany takim kółkiem, które ma po obu stronach po trzy kreseczki.
staf - Sob Gru 26, 2009 21:17

Marc-in,
Sprawdź guzik pod dźwignią ręcznego, czy nie jest luźny (jeśli tak to popraw go)
jak to nie guzik, to gdzieś kabelki blisko recznego mogą byc przetarte.

Marc-in - Sob Gru 26, 2009 21:20

staf napisał/a:
Sprawdź guzik pod dźwignią ręcznego, czy nie jest luźny


Odpiąłem go całkowicie, żeby nie mrugał.

staf - Sob Gru 26, 2009 21:25

Marc-in napisał/a:
Odpiąłem go całkowicie, żeby nie mrugał.


Obejrzyj go jutro dokładnie. Bo to albo on fiksuje, albo gdzieś kabelek przetarty.

pietro - Nie Gru 27, 2009 12:19

a nie zapala się kontrolka jak klocki zaczynają się kończyć? sprawdź stan tarcz i klocków. hamując nie słyszysz piszczenia?
Paul - Nie Gru 27, 2009 13:08

pietro napisał/a:
a nie zapala się kontrolka jak klocki zaczynają się kończyć?
W R2xx ?? Zapomnij ;p :]
celticross - Nie Gru 27, 2009 19:59

w sumie dziwne, ze tego nie zrobili. w polonezie caro '96 mialem czujnik, budowa przecie prosta jak budowa cepa :D
badek - Nie Gru 27, 2009 20:17

Musisz miec gdzies jakies przebicie lub zasniedziale styki:/ kontrolka nie wskazuje niczego co sugeruja koledzy jak tylko zaciagniety reczny a napewno nie konczace sie klocki czy zbyt niski poziom plynu :lol:
Lechos - Nie Gru 27, 2009 20:25

badek napisał/a:
napewno nie konczace sie klocki
zgodze sie
badek napisał/a:
czy zbyt niski poziom plynu :lol:
moze wyjasnij dlaczego nie?
Marc-in - Nie Gru 27, 2009 22:02

Lechos napisał/a:
badek napisał/a:
czy zbyt niski poziom plynu :lol:
moze wyjasnij dlaczego nie?
_________________


Mi się wydaje, że dla tego nie: gdyż kontrolka z "!" sygnalizuje tylko zaciągnięty hamulec.
chociaż mogę się mylić :wink:

Lechos - Nie Gru 27, 2009 22:10

Marc-in napisał/a:
Mi się wydaje, że dla tego nie: gdyż kontrolka z "!" sygnalizuje tylko zaciągnięty hamulec.
chociaż mogę się mylić :wink:
sygnalizuje rowniez niski stan plynu hamulcowego ;)
Kot - Nie Gru 27, 2009 22:15

Pewnie ten czujnik sie uszkodzil ...
badek - Pon Gru 28, 2009 19:57

A wiec zwracam honor dla Pana Lechos.Wlasnie przelecialem instrukcje do roverka i okazalo sie ze jak najbardziej kontrolka sygnalizuje zbyt niski poziom plynu jak rowniez nieprawidlowe dzialanie ukladu hamulcowego. :oops:
kamax_19 - Sro Mar 24, 2010 21:09

Z góry sorki ze opisuje swój problem w czyjims poście ale nie chciałem zakładać nowego postu.
Mój problem polega na tym iż że przy zacięgniętym ręcznym kontrolka nie świeci. wydaje mi się że tam przy ham. ręcznym nie ma żadnej istalacji za to odpowiedzialą. Czy da się to jakos dołożyc, czy to wogóle tak jest od nowego czy ktos przede mną poprostu to wyrzucił...???

R220 SDI
97r.

azer - Sro Mar 24, 2010 21:41

zaczałbym od sprawdzenia żaróweczki w kontrolce
ADI-mistrzu - Sro Mar 24, 2010 21:57

Jak żarówka sprawna w kontrolce to czy jest czujnik sprawdzisz tak:
Odkręć 2 śruby które znajdują się pod zaślepką (podważ ją śrubokrętem płaskim) pod przyciskami do szyb, obok dźwigni hamulca ręcznego.
Po ich odkręceniu pociągasz ten plastik w stronę tylnej kanapy i go wyciągasz.
Między drążkiem hamulca ręcznego a siedzeniem pasażera jest czujnik, na pewno go zauważysz, możesz wtedy od razu go sprawdzić czy dobrze działa.

kamax_19 - Czw Mar 25, 2010 15:41

żarówka jest napewno bo przy małym stanie płynu pare razy zamrugała.
Legion1349 - Czw Mar 25, 2010 16:45
Temat postu: Re: [200] Kontrolka ręcznego
Marc-in napisał/a:

Czasami mi lekko mrugała i żeby się nie denerwować to odpiąłem zaraz pod dźwignią ręcznego...
Jadę sobie ostatnio, a tu kontrolka z wykrzyknikeim znowu lekko pomruguje.
linka nie jest zapieczona? u mnie jak byłą zapieczona świeciła się kontrolka a dźwignia ręcznego po opuszczeniu lekko podnosiła się do góry.
kamax_19 - Czw Mar 25, 2010 18:34

Nie bo ręczny działa troche słabo ale działa, powiedcie jeszcze w którym miejscu powinnien dokładnie powinien być ten czujnik bo juz kiedys ten plastik od ham ręcznego fakt że nie ścięgałem całkiem ale podwarzałem jak zmieniałem linke. Lecz nie przyglądałem się czy jest tam jakis czujnki fakt że żadnego kabelka tam nie widziałem. :???:
ADI-mistrzu - Czw Mar 25, 2010 18:49

Jest jak już pisałem między dźwignią a siedzeniem kierowcy, tyle że przy samej dźwigni.
Pisałem tez że są tam 2 śruby, odkręcasz, ściągasz i patrzysz, minuta roboty, zrób to a będzie wszystko wiadomo.

kamax_19 - Sob Mar 27, 2010 15:27

heh niestety nie minuta roboty :sad: Poniewarz jedna sruba da się odkręcić a druga kręci się z tą "nakrętką" co powinna być przyspawana do karoserii. Musze wjechać na kanał i to cheftnąć albo uciać ale zawsze o tym zapomne jak auto na podnośniku wisi:p Jak rozbiore to wkoncu to dam znać co i jak..... :smile:

[ Dodano: Sob Mar 27, 2010 15:27 ]
Kontrolka działa rozłączyły się styki. Ale całośc była od strony fotela kierowcy a nie pasarzera :> :razz:

Gdybym wiedział ze to taka błachostka nie pisał bym nawet na forum ale dzięki za pomoc roverkowiczom!!!! :smile: :grin: