Zobacz temat - Jakie Siłowniki MAski do Rovera 400?? pilne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - Jakie Siłowniki MAski do Rovera 400?? pilne

Fredziu89 - Sro Gru 30, 2009 18:15
Temat postu: Jakie Siłowniki MAski do Rovera 400?? pilne
Panowie i panie jak i takowe są tu, mam pytanie z jakiego innego auta można zamontować siłowniki maski w moim Roverze 420D?? bo szukam dedykowanych i nie moge znaleźć :( a przydało by mi sie takie cos.

prosze o pilna pomoc w tej sprawie bo niemam jak maski utrzymac narazie patyk :(

Lechos - Sro Gru 30, 2009 18:35

Maske w gorze podpiera pret a nie silownik. Moze masz na mysli klape bagaznika?
staf - Sro Gru 30, 2009 18:40

Lechos napisał/a:
Moze masz na mysli klape bagaznika?


Jeśli tak, to na allegro znajdziesz sporo. Dla przykładu:

http://sklepy.allegro.pl/...p_silownik.html

Fredziu89 - Sro Gru 30, 2009 18:43

Panowie siłowniki maski a nie tylnej klapy! chodzi mi oto żeby nie kozystac z pręta ino maske podnosić na siłownikach.
Mayson - Sro Gru 30, 2009 18:53

Fredziu89 napisał/a:
Panowie siłowniki maski a nie tylnej klapy! chodzi mi oto żeby nie kozystac z pręta ino maske podnosić na siłownikach.

No to już samoróbka - dopasować jakieś, kupić i zamontować. Fabrycznie na pewno nie było teleskopów. Na pocieszenie powiem Ci, że ojciec nabył nowiutką Mazdę 6 i japa mi opadła, jak mi ją prezentował - metalowy pręcik zamiast teleskopów :shock:

Lechos - Sro Gru 30, 2009 18:54

To jak chcesz znalezc dedykowane skoro w orginale siedzi pret?
Mix - Sro Gru 30, 2009 19:08

Fredziu89, polecam przeczytać poniższy artykuł LINK
Takie siłowniki są do dostania na Allegro, za stosunkowo nieduże pieniądze, ZTCP 30-50pln. Też myślałem nad takim rozwiązaniem, ale nie mam garażu, więc robota odłożona na wiosnę :wink:

Pływak - Sro Gru 30, 2009 19:52

Lechos napisał/a:
To jak chcesz znalezc dedykowane skoro w orginale siedzi pret?


Ano tak, że do wielu modeli np Hondy mimo, że w serii są pręty można kupić dedykowany zestaw siłowników, który bez problemu można zamontować. Było już kilka tematów na temat siłowników sam miałem montować bo u mnie pręt już ledwo się trzyma pasa przedniego ale jakoś czasu i motywacji nie mam...

staf - Sro Gru 30, 2009 20:06

Fredziu89, Kup te i zamontu tak jak w linku podanym przez Mixtated,
http://www.allegro.pl/ite...nika_lifty.html

Fredziu89 - Sro Gru 30, 2009 20:41

staf, a niema żadnych które by można było założyć w orginalne otwory ( Śróby w błotniku i masce) ??

Wiem jak to się montuje bo mam jeszcze MK3 i tam montowałem.
Lechos, zdaje mi sie że ani troche nie zrozumiałeś tematu.

Mixtated, ok założenie lajtowo ale ja mam Rovera 420D i szukam czy z hondy Civic czy acord by nie pasowały bez żadnych przeróbek ??

Pływak - Sro Gru 30, 2009 20:45

A masz otwory w masce pod siłowniki? W błotnikach masz śruby które wykręcasz i zastępujesz tymi od siłownika, a w masce trzeba niestety wywiercić i nagwintować...
Fredziu89 - Sro Gru 30, 2009 20:54

Pływak, Kolego wykręca się drugą Śrube która jest w zawiasach maski i koniec. Śruba z boku ta dalsza od zawiasu wykręcasz ją wkręcaszśróbe z kulką, wykręcasz śrube z błotnika wkręcasz z kulką nakładasz siłowniki wkładasz zawleczki i po kłopocie!!!!!


A temat nie dotyczy montaży tylko powtórzę:

Jakie siłowniki (lifty) maski bedą pasowały z innych modeli aut do Rovera 400??

Pływak - Sro Gru 30, 2009 21:17

Yy mógłbyś mi wyjaśnić gdzie ty to chciałeś do maski przykręcić bez wiercenia w Roverze? To nie MK3 i nie ma śrub z boku przy zawiasach tylko zawiasy są przykręcone od spodu :]
Fredziu89 - Sro Gru 30, 2009 21:46

Pływak, chyba jednak nie kolego od boku jest ostatnio regulowałem maske i przekręcałem śróby z boku.
Pływak - Sro Gru 30, 2009 21:52

Sugerowałem się tym linkiem http://forums.xpowerforum...ead.php?t=39608 może w 400 jest inaczej niż w 45 i ZS bo tu ewidentnie z boku śrub nie ma tylko są od spodu...

EDIT: No i jednak od spodu jak ww linku http://allegro.pl/item852...iasy_maski.html :]

faecd - Sro Gru 30, 2009 22:29

ale z was sa pacjenci.

1. Musisz wykombinowac sobie silowniki na wlasny sposob.
2. Ja bym otworzyl maske na preta, zmierzyl jaki jest kat, obmyslil mniejwiecej miejsce montazu, zmierzyl dlugosc miedzy punktami zaczepienia i mniej wiecej takiej dlugosci po rozciagnieciu silownik szukal.
3. Co do montazu musisz sie wwiercac w blache i bez zadnego tam gwintowania o ktorym mowi Pływak, bo nie wie o czym mowi, sa normalne wkrety samowiercace (potocznie zwane farmery), jezeli srubki w zestawie nie beda same wiercily kupujesz kilka farmerow, wiercisz dziurke wkrecajac farmera, poznieja wykrecasz farmera i wkrecasz odpowiednia srube.

Oczywiscie mozna rowniez, dobrac wiertelko tytanowe o srednicy rownej srednicy srubki bez gwintu, tak by gwint sciagal teleskop do blachy. Wsio...

Pływak - Sro Gru 30, 2009 22:33

faecd napisał/a:

3. Co do montazu musisz sie wwiercac w blache i bez zadnego tam gwintowania o ktorym mowi Pływak, bo nie wie o czym mowi, sa normalne wkrety samowiercace (potocznie zwane farmery), jezeli srubki w zestawie nie beda same wiercily kupujesz kilka farmerow, wiercisz dziurke wkrecajac farmera, poznieja wykrecasz farmera i wkrecasz odpowiednia srube.


A co wg ciebie daje wkręcenie farmera jeśli nie nagwintowanie otworu? :mur: Taki gwintownik dla ubogich ale nadal spełnia tą samą funkcje w przypadku zwykłych śrub w zestawie...

faecd - Sro Gru 30, 2009 22:42

przeciez to nie jest blacha 10 mm do nagwintowania tylko blaszka 1mm max albo i 0,75 jak w plytach stropow zespolonych...co Ty mnie tu z tym nagwintowaniem...

[ Dodano: Sro Gru 30, 2009 22:42 ]
ps http://www.castorama.pl/p...ow-i-pretow173/

Pływak - Sro Gru 30, 2009 22:55

Ale co za różnica czy jest 1mm czy 10 wkręcenie farmera spełnia podobną funkcje jak wkręcenie gwintownika. Po za tym proszę jak wyglądają śruby z "gotowców" na allegro i nie ma różnicy czy otwór dopasuje farmerem czy gwintownikiem. Jak w zestawie ktoś ma samowiercący uchwyt to nie ma problemu jak zwykły M6 to już jest...


Lechos - Czw Gru 31, 2009 10:45

Fredziu89 napisał/a:
Lechos, zdaje mi sie że ani troche nie zrozumiałeś tematu.
Zrozumialem i powtarzam, ze nic dedykowanego do R400 nie dostaniesz. To, ze jakis silownik podpasuje to tylko kwestia dobrego wymierzenia punktow jego montazu i upchania go tam.
bula21 - Czw Gru 31, 2009 13:08

temat w r200 był wałkowany.. :) czekam na efekty bo narazie nikomu sie nie udało albo się nie pochwalił
faecd - Sob Sty 02, 2010 23:28

Pływak napisał/a:
czy otwór dopasuje farmerem czy gwintownikiem
Pływak, do tych srub nie dopasujesz otworu farmerem.

jedynym wyjściem jest gwintownik w takim przypadku

PSFredziu89, zdecydowales sie na cos

cooladrian - Wto Mar 23, 2010 21:20

Kod:
http://www.allegro.pl/item937089295_vectra_b_1_8_16v_czesci_silownik_zawias_maska.html


czy ten siłownik:

Kod:
http://www.allegro.pl/item954410799_opel_vectra_c_maska_silownik_silowniki_teleskop.html

Tomek1212 - Wto Mar 23, 2010 21:33

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to posiadam do sprzedania siłowniki maski z rovera 800. Siłowniki te posiadają blokadę, czegoś takiego nie znajdziecie w żadnych innych siłownikach. Blokada ta działa na takiej zasadzie, że gdy chcemy zamknąć maskę, to musimy ja najpierw pchnąć do góry a potem na dół.
Markzo - Wto Mar 23, 2010 21:51

mozna jakies foto? cene? jak były montowane?
Tomek1212 - Wto Mar 23, 2010 22:11

Zdjęć niestety nie posiadam na chwilę obecną, ale niedługo będą bo i tak raczej je wystawie na allegro. Montowane były klasycznie za pomocą tych końcówek kulistych (tak jak przyczepa na hak). Na dole czyli od strony błotnika wystawały te końcówki kuliste, a od strony maski są przykręcone na dwóch śrubach takie blaszki z takimi samymi końcówkami jak na dole (te blaszki posiadam). Cena 30zł za oba razem z tymi blaszkami chyba nie jest zbyt wygórowana.
Markzo - Wto Mar 23, 2010 22:12

Jesli możesz podeślij mi fotki jak je zrobisz na PW/maila, jestem zainteresowany :)