Zobacz temat - [Fiat Cinquecento 900 '97] Ładowanie alternatora
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) - [Fiat Cinquecento 900 '97] Ładowanie alternatora

szoso - Nie Sty 03, 2010 11:45
Temat postu: [Fiat Cinquecento 900 '97] Ładowanie alternatora
Witam
Sprawdzałem ładowanie w wyżej wymienionym aucie i wyszło że alternator ładuje 14,90V
Wydaje mi się że to trochę za dużo
Słyszałem że jeśli ładowanie wyniesie 15V to aku będzie się gotował

sknerko - Nie Sty 03, 2010 12:02

masz uszkodzony regulator napięcia, kuzyn miał tak samo. akumulator by ci sie gotował ale dopiero jak przejedziesz dużo kilometrów na krótkich odcinkach nic mu się stać nie powinno
macikd - Nie Sty 03, 2010 12:31

szoso420, uważaj z tym napięcem i wymień regulator czym prędzej. Miałem to samo w cc 900 i przez to spalił mi się centralny zamek razem dokładanym alarmem a aku tylko do wyżucenia się nadawał. No i niestety musisz pamiętać że do cc900 jest kilka typów regulatorów i dobrać właściwy to niezła jazda jak nie wymontujesz i nie weźmiesz ze sobą do sklepu. A i niektóre modele nie są odziwo dostepne( niestety swój musiałem przerabiać bo ładowanie było ok, ale się nie mieścił na swoim miejscu.
szoso - Nie Sty 03, 2010 12:34

macikd ten regulator jest gdzieś na alternatorze?
keczu - Nie Sty 03, 2010 12:44

szoso420 napisał/a:
macikd ten regulator jest gdzieś na alternatorze?

Dokladnie ,pod tylna zwykle plastikowa pokrywka, zlutowany z mostkiem prostownicznym.

szoso - Nie Sty 03, 2010 12:47

keczu dzięki :smile:
macikd - Nie Sty 03, 2010 23:51

dokładnie tam gdzie keczu, napisał. Ja niestety po przymiarce czterech musiałem tą plastikową osłonkę pociąć bo ten co ładował dobrze to się nie mieścił. Tylko jak bedziesz odcinał regulator to jak najbliżej niego tnij bo będzie problem z wlutowaniem nowego.