Zobacz temat - [ROVER 214si 16V] Ciśnienie w układzie chłodzenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [ROVER 214si 16V] Ciśnienie w układzie chłodzenia

dlugoszp - Nie Sty 03, 2010 18:16
Temat postu: [ROVER 214si 16V] Ciśnienie w układzie chłodzenia
Witam wszystkich.Jestem tu nowy i mam pytanie.Otóż mam problem z układem chłodzenia .Po uruchomieniu silnika wraz ze wzrostem temp. twardnieją przewody i zaczyna się gotować w silniku a zbiorniczek wyr. robi się pełny.Temperatura rośnie pod czerwone i opada że ledwo wentylator nadąży zchładzać .Wymieniłem termostat +odpowietrzenie ale nic. Czyżby wadliwa uszczelka głowicy?.Proszę o pomoc .
kasjopea - Nie Sty 03, 2010 18:18

Może warto wymienić korek od zbiorniczka wyrównawczego :hm:
dlugoszp - Nie Sty 03, 2010 18:27

[quote="kasjopea"]Może warto wymienić korek od zbiorniczka wyrównawczego :hm: [/quote ]Ale korek chyba trzyma ciśnienie bo jak płyn opadnie i odkręce to wydostaje się ciśnienie i przewody miękną
secio - Nie Sty 03, 2010 21:40

dlugoszp napisał/a:
Czyżby wadliwa uszczelka głowicy?

Niestety ale może to być prawidłowa diagnoza.
Czy w zbiorniku z płynem nie pokazuje się olej albo poziom oleju podejrzanie nie rośnie?
Możesz zamiast korka na zbiorniczku założyć szczelnie cienką gumową rękawiczkę, balon lub coś innego. Podgazować i zobaczyć czy jej nie pompuje. Jeśli tak zapewne dmucha z cylindrów do kanałów wodnych.

Powodzenia!

Mariusz

NEOSSS - Nie Sty 03, 2010 23:15

dlugoszp, czy jak plyn zaczyna sie gotowac i podnosic po sam korek to gdy wentylator zaczyna schladzac plyn opada do normalnego poziomu?

Jezeli odkrecasz korek i weze miekna a jest dosyc mocne zassysanie to znaczy ze korek jest do wymiany :)

dlugoszp - Pon Sty 04, 2010 07:43

NEOSSS napisał/a:
dlugoszp, czy jak plyn zaczyna sie gotowac i podnosic po sam korek to gdy wentylator zaczyna schladzac plyn opada do normalnego poziomu?

Jezeli odkrecasz korek i weze miekna a jest dosyc mocne zassysanie to znaczy ze korek jest do wymiany :)
Wentylator włącza się no i wychładza silnik.jak temperatura spadnie to plyn również opada.
NEOSSS - Pon Sty 04, 2010 10:57

dlugoszp, kup nowy korek od 15zl od Poldka do 25 za oryginal... Podmien i zobacz...
SeevS - Pon Sty 04, 2010 11:26

albo od tomiego

http://www.tomateam.pl/sk...m_dzial=-&c=524

dlugoszp - Pon Sty 04, 2010 13:29

NEOSSS napisał/a:
dlugoszp, kup nowy korek od 15zl od Poldka do 25 za oryginal... Podmien i zobacz...
Korek podmieniony i lipa .Głowica zdjęta i jednak uszczelka. Jaką zakładać uszczelkę mam do dyspozycji Glaser lub Erling.
NEOSSS - Wto Sty 05, 2010 00:02

dlugoszp, FAI polecam :)
dlugoszp - Sro Sty 06, 2010 18:26

Po założeniu nowej uszczelki auto chodzi bez zarzutu .A ogrzewanie grzeje lepiej niz wcześniej jak było dobrze. trzeba wyłączać bo się nie da wysiedzieć Oby tak dalej.Dzięki wszystkim za pomoc i pozdrawiam. :rotfl: