Zobacz temat - Jaki GPS wybrac?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - Jaki GPS wybrac?

ralfi83 - Czw Sty 14, 2010 19:12
Temat postu: Jaki GPS wybrac?
Zastanawiam sie nad zakupem i potrzebuje waszej opini na temat tych dwoch navi. Manta 440 a Lark 43.2. Jakie maja zalety i wady.

Pozdro

Brt - Czw Sty 14, 2010 23:21

manty nie znam .. a Lark 43.2 ... ma gniazdo karty SD, jest odblokowany, w porównaniu do 43.1 błyskawicznie łapie sygnał GPS, i ogólnie ... daje radę ... ja w każdym razie polecam Larka.
kowalainen - Pią Sty 15, 2010 03:39

Popieram. Larki są nie drogie a dobrze się sprawują. Szybko łapią sygnał i nie zrywają połączeń. Poza tym są odblokowane.
pajda - Sob Sty 16, 2010 23:36

a jezeli juz Lark (przystepny cenowo no i podobno dobry) to ktory ?

43.2 ?
http://www.allegro.pl/ite...at_gw_24mc.html

moze
50.1 ?
http://www.allegro.pl/ite...dblokowana.html

prosze o pomoc

Brt - Sob Sty 16, 2010 23:53

subiektywnie pomimo podobnego wyglądu bardziej mi się podoba 43.2 .... i jesli ma być używany jako nawigacja tylko, to większego ekranu niż 4,3 cala nie trzeba moim zdaniem :)
dareke - Nie Sty 17, 2010 09:24

Jeśli szukasz typowo nawigacji to polecam zdecydowanie Larka. Sprawdzony osobiście .
kowalainen - Nie Sty 17, 2010 10:06

50.1 nie polecam. Ma niby transmiter lecz dość słaby. Ekran niby większy ale rozdzielczość ta sama co w 43.2.

A jakiego oprogramowania będziesz używał? Bo moim zdaniem MapaMap jest dość słaba (a przeważnie ona jest w produktach Larka), lepsza jest Automapa.

TomC - Nie Sty 17, 2010 11:12

A ja polecę GoClever 5066 albo 5010 z kamerką cofania :razz: Mio M400 też dawało radę.
ralfi83 - Nie Sty 17, 2010 13:22

A powiedzcie mi jak to jest z tym odblokowaniem bo chce zeby byla odblokowana ale nie koniecznie do windy. Jak wyglada kozystanie naprzyklad z automapy z karty sd?
Brt - Pon Sty 18, 2010 09:43

Lark jest w standardzie odblokowany .... :ok:
ralfi83 - Pon Sty 18, 2010 11:55

Dziekuje za porady. Bedzie Lark 43.2. Pozdrawiam
seyfer - Pon Sty 18, 2010 14:43

:ok: i słuszna decyzja. Na pewno będziesz :wink: zadowolony
TrAViShOn - Wto Sty 26, 2010 12:12

witam
siedzę trochę w tym temacie i czuję się zobligowany, aby przeztrzec zarówno przed
MANTĄ jak i LARKIEM. Jako sprzedawca GPS-ów powiem tylko że z LARK wracał do nas wielokrotnie (pierwsza seria), gubił sygnał, zawieszał się itp.
Jeżeli chodzi o MANTĘ to jestem zdania że ta firma robi dobre DVD, ale czy to oznacza że GPS też... NIEBARDZO.
Jeśli chodzi o korzystanie z AUTOMAPY (dla mnie #1) na mancie to trzeba zmienic nazwy plików startowych MAPAMAP(zazwyczaj to ustrojstwo tam siedzi) wgrac na pamięc wew pliki startowe automapy, a sam program na SD. Jeśli nie łąpie sygnału, pobawic się ustawieniami COP i PORT w AM.
Szczegóły dostępne na wielu forach.

Ze swojej strony polecam urządzenia marek BECKER lub CLARION (na win ce).
Ewentualnie TOMTOM i GARMIN, ale tam na AM nie ma szans... (linux)

:wink:
pozdro

sobrus - Wto Sty 26, 2010 12:45

Larki są OK, natomiast słyszałem ze ich serwis nie jest...
zawsze jest jakieś ale .. :mad:

Pat - Wto Sty 26, 2010 12:55

sobrus napisał/a:
Dziekuje za porady. Bedzie Lark 43.2. Pozdrawiam


zdecydowanie polecam .. mam i fajnie sie to sprawuje ... z uzywaniem AM z sd tez nie ma problemu


Brt napisał/a:
Lark jest w standardzie odblokowany .... :ok:


nieprawda ... LARK nie jest fabrycznie odblokowany, natomiast ma mozliwosc zmiany sciezki dostepu z poziomu swojego menu .. to dwie rozne rzeczy ;) choc czesto mylona/lub nazywana potocznie odblokowaniem .. na allegro rowniez przez sprzedawcow
dlatego mozna uzywac innej mapy bez koniecznosci odblokowywania do windy .. co w tym wypadku wlasnie wystarcza :)

rtworek - Wto Sty 26, 2010 13:24

Ja osobiście mam SIGME ST 20. Mam dwie mapy i żadnych problemów
seyfer - Wto Sty 26, 2010 13:52

tylko nie kupuj navii z biedronki czy tez z innego marketu ... porażka z tym jest kiedy się nawigacja zawiesi, gdyż nie ma tam żadnego czy to przycisku czy oficjalnie dostępnej opcji twardego resetu i trzeba rozbierać ,zwierać styki zeby działało cokolwiek
Tomaszi - Wto Sty 26, 2010 15:28

Pat28 napisał/a:
Brt napisał/a:
Lark jest w standardzie odblokowany .... :ok:


nieprawda ... LARK nie jest fabrycznie odblokowany, natomiast ma mozliwosc zmiany sciezki dostepu z poziomu swojego menu .. to dwie rozne rzeczy ;)
dlatego mozna uzywac innej mapy bez koniecznosci odblokowywania do windy .. co w tym wypadku wlasnie wystarcza :)
Jak dla mnie to to samo :) nie ma potrzby ingerencji w oprogramowanie. Dzięki otwartej ścieżce dostępu wystarczy uruchomić wincomander i z jego poziomu wybierajc jeden plik można ustwaić by urządzenie uruchamiało się od razu z windą pomijając menu nawigacji ;p
hvil - Wto Sty 26, 2010 15:33

ja mam garmina:-)
super sprzecik markowy szybki niezawodny:-)

staf - Wto Sty 26, 2010 15:37

ralfi83, http://www.galeriagps.pl/...info-pol-6.html
Tomaszi - Wto Sty 26, 2010 15:41

a-cha żeby z poziomu wina uruchomić nawigacje trzeba już pomiszać w urządzeniu, żeby zrobić skrót do programu nawigacyjnego na pulpicie. Polecam stronkę http://my-navia.pl
grembi - Wto Sty 26, 2010 15:58

HEj.

Ja polecam Ci Mio. Mapki może nie są super ale łatwo można ją odblokować i wgrać sobie Auto Mape. Larki ... musisz miec farta żeby nie trafić na sztuke z kiepskiej partii. Jak trafisz to będzie Ci służył.

Pozdro

kris_1987 - Wto Sty 26, 2010 20:01

witaj, jeżeli mogę wtrącić swoje 3grosze to bardzo polecam produkty firmy NavRoad, sam mam co prawda najwyższy i największy model NavRoad NR750F z AutoMapą Europy, jest doskonała naprawdę...

Tobie polecam oczywiście tańsza i mniejszą navi tej firmy czyli np: NAVROAD NR360 +AutoMapa
a czemu polecam Ci ten model?? bo wątpię żeby chciało Ci się wydać na Navi coś koło 1500zl ;)

pozdrawiam