Zobacz temat - [R214 Si 98'] Problem ze wskazówką temperatury.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 Si 98'] Problem ze wskazówką temperatury.

Zlotowa - Pią Sty 15, 2010 17:27
Temat postu: [R214 Si 98'] Problem ze wskazówką temperatury.
Szukałem podobnego tematu (być może źle) i nic podobnego nie znalazłem.Otóż wskazówka temperatury silnika prawdopodobnie przekłamuje.do 90 stopni dochodzi po max 1.5 km.W tym samym czasie z nawiewów ciągle leci chłodne powietrze.Dzisiaj z powodu wycieku płynu,zagotował się.a wskazówka ciągle pokazywała 90.
Co może być przyczyną?

leszczu - Pią Sty 15, 2010 17:43

czyżby HGF :hmm:

sprawdź czy masz tzw. majonez w zbiorniczku od płynu chłodniczego sprawdź też na bagnecie od oleju :grin:

Zlotowa - Pią Sty 15, 2010 17:47

Olej w zbiorniczku wyrównawczym jest.majonezu pod korkiem i na bagnecie zupełny brak.
leszczu - Pią Sty 15, 2010 17:57

czyli masz olej w zbiorniczku wyrównawczym jeśli tak to dopadł cię chyba HGF
poszukaj na forum było sporo tematów na ten temat

tu masz takie znalazłem na szybko :grin:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=46746
http://forum.roverki.eu/v...9&highlight=hgf

Zlotowa - Pią Sty 15, 2010 18:03

Chyba troszke się nie zrozumieliśmy.Temat załozyłem odnosnie wskazówki.Za nią odpowiada bodajże czujnik temperatury,ten który jest od spodu ( niebieski) czy może to być jego wina,że wskazówka zbyt szybko idzie do góry?
leszczu - Pią Sty 15, 2010 19:17

ok czyli chodzi ci o wskazówkę dobra.
Jest tam czujnik może być jego wina ale nie musi ale piszesz że masz też olej w zbiorniczku od płynu chłodniczego
Zlotowa napisał/a:
Olej w zbiorniczku wyrównawczym jest

Zlotowa - Pią Sty 15, 2010 19:47

Niby ten olej jest w zbiorniczku,ale to jedyny objaw HGF.prawdopodobne jest to,że własciciel przedemną robił Uszczelke pod głowicą i nie wyczyscił zbiorniczka lub/i całego obiegu.
Sam juz nie wiem co mysleć.

leszczu - Pią Sty 15, 2010 19:55

Zlotowa napisał/a:
powodu wycieku płynu,


jak ci ten płyn wyciekł ??
a próbowałeś dolać płynu i zobaczyć czy znowu silnik się gotuje

Zlotowa - Pią Sty 15, 2010 20:26

Płyn wyciekł przez sparciałą jedną z rurek ( nie znam nazwy) Jutro musze wejśc na kanał naprawić to,dolać płynu i obserwować jego stan.
leszczu - Pią Sty 15, 2010 20:33

masz tu schemat układu chłodniczego
może coś pomoże :grin:

Zlotowa - Pią Sty 15, 2010 20:42

Jutro wezme się za naprawe trefnego wężyka i zobaczymy co z tego wyjdzie.widziałem delikatne plamki już po kupnie Roverka (2 tyg.temu) teraz dzieło zniszczenia doprawili gazownicy,podłączając instalacje.