Zobacz temat - [Przeglad] Pierwszy przeglad sprowadzonego samochodu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - [Przeglad] Pierwszy przeglad sprowadzonego samochodu

Martinez - Pon Sty 18, 2010 14:32
Temat postu: [Przeglad] Pierwszy przeglad sprowadzonego samochodu
PARODIA-PROSZĘ O POMOC!!!

(Autko ma kierownice po lewej stronie jak przystało na polskie warunki)

Mam problem, na stacji diagnostycznej powiedziano mi ze w austriackiej książce pojazdu sprowadzonego z Austrii jest napisane ze auto ma kierownice po prawej stronie a nie po lewej jak to jest w rzeczywistości. Powiedziano mi ze nawet numery nadwozia tez na to wskazują ..... nie mam pojęcia co jest grane, może to ze auto (rover 620sdi) jest produkcji angielskiej, ale bylo zarejestrowane w Austrii i tam normalnie jezdzilo. Moze mi ktoś wyjaśni o co chodzi? Numer zaczyna się tak: "SARRHYLYRWM......." Przecież gdzieś w austriackiej książce pojazdu musi być napisane ze auto ma kierownice po lewej stronie.

Moze ktoś zerknąć na swoje numery pojazdu i powiedzieć czy ma tez tak się zaczynające, podobno to "...RH..." znaczy ze pojazd ma kierownice po prawej.

witgut - Pon Sty 18, 2010 14:39

wpisz tutaj swój vin http://www.roverki.pl/checkvin.php
i dowiesz się gdzie była oryginalnie kierownica w aucie o tym numerze.
jeśli była po prawej stronie to masz przekładkę, lub ktoś przebił nr , autko było kradzione a papiery z anglika:cry:

Remigiusz - Pon Sty 18, 2010 14:42

To RH o niczym nie mowi jest to tylko numer ja w tym miejscu mam np RF.

podaj caly numer VIN to sie zobaczy, albo sobie tutaj zobacz:
http://www.roverki.pl/checkvin.php

Masz Typenschein? wyslij ma scana albo zjedcie tego bo tam nie ma takiej pozyji gdzie pisze po ktorej stronie jest kierownica.

A po drugie zmien sobie stajce diagnostyczna bo widze ze jakas dziwna jest ze twierdzi ze ma po lewej stronie kierownice.

[ Dodano: Pon Sty 18, 2010 14:42 ]
Chyba z w dopiskach dopisało to ale daj scana albo fote bo che zobaczyć co tam pisze o tobie wyjaśnię :)

sobrus - Pon Sty 18, 2010 14:43

RH to rzeczywiście kiera po prawej stronie, a LH to po lewej.
Natomiast chyba te litery z VIN nie mają tu nic do rzeczy.

Np numer VIN (wzięty tu z forum)
sarrjzthx5d344259
ma kierownice z lewej strony.

edit: remi mnie uprzedził :)

Martinez - Pon Sty 18, 2010 14:44

No to jest git, wyskoczyło ze po lewej, ale teraz przekonaj konowała na stacji...!



@Remi55: Ja jestem w wien i autko tez a papierki w pl u szwagra w pl...!

Remigiusz - Pon Sty 18, 2010 14:50

Ale wynnika z vincheckera: do twojego Vinu:

Drive LHD kierownica po lewej stronie

[ Dodano: Pon Sty 18, 2010 14:48 ]
Martinez,

Masz tłumaczenie papierów w ogole? Przecież nie pokazujesz mu typenscheinu. Stacji diagnostycznych nie brakuje jedz do innej :wink:

A co pisze w Typenscheinu bo widzę ze nie chętnie chcesz odpowiedzieć :roll:

[ Dodano: Pon Sty 18, 2010 14:48 ]
Ja cos to dzwon:

0699 61 81 96 11 :mrgreen:

[ Dodano: Pon Sty 18, 2010 14:50 ]
Widze ze jest to samo co na mojej stacji ze jeden z gości tez myślał ze mam przekładkę bo Rover to tylko w Angli jedzil :mrgreen: Ale dobrze ze byl drugii gosc i mowil ze tez w europie byly Rovery :mrgreen:

Martinez - Pon Sty 18, 2010 14:50

jak napisałem wyżej, ja nie załatwiam sprawy tylko szwagier....powiem mu żeby udał się do tłumacza a ten niech mu przetłumaczy stronę z typenscheinu i tym niech się okaże na stacji!
Remigiusz - Pon Sty 18, 2010 14:56

Ja na stacji mi ogladaj Typenschein tylko dla numery Vin reszte bral z tłumaczenia :wink:

Tak wyglądał moj Typenschein bo go jeszcze mam :mrgreen:

Martinez - Pon Sty 18, 2010 15:00

no ja nie mam nic do porównania ...papierki są już w pl!

A w Typenscheinie pisze podobno ze jest po prawej....ale moim zdaniem musi być tez napisane ze jest rzeczywiście po lewej....czyż nie?!

Remigiusz - Pon Sty 18, 2010 15:09

Przy A17 i A18 powinno pisac ale jak jest kierownica po lewej stronie to musi pisac ze jest po lewej. Ale nie pisze nic takiego lub jakiegos pola tez nie ma zeby pisalo gdzie jest kierownica.

Ale jak byla po prawej to by pisalo ze jest po prawej i jak potem byla przekladka to by znow pisalo ze jest po lewej w tych adnotacjach i tyle.

Z data i pieczątka itd bo bez tego to by naet Pickerl §57a nie dtal dziadek co mial Rovera

Martinez - Pon Sty 18, 2010 19:46

Ja to rozumiem ale on na przeglądzie niestety nie!!!

Puki co dziękuje wszystkim za odpowiedzi!!!
Poinformuje jak będzie po wszystkim...mam nadzieje ze da rade :bezradny:

[ Dodano: Pon Sty 18, 2010 19:46 ]
Rozmawiałem właśnie zw szwagrem i pokazywał mi typenschein do kamerki na skype i tam na pierwszej stronie jak byk jest napisane: TYPE RH - wiec wcale się nie dziwie ze diagnosta się waha!!!

Pamięta ktoś może jak miał napisane w typenscheinie i jak ma teraz w polskiej książce pojazdu?! Może ten typ RH to dla każdego rovera przysługuje i może on oznacza coś innego...?! nie mam pojęcia co robić.

Prosze zerknijcie w książki pojazdów i powiedzcie czy w typie macie wpisane RH!

sTERYD - Pon Sty 18, 2010 20:04

RH to akurat model auta, a nie kierownica po prawej stronie ;)
(zerknij sobie w katalog intercarsu, wszystkie R600 są RH :cool: )

hvil - Pon Sty 18, 2010 21:08

jezu co za problem jak nawet po przekladce, robisz przeglad dopuszczajacy chocby i po przekladce:-) zmien diagnoste a najlepiej niech szwagier poderwie corke jakiegos diagnosty coby miec znajomosci:-D mi tam wszystkie przekladki przechodza przeglad dopuszczajacy:-) a nic nie pytaja ze w dowodzie niby cos jest ze z drugiej mial strony.
Remigiusz - Pon Sty 18, 2010 21:35

Ja tez radze zmienić diagnozę bo cos kiepska wiedzę ma :wink:
hvil - Pon Sty 18, 2010 21:37

nawet jak jest po przekladce to jesli chce ci zrobic na zlosc moze zarzyczyc opinii rzecozznawcy i swiadectwa producenta o homologacji poazdu ze jest przystosowany do przekladki. i faktur na czesci ktore minister zawarl w rozporzadzeniu ze moga byc tylko nowe montowane ale odmowic nie moze. Jakis upierdliwy typ zmien:-D karz mu wyrwac corke diagnosty:-D :twisted:
magneto - Wto Sty 19, 2010 21:41

Ja 2 tygodnie temu rejestrowałem auto z Austrii i na stacji chcieli tylko dowód rej. ten żółty część 1 i 2. W Typenschein nawet nie spojrzał choć mu go dałem.Powiedzial że tego nie potrzebuje.

A tak na marginesie to polscy diagności jacyś niedouczeni są.Jak ja rejestrowałem mojego Rovera 2 lata temu to też mi robili problemy na stacji diagnostycznej.

Martinez - Pią Sty 29, 2010 10:32

Właśnie otrzymałem tablice z pl i dziś około godziny 16 odbieram mojego R :rotfl:
(zobaczymy co w trawie piszczy :trzymasie: )

pozdrawiam i dziękuje za pomoc :grin:

Remigiusz - Pią Sty 29, 2010 10:34

Martinez, hehe.. ładnie ładnie jak wrócę to wpadnę twojego Roverka zobaczyć :mrgreen: