Zobacz temat - [ R 45 1.8 00r ] Wymina uszczelki pod glowica
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [ R 45 1.8 00r ] Wymina uszczelki pod glowica

snake0908 - Pią Sty 22, 2010 13:18
Temat postu: [ R 45 1.8 00r ] Wymina uszczelki pod glowica
Witam

Byc moze w przyszlosci bede wymienial uszczelke pod glowica, poniewaz silnik poci mi sie chyba na laczeniu bloku z glowica ( chyba, bo moga to byc uszczelniacze walkow rozrzadu).
Miejsce pocenia to lewy rog stojac od przodu auta, i zuwarzylem ze oslonie paska rozrzadu tez sa slady oleju.
Wstrzymuje sie na razie z jakakolwiek naprawa bo nie ma innych niepokojacych objawow jak olej w plynie chodniczym lub odwrtnie :)
Poczekam az sie troche ociepli i zdejme oslone paska rozrzadu zeby zlokalizowac wyciek.

Teraz pytanie, czy przy wymianie uszczelki glowicy trzeba zdjac mise olejowa?
Pewien mechanik powiedzial mi ze trzeba bo cos spadnie do misy po odkreceniu tych 10 szpilek, prawda to?

z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Lechos - Pią Sty 22, 2010 13:22

ja wymienialem bez odkrecania michy i magistrala olejowa bo o tym chyba piszesz nie spadla ;)
Vesper416 - Pią Sty 22, 2010 14:01

Cytat:
Wstrzymuje sie na razie z jakakolwiek naprawa bo nie ma innych niepokojacych objawow jak olej w plynie chodniczym lub odwrtnie :)




Cytat:
i zuwarzylem ze oslonie paska rozrzadu tez sa slady oleju.


czekaj dalej pasek Ci strzeli i bedzie silnik a nie uszczelka do wymiany

capri1 - Pią Sty 22, 2010 14:28

Od oleju na osłonie paska pasek nie strzeli :) najpierw trzeba znaleźć skąd cieknie olej. Miski nie trzeba ściągać bo nic nie spadnie, ja ściągałem bo płyn poszedł mi w olej i mimo tego że na takiej mieszance zrobiłem kilka kilometrów to na dnie miski po spuszczeniu oleju zostało trochę szlamu. Miskę ściągałem tylko w celu jej umycia.
snake0908 - Pią Sty 22, 2010 14:31

Vesper416 napisał/a:
czekaj dalej pasek Ci strzeli i bedzie silnik a nie uszczelka do wymiany


Pasek jest suchy bo sprawdzilem to, silnik nie leje tylko sie poci.

Dziekuje wszystkim za pomoc.

malczaki - Pią Sty 22, 2010 15:09

WITAM

Sprawdź najpierw uszczelniacze.Mi trochę przepuszczał jeden.Też myślałem że to z pod głowicy.Koszt wymiany tych uszczelniaczy znikomy i nie zajmuje wiele czasu . :wink: