Zobacz temat - [R200] Immobiliser-synchronizacja
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Immobiliser-synchronizacja

klemens123 - Pon Sty 25, 2010 11:33
Temat postu: [R200] Immobiliser-synchronizacja
Witam, mam problem z synchronizacją immobilisera, otóż wyciągnąłem akumulator, naładowałem włożyłem z powrotem i nie mogę wyłączyć immo pilotem. Nie mam przycisku "zamknięcia" w pilocie ponieważ nie posiadam centralnego, alarm rozbrajam otwierając drzwi kierowcy kluczykiem, immobiliser jednym z dwóch guzików przy pilocie...jak zsynchronizować?
szoso - Pon Sty 25, 2010 11:47

klemens123 napisał/a:
immobiliser jednym z dwóch guzików przy pilocie...jak zsynchronizować?

http://www.roverki.pl/zro...serii-400-.html
szukać i czytać

klemens123 - Pon Sty 25, 2010 12:28

...no i znalazłem ale tylko zsynchronizowanie przyciskiem" zamknij" którego nie posiadam... ... ??
szoso - Pon Sty 25, 2010 12:30

ile masz przycisków?
klemens123 - Pon Sty 25, 2010 12:35

dwa
szoso - Pon Sty 25, 2010 12:38

widzę że nadal nie rozumiesz
prawy przycisk na pilocie to jest "zamknij" i przyciśnij go conajmniej 4 razy
nie ma znaczenia że nie masz centralnego bo chodzi tu o synchronizację samego pilota immo

klemens123 - Pon Sty 25, 2010 12:41

a musze rozkodować immo kodem? wchodze do samochodu, chce odpalic a immobiliser piszczy, mam najpierw rozkodowac go pozniej zsynchronizować?
szoso - Pon Sty 25, 2010 12:45

klemens123 napisał/a:
a musze rozkodować immo kodem? wchodze do samochodu, chce odpalic a immobiliser piszczy, mam najpierw rozkodowac go pozniej zsynchronizować?

nie
naciśnij ten przycisk po prostu :głupek2:

kamax_19 - Czw Lut 11, 2010 00:25

Sory ze się wtrancam na czyjś post ale w moim rovekru jest podobny problem
Mam R220Sdi i od pewnego czasu pilot nie działał jak należy czyli nie zawsze mogłem otworzyć auto albo zamknąć. i w dniu wczorajszym poszedłem do auta a tu zero reakcji ze strony pilota, nie mogłem wyłaczyć immo. Wymieniłem nawet baterie na nową i nic. Proowałem synchronizować pilota tak jak pisze na innym forum i zero reakcji!!! Jaka może być tego przyczyna????
Nawet byłem u elektormechanika sprawdzić czy pilot jest ok przejrzał wszystko i powiedział ze jest dobry.

PHJOWI - Czw Lut 11, 2010 07:48

kamax_19 napisał/a:
Sory ze się wtrancam na czyjś post ale w moim rovekru jest podobny problem
Mam R220Sdi i od pewnego czasu pilot nie działał jak należy czyli nie zawsze mogłem otworzyć auto albo zamknąć. i w dniu wczorajszym poszedłem do auta a tu zero reakcji ze strony pilota, nie mogłem wyłaczyć immo. Wymieniłem nawet baterie na nową i nic. Proowałem synchronizować pilota tak jak pisze na innym forum i zero reakcji!!! Jaka może być tego przyczyna????
Nawet byłem u elektormechanika sprawdzić czy pilot jest ok przejrzał wszystko i powiedział ze jest dobry.


pilot na pewno rozwalony.

MaTiX_lama - Czw Lut 11, 2010 09:33

kamax_19 napisał/a:
Wymieniłem nawet baterie na nową i nic. Proowałem synchronizować pilota tak jak pisze na innym forum i zero reakcji!!!

U mnie po wymianie baterii pilot też nie chciał się zsynchronizować. Pomogło odłączenie na chwilę akumulatora :ok:

kamax_19 - Pią Lut 12, 2010 09:56

Dzisiaj założyłem jeszcze inną starą baterie co znalazłem w szufladzie i o dziwo moge wyłączyć immobieleiser ale nie działa central zamek z pilota. Ponownie próbwałem synchronizować pilota ale nic (teraz mam 100% pewności że pilot jest OK!!!) Ale co moze być przyczyną że nie działa central, moze któryś bezpiecznik.??
R-200 - Pią Lut 12, 2010 10:59

Jeśli możesz wyłączyć immo naciśnięciem na pilocie to przyczyny nie działania centrala należy szukać poza nim. Jeśli natomiast immo wyłącza się dopiero po włożeniu klucza do stacyjki i jej włączeniu to masz problem z synchronizacją. :lol: :lol: :lol:
kamax_19 - Pią Lut 12, 2010 11:10

R-200 napisał/a:
Jeśli możesz wyłączyć immo naciśnięciem na pilocie to przyczyny nie działania centrala należy szukać poza nim. Jeśli natomiast immo wyłącza się dopiero po włożeniu klucza do stacyjki i jej włączeniu to masz problem z synchronizacją. :lol: :lol: :lol:


Tak jak piszesz immo dopiero wyłączy się po włążeniu kluczyka do stacyjki i wciśnieciu przycisku. A jak to zsynchronizować żeby działało jak powino???

praktis - Pią Lut 12, 2010 13:23

kamax_19, http://www.roverki.pl/article.php?sid=307 punkty 6 i 7

Jeśli nie działa odłącz na 10-20 minut akumulator a potem ponownie spróbuj synchronizować pilota.

kamax_19 - Pią Lut 12, 2010 13:54

Już tak próbowałem jak radzili inni użytkownicy. Odłączyłem aku. na godzinke i nic.
Ale problem znow jest taki jak na początku. byłem z rana przy aucie i tak jak pisałem założyłem stara baterie i chwile dział nawet dobrze pare razy otwar i zamkną! Byłem przed chwilą zobaczyć czy działa i znow to samo pilot nie reaguje znów nie moge wyłaczyć immo ani otworzyć auta z pilota :sad: :sad: :sad:

leszczu - Pią Lut 12, 2010 15:13

kamax_19 napisał/a:
Ale co moze być przyczyną że nie działa central, moze któryś bezpiecznik.??

zawsze można sprawdzić zajrzyj pod maskę tam jest puszka z bezpiecznikami :grin:
bezpiecznik od centralki jest pod numerem 1

kamax_19 - Pią Lut 12, 2010 15:21

Niestety wczoraj sprawdałem i wszystkie dobre ale na wszelki wypadek zobacze jeszcze raz :wink:
R-200 - Pią Lut 12, 2010 16:22

Jeśli nie działa wszystko to jednak chyba problem z pilotem. :roll:
kamax_19 - Pią Lut 12, 2010 16:29

Tak jak pisałem wcześniej rano byłem przy aucie na początku jak włożyłem starą baterie zaczeło działać później nawet działa central zamek. byłem przed chwilą i znow nic moze i coś z pilotem ale co od tak sobie raz działa a raz nie:/
Rain - Pią Lut 12, 2010 16:38

Rozbierz pilot i obejrzyj go dokładnie, u mnie nie łączył minus bateri.
kamax_19 - Sob Lut 13, 2010 13:17

Problem rozwiązany :grin:
Faktycznie było chyba coś z pilotem. Wkońcu znalazłem innego elektryka który podjoł sie sprawdzenia pilota, coś w nim polutował porządnie przemył i po synchronizacji pilot działa że aż miło:D :grin: :grin: :grin: :wink:

PHJOWI - Sob Lut 13, 2010 18:35

i co a nie mówiłem . :/
kamax_19 - Nie Lut 14, 2010 12:36

PHJOWI napisał/a:
i co a nie mówiłem . :/


No tak mowiłeś ale byłem u innego elektromechanika i sprawdzał go i wysyłał sygnał i powiedział że jest dobry.
Ważne że teraz wszystko działa :grin: :grin:

claudii - Sro Gru 29, 2010 19:23

kamax_19 napisał/a:
PHJOWI napisał/a:
i co a nie mówiłem . :/


No tak mowiłeś ale byłem u innego elektromechanika i sprawdzał go i wysyłał sygnał i powiedział że jest dobry.
Ważne że teraz wszystko działa :grin: :grin:



a czy w pilocie świeciły Ci diody przed naprawą?

W moim niby diody migają ale nie idzie go zsynchronizować :/

PHJOWI - Sro Gru 29, 2010 22:35

claudii napisał/a:
kamax_19 napisał/a:
PHJOWI napisał/a:
i co a nie mówiłem . :/


No tak mowiłeś ale byłem u innego elektromechanika i sprawdzał go i wysyłał sygnał i powiedział że jest dobry.
Ważne że teraz wszystko działa :grin: :grin:



a czy w pilocie świeciły Ci diody przed naprawą?

W moim niby diody migają ale nie idzie go zsynchronizować :/


koleżanko nie ten dział , ty masz 600 i tam umieszczaj posty, bo piloty są inne

power_grey - Czw Lis 16, 2017 19:12

Witam czy ktoś wie jak wykonać synchronizację pilota 3 przyciskowego w R45 1.6 2004r.?Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie więc postanowiłem spróbować tutaj.Na płytce wenatrz pilota jest naklejka z napisem 685 coilcraft.Po wymianie baterii nie działa.