Zobacz temat - [R75] Brak wstecznego biegu w automacie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Brak wstecznego biegu w automacie

robert26 - Sob Sty 30, 2010 19:16
Temat postu: [R75] Brak wstecznego biegu w automacie
witam
panowie co moze byc przyczyna braku wstecznego biegu R75 2.0automat i czy mozna to samemu naprawic bez wizyty u mechanika

Brt - Sob Sty 30, 2010 19:22

a czy był wymieniany olej w skrzyni ostatnio ??
robert26 - Sob Sty 30, 2010 19:25

no wlasnie problem w tym ze niewiem bo kupilem to auto wczoraj(za przyslowiowa zlotowke) z ta usterka a poprzedni wlasciciel nic na ten temat niewie
dukat11 - Sob Sty 30, 2010 19:27

Brt napisał/a:
a czy był wymieniany olej w skrzyni ostatnio ??


Jeśli był wymieniany i ktoś pomylił śruby i odkręcił koszyk od wstecznego to trzeba rozebrać skrzynie aby to naprawić.

robert26 - Sob Sty 30, 2010 19:31

wiec sam tego nie naprawie
ok dzieki za pomoc

Brt - Sob Sty 30, 2010 19:39

właśnie o tej śrubie pomyślałem :ok:
SeniorA - Sob Sty 30, 2010 20:12

jeśli kosz opadł z powodu całkowitego odkręcenia śruby to nie koniecznie trzeba rozbierać skrzynię.
http://forum.roverki.eu/v...&highlight=kosz

robert26 - Sob Sty 30, 2010 20:42

czytalem ten post ale dalej niewiem ktora to sroba i jak to naprawic bez wyciagania skrzyni moze jest ktos na forum kto to robil i mogl by to opisac krok po kroku
marynabiala - Sob Sty 30, 2010 21:48

Zdjecie tej sruby jest na forum - jest pokazana skrznia i ta sruba zaznaczona - wydaje mi sie ,ze ja wrzucilem ten plik . Miale w komputerze ale zmienilem na nowy i nie mam w tej chwili .Interesuje mnie to rownierz - poniewaz mam automat i bede wymienial olej . A przy okazji - czy jak akumulator siada to wlaczaja sie swiatla i pryka przekaznik a rozrusznik nie drgnie .Kurcze kupilem jesienia nowke centre future 72Ah .Fakt ,ze stoi w blaszaku i pierwszy raz w tym roku probowalem odpalic
dukat11 - Nie Sty 31, 2010 10:48

[quote="marynabiala"A przy okazji - czy jak akumulator siada to wlaczaja sie swiatla i pryka przekaznik a rozrusznik nie drgnie .Kurcze kupilem jesienia nowke centre future 72Ah .Fakt ,ze stoi w blaszaku i pierwszy raz w tym roku probowalem odpalic[/quote]

Tak cykają przekaźniki przygasaja kontrolki i rozrusznik nie drgnie. Ale co do akumulatora to albo masz wadliwy albo masz problem z elektryką w samochodzie. Mój nocuje pod chmurką i żadnych problemów.