Zobacz temat - [R400] Wskaźnik Paliwa - Dobry czy zły?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Wskaźnik Paliwa - Dobry czy zły?

RaFaLuS - Czw Lut 04, 2010 23:32
Temat postu: [R400] Wskaźnik Paliwa - Dobry czy zły?
Witam. Od kilku dni jestem posiadaczem roverka. Zatankowalem za 50 zł i wskazówka na wskaźniku ledwo sie ruszyła (tylko tyle co za białe pole. Wiem ze za 50 zł to nie dużo ale w innych autach jak tankuje za tyle samo to wskażnik pokazuje wiecej. Coś nie tak z moim wskażnikiem czy rovery tak mają? Jak jest u was?
des - Czw Lut 04, 2010 23:56

Raczej coś nie tak. u mnie jak zapali się rezerwa i wleje za 50 zł to wskazówka wędruje prawie na połowę.
azer - Czw Lut 04, 2010 23:57

standard...po kilku taknowaniach rozgryziesz jego życie ;) Ciesz się, że masz rezerwę, bo 200/25 tego wynalazku nie ma, a to dopiero psikus konstruktorów.
truten23 - Pią Lut 05, 2010 09:41

aiwer napisał/a:
Raczej coś nie tak. u mnie jak zapali się rezerwa i wleje za 50 zł to wskazówka wędruje prawie na połowę.

U mnie pokazuje ćwiartkę skali :cool:

RaFaLuS, te wskaźniki są raczej orientacyjne.

darek_wp - Pią Lut 05, 2010 10:38

Wskaźniki poziomu paliwa są bardzo orientacyjne, ja tankując do pełna dopiero pa paru kilometrach i porządnym wstrząsaniu autem mam na wskaźniku max. Po prostu działąją jak chcą :lol:
des - Pią Lut 05, 2010 12:42

Z tego co sobie wyliczyłem to mój działa w miarę OK, bo:
rezerwa to ok. 8l czyli licząc Pb po 4.40zł to wychodzi 35zł. Tankując za 50zł dolewamy ok. 11l czyli wtedy mamy ok. 20l --> prawie połowa baku (bak ma 55l), więc tak jak pisałem w poprzednim poście wskazówka wędruje prawie na połowę czyli wsio OK

RaFaLuS - Pią Lut 05, 2010 22:36

Hmm... Dziwna sprawa z tymi wskaźnikami... :/
truten23 - Pią Lut 05, 2010 22:39

Nom :mrgreen:
des - Pią Lut 05, 2010 23:01

Mają duszę :razz:
faecd - Pią Lut 05, 2010 23:16

eeee tam gadacie glupoty :twisted:
wskazniki te sa typowe dla hondy, w mojej poprzedniej hondzie tak samo bylo. Jak zatankowalem do pelna to jezdzilem jezdzilem powoli wskazowka opadala, gdy dojechala do polowy wtedy drastycznie szybko opadala w dol w porownaniu do opadania w przedziale od pelna do polowy.

Tak samo jest w Roverze. Ja co prawda mam gazownie, ale jak zatankuje benzyny nieco ponad polowe (ok 3/4 na wskazniku) jezdze jezdze gdzies po miesiacu moze poltory schodzi mi do polowy, gdy mam polowe baku wtedy potrafi zejsc do 1/4 w dwa tygodnie. Jednak wiem, ze i tak mam wystarczajaco benzyny by pompa dzialala prawidlowo

U mnie np gdy mam ok 1/4 baku przy dolaniu 10 l wskazuje nie cala polowe, gdy mam ciut ponad polowe i doleje 10l to wskaznik wedruje wyzej niz jak od 1/4 do ledwo polowy.

RaFaLuS, najlepiej zalej auto do pelna, w zime jezdzi sie z jak najpelniejszym bakiem by wilgoc sie nie zbierala w baku=>woda.
A przynajmniej miej te 3/4 baku ;)

pozdrawiam

harinezumi - Pią Lut 05, 2010 23:20

RaFaLuS napisał/a:
Zatankowalem za 50 zł i wskazówka na wskaźniku ledwo sie ruszyła

Może to była już naprawdę "głęboka" rezerwa. :cool:
U mnie po kilku pierwszych zapaleniach się kontrolki i zatankowaniu ON za stówkę (ok. 26 L), "biała dzida" wskazuje połowę baku.

truten23 - Pon Lut 08, 2010 09:53

harinezumi napisał/a:
"biała dzida"

Jakie określenie :hahaha:

shilus82 - Pon Lut 08, 2010 13:56

Jak to kolega napisał "biała dzida"u mnie raz lata raz sterczy.W 200 ten wskaznik był dokładniejszy jednak.Ostanio sie zdziwiłem,bo mi pokazało,ze mam rezerwe juz,zalałem do pełna i cyk raptem 34 litry weszły,wiec gdzie tu sens gdzie logika?szkoda,ze wskazówki nie są jak w np w skodzie albo pezocie,ze po zatankowaniu wskazówa cyk i jest na gorze,tylko se idzie na wyprawe w góry