Zobacz temat - [R75] Diagnostyka komputerowa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Diagnostyka komputerowa

szwed - Pią Lut 05, 2010 12:45
Temat postu: [R75] Diagnostyka komputerowa
witam czy ktos wie gdzie w okolicy Grudziadza mozna wykasowac blad poduszki (zapalila mi sie po praniu dywanika tapicerki.Kostki zmienilem i nadal sie pali-doprowadza mnie to juz do szalu)Wczoraj zgasla po zapaleniu auta na ok.minute ale potem znow sie zapalila.
apples - Pią Lut 05, 2010 13:10

Jeżeli usuniesz prawidłowo usterkę to sama zgaśnie bez podłączania do komputera.
Jeżeli sama nie zgaśnie to podłącz się do komputer w serwisie np. Boscha. Do wykasowania błędu poduszki nie potrzeba T4.

SeniorA - Pią Lut 05, 2010 13:33

szwed napisał/a:
Kostki zmienilem i nadal sie pali-doprowadza mnie to juz do szalu
pod wykładziną podłogi, na wzmocnieniach poprzecznych pod siedzeniami, są czujnik uderzeń bocznych, które też mogą powodować świecenie kontrolki.
http://forum.roverki.eu/v...rze%F1+bocznych

szwed - Sob Lut 06, 2010 07:08

ok jutro jade na kompute gosciu powiedzial ze zrobi to za 40zl
Rowan - Sob Lut 06, 2010 07:52

szwed, albo po prostu kostki pod fotelem.
szwed - Sob Lut 06, 2010 19:55

kostki wycialem i zrobilem na zwykle elektryczne

[ Dodano: Sob Lut 06, 2010 19:51 ]
bylem na diagnostyce okazalo sie ze jakis modul lewy lampy z przodu nie zgadza sie znumeren vin-czyli inny mdul auto uderzone.A do poduszek nie mozna sie polaczyc -brak polaczenia.Poradzcie co mozna zrobic? zmienialem kostki na inne to moze byc przyczyna?

[ Dodano: Sob Lut 06, 2010 19:55 ]
bylem na kompie i wyskakuje brak polaczenia z poduszkami czy zle kostki polaczylem juz nie mam sily

apples - Sob Lut 06, 2010 19:57

Niepotrzebnie przed wjazdem na komputer zmieniałeś.

Sprawdzałeś bezpieczniki?

szwed - Sob Lut 06, 2010 20:03

niby dobry zmienialem przy wyl.akumulatorze
SeniorA - Nie Lut 07, 2010 10:03

szwed napisał/a:
do poduszek nie mozna sie polaczyc -brak polaczenia.Poradzcie co mozna zrobic
Ja ściągnąłbym konsolę środkową, gdzie przy dźwigni ręcznego jest zamontowany sterownik SRS i obok niego węzeł "masy" SRS , czyli połączenie z minusem baterii. Po wcześniejszym odłączeniu aku , poprawiłbym i zakonserwował połączenia kostki z masą i połączenia wtyczki przy sterowniku.Brak masy może być przyczyną świecenia kontrolki ( reaguje też na niskie napięcie ) i trudności z połączeniem się z Test-bookiem.
szwed - Nie Lut 07, 2010 12:03

wielkie dzieki,zaraz bede dzialac,nie moge znalezc jak sie demontuje konsole sa jakies patenty?
PHJOWI - Nie Lut 07, 2010 12:05

nie rozbieraj konsoli, jak prali to rozwalili czujniki uderzeń bocznych! .
szwed - Nie Lut 07, 2010 12:10

ale prali nie moczac za bardzo sama piana bylem przy tym.A gdyby zamoczyli te czujniki to trzeba nowe kupic?
PHJOWI - Nie Lut 07, 2010 12:12

one gniją , a pranie tylko to przyspieszyło , jeśli nie mają testera kup 2 i zamontuj odrazu na obydwie strony , ten element jest tani, słaby punkt do 2002 roku po 02 już są inne i problemu nie ma.
szwed - Nie Lut 07, 2010 12:15

Jeszcze jedno jak pojda te czujniki to nie moze sie komputer polaczyc z poduszkami? Nie wiem co to byl za komputer ale laptop i kabel z taka mala puszka programy ma jakies podruby chinskie-ale z innymi podzespolami laczyl sie tylko poduchy pokazywaly brak bledu -nie mozna sie polaczyc
PHJOWI - Nie Lut 07, 2010 12:17

do 2003r. testery rzadko się łączyły ,tylko serwisówka , także trzeba zacząć od czujników bocznych , bo to w większości przypadków one siadają.
szwed - Nie Lut 07, 2010 12:30

moze najpierw zobacze w jakim sa stanie te czujniki mozna jakos sprawdzic je? wiem ze sa pod fotelami gdzies jak sie dostac do nich?
SeniorA - Nie Lut 07, 2010 12:46

szwed napisał/a:
jak sie dostac do nich?
wyżej w pierwszej mojej podpowiedzi w tym temacie masz adres
szwed - Nie Lut 07, 2010 18:34

wlasnie wrocilem z garazu zobaczyc te czujniki udezen bocznych ale masakra aby odgiac ta wykladzine zrobilem fotke jednego jest jak nowka suchy ftyczka tez cala nie zasniedziala do drugiego sie nie dobieralem bo jak ten nie zgnity a popo to gdzie on ma gnic?w crodku w plastiku.Oto zdjecie troche gabki uszkodzilem przy dobieraniu sie do niego

[ Dodano: Nie Lut 07, 2010 18:22 ]
czy da sie ocenic wygladem zew.czy te czujniki uderzen bocznych sa dobre? te na allegro co sprzedaja tak samo wygladaja

[ Dodano: Nie Lut 07, 2010 18:34 ]
czy moze ktos cos poradzic w sprawie tych czujnikow uderzeniowych jak wyzej?

SeniorA - Nie Lut 07, 2010 19:08

szwed napisał/a:
nie moge znalezc jak sie demontuje konsole sa jakies patenty?
Po wyjęciu radia odkręca się cztery sruby, potem dwie z tyłu pod popielniczką i dwie z tyłu po bokach. Trzeba też rozpiąć wtyczkę wiązki przewodów i poluzować śrubę regulacyjną dźwigni ręcznego. Łatwo się to robi jak nie ma siedzeń. Jeszcze ściągnać gałkę i osłonę lewarka zmiany biegów.
szwed - Nie Lut 07, 2010 19:13

dziekuje nie wiem czy sie za to brac czy cos to da ? dzis tez wywalalem siedzenie aby czujniki zobaczyc i nie wiem czy doby-wyglada jak nowka
SeniorA - Nie Lut 07, 2010 19:35

szwed napisał/a:
nie wiem czy sie za to brac czy cos to da ?
musisz sam zdecydować.Pewne jest , że to miejsce pod konsolą podatne jest na korozję ( wilgoć ), czego dowodem są korodujące i padające odbiorniki sygnału centralnego zamka.
PHJOWI - Nie Lut 07, 2010 19:43

na oko to jeden w szpitalu umarł :) , elektroniki na oko nie można oceniać , że jeden jest suchy nie oznacza że drugi jest cały.

[ Dodano: Nie Lut 07, 2010 19:40 ]
generalnie nie kombinuj poszkuja t4 w okolicach i tyle.

[ Dodano: Nie Lut 07, 2010 19:43 ]
albo zapraszamy do siebie i od ręki usuniemy problem , i przy okazji przelecimy auto pod T4.

szwed - Nie Lut 07, 2010 19:46

czyli t4 na pewno sie polaczy?
staf - Nie Lut 07, 2010 19:48

szwed napisał/a:
czyli t4 na pewno sie polaczy?

Na pewno :ok: