Zobacz temat - [R75] Jaką instalację LPG??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Jaką instalację LPG??

mike-l - Pon Lut 08, 2010 11:55
Temat postu: [R75] Jaką instalację LPG??
Witam!
Mam możliwość zakupu Roverka 75 z silnikiem KV6 2.5 litra w automacie z 2003r. Rocznie przejeżdżam ponad 20 tyś km i nie chciałbym zbankrutować tankując Pb ;) Dlatego zastanawiam się nad założeniem instalacji gazowej. Tu zaznaczam, że jeżdżę autkiem z LPG (sekwencja) i temat nie jest mi obcy od paru lat. Zamierzam wstawić instalację IV generacji w porządnym warsztacie a nie gdzieś w szopie ;) Chciałbym Was zapytać o wasze doświadczenia w tym temacie, jakie spalanie można uzyskać w mieście (nie mam ciężkiej nogi) czy w trasie lub tzw tryb mieszany, jaki pojemny może być zbiornik na gaz (im większy tym lepiej :grin: ) itp.
Generalnie szukam diesla, ale to autko wydaje się być "niezłą sztuką" ....

truten23 - Pon Lut 08, 2010 12:06

Było sporo nt. spalania i dużo dyskusji o gazie, niektórych nawet całkiem żywiołowych :wink:

Jeśli instalka, to dobra, z tego co pisali to te silniczki dobrze radzą sobie z gazem.
Użyj szukajki :cool:

piter34 - Pon Lut 08, 2010 14:16

mike-l, poczytaj sobie o instalacji BRC Plug & Drive :ok:
staf - Pon Lut 08, 2010 14:52

mike-l, http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#60
mike-l - Pon Lut 08, 2010 17:52

Informacje ze strony znam, dlatego piszę że chcę IV generację :) w aucie takiej klasy nie ma co próbować z prostszymi instalacjami - chodzi mi tu o III generację. Ale jeśli ktoś ma doświadczenia w aucie podobnym jakie podałem, to bardzo proszę o podzielenie się. Sporo na forum próśb o pomoc z LPG osób które nie wymieniają filtrów itp lub bardzo nietypowe usterki jak awarie sterowników. Chciałem sprowokować do wypowiedzi osoby które w sposób wyważony mogły by doradzić w tym temacie.
Markzo - Pon Lut 08, 2010 17:55

Stag 300+, wtryski magic jet i gra muzyka ;) 2.5V6 z automatem ;) Tylko przypadkiem nie oddaj go do jakiś partaczy...nasz chodzi jak złoto, jeździ się tanio a 180KM robi swoje ;)
Rain - Pon Lut 08, 2010 18:15

Podstawa to dobry reduktor, wtryskiwacze i komp, na tym nie ma co oszczędzać. Nie daj sobie wmówić że np. na valtekach to będzie jeździć bo będziesz miał same problemy.
truten23 - Pon Lut 08, 2010 21:34

Ja nie mam V6ki, ale mój 4k16 na pełnej BRC chodzi jak ferrari enzo :mrgreen:
A na serio, jedyne co mnie obchodzi to lać gaz i tyle. :cool:

krzychu.b - Pon Lut 08, 2010 22:10

Ja na LPG niezauważam jakiegoś większego ubytku mocy.2,0 150 KM .Wdmuchiwać i śmigać. :fura:
mike-l - Pon Lut 08, 2010 22:45

Dzięki za odpowiedzi :)
Markzo, nie mam takich zamiarów :cool: mam do wyboru dwa warsztaty oba ze świetną opinią a jeden z nich przetestował mój kuzyn - zagazował mazdę xedos 9 2.5 litra doładowana do 200 KM, jeździ rewelacyjnie, żadnych problemów.
Ciągle nurtuje mnie kwestia - jak duży może być zbiornik (toroidalny) w miejscu koła zapasowego??

Markzo - Pon Lut 08, 2010 23:13

Mój jest z automatem, więc spalanie o 1,5l-2l większe niż manual, w trasie przy jeździe 120-140 i wyprzedzaniu wszystkiego ok 10l, w miescie ok 13l nie masz się co bać tego silnika, ma świetne paramterty i jest naprawde trwały. Zbiornik - do naszego wchodzi 63l, z tym że fachmani dobrali ciut za wysoki i podłoga bagaja minialnie się podniosła, ale ja nie mam TV a w wersjach z TV i NAVi przy kole zapasowym jest część osprzętu i wtedy zbiornik ma ok 40l - sprawdzone, bo kumpel tak ma ;) ;)
krzychu.b - Pon Lut 08, 2010 23:23

Markzo u mnie spalanie miasto ok11,5 trasa 9 do 130 km/h .Zbiornik mam 40 ale nic nie wystaje.
Markzo - Wto Lut 09, 2010 07:47

ale Ty masz 2.0 :D z tym zbiornikiem właśnie jest zawalone, nie myślałem, że taką gafe można strzelić :/