Zobacz temat - [R75] Chrupotanie przy ruszaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Chrupotanie przy ruszaniu

iturea - Czw Lut 11, 2010 21:00
Temat postu: [R75] Chrupotanie przy ruszaniu
Mam taki problem. Przy ruszaniu na pierwszym biegu slychac takie jakby chrupotanie (brzeczenie-turkotanie) spod maski, to samo jest przy zmianie na drugi bieg. Dzieje sie tak tylko jak ruszam powoli, polsprzeglo z lekkim gazem, lub przy jezdzie z wypuszczonym sprzeglem i naprzyklad jak powoli przyspieszam na jedynce ( z puszczonym sprzeglem ). Natomiast jak startuje mocno tzn z wysokich obrotow kolo 3 tys to nie slychac nic ( tylko silnik ). Problem tez jest przy redukcji biegow od 3 w dol naprzyklad przy hamowaniu silnikiem... Gdy zrzucam z 3 na 2 bieg przy okolo 1.5 tys obr to czuc takie szarpniecie i zmniejszenie predkosci ale przy tym w silniku odrazu jest taki " pojedynczy stuk ". Gdy na " luzie " wciskam pedal gazu i podkrecam obrotu to silnik pracuje bardzo ladnie i rowno wiec niewem co moze byc przyczyna :( . Bardzo bylbym wdzieczny za rade oco moze chodzic :( . Chcialem nagrac te odglosy ale niestety nie slychac ich po nagraniu
Pieta - Czw Lut 11, 2010 21:11

Walnięte sprzęgło może być przyczyną. Może coś puściło lub pękło.
Koło zamachowe może.

keczu - Pią Lut 12, 2010 17:57

Mam w Polsce Opla Omege 2.0 benz 99r. z identycznym problemem ,normalnie jakbym pisal posta to bym Twojego skopiowal :mrgreen: .
Pieta napisał/a:
Walnięte sprzęgło może być przyczyną. Może coś puściło lub pękło.
Koło zamachowe może.
Byc moze , ja u siebie zmienilem sprzeglo i kolo dwumasowe (niestety byla dwumasowka :???: )i jest jak bylo, teraz stawiam na lozysko na walku skrzyni ,ale nie mam czasu sie tym zajac bo widze te autko dwa razy w roku. Mam nadzieje ze znajdziesz przyczyne i napiszesz co bylo. Pozdr.
Zukowaty - Pią Lut 12, 2010 18:27

Poduszka któraś się już tak wyrobiła że blacha o blachę hałasuję ? Nie pasuję mi to na sprzęgło z racji tego że na 2 pierwszych biegach.
iturea - Sob Lut 13, 2010 08:51

Biegi ladnie wskakuja na swoje miejsce wiec chyba nie sprzeglo :( . A niechce po kolei wymieniac wszystkiego bo czesci nie za tanie a jeszcze wymiana rozrzadu mnie czeka ( autko kupilem 7 dni temu, facet powiedzial ze rozrzad wymieniony ale wiecie jak to jest ^^ ). W srode jade do mechanika umowic sie na termin. Moze on cos wskóra
apples - Sob Lut 13, 2010 15:53

Sprawdź przeguby na półosiach. Przy sprawdzaniu zobacz jak zachowuje się mechanizm różnicowy. Jeżeli nic nie wyjdzie to może tarcza się rozsypuje. Mogą być popękane sprężynki i częściowo wybite lub zerwane nity.
Jeżeli się rusz z 3000rpm i hamuje ostro silnikiem to nie ma co się dziwić że słychać "chrupotanie (brzęczenie-turkotanie)". :wink:

iturea - Nie Lut 14, 2010 08:06

apples napisał/a:
Sprawdź przeguby na półosiach. Przy sprawdzaniu zobacz jak zachowuje się mechanizm różnicowy. Jeżeli nic nie wyjdzie to może tarcza się rozsypuje. Mogą być popękane sprężynki i częściowo wybite lub zerwane nity.
Jeżeli się rusz z 3000rpm i hamuje ostro silnikiem to nie ma co się dziwić że słychać "chrupotanie (brzęczenie-turkotanie)". :wink:


Ale ja dokladnie napisalem ze ruszajac wlasnie z 3 tys obr tego nie slychac wogole... Tylko przy wolnym ruszaniu na spokojnie... przy hamowaniu tez nie slychac. Tylko przy hamowaniu biegami od 3 w dol tzn slychac na jedynce i dwojce. A co do ostrego ruszania to nie jezdze tak na codzien tylko sprawdzalem czy przy wyzszych obrotach na starcie tez bedzie ten odglos - i go niema

apples - Nie Lut 14, 2010 09:16

iturea :wink:

Sprawdź tak jak napisałem przeguby i poduszki silnika. Wszystko na to wskazuje że wina leży gdzieś tutaj albo koło dwumasowe. Czy na skręconych kołach podczas ruszania może bardziej słychać?

iturea - Nie Lut 14, 2010 19:56

apples napisał/a:
iturea :wink:

Sprawdź tak jak napisałem przeguby i poduszki silnika. Wszystko na to wskazuje że wina leży gdzieś tutaj albo koło dwumasowe. Czy na skręconych kołach podczas ruszania może bardziej słychać?


Na skreconych czy nie skreconych, slychac wszystko tak samo. Przy przyspieszaniu do 1.5 tys obr(700-1500)... powyzej nic nie slychac

apples - Nie Lut 14, 2010 21:10

iturea nagraj ten dźwięk.
Przeguby odpadaj. Pozostaje dumasa albo skrzynia.