Zobacz temat - [r416 96r]Ktory "+" a ktory "-"
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [r416 96r]Ktory "+" a ktory "-"

ralfi83 - Pią Lut 12, 2010 19:52
Temat postu: [r416 96r]Ktory "+" a ktory "-"
Ktory to plus a ktory minus w seryjnych glosniczkach w drzwiach? Moze glupie pytanie ale nie mam pojecia.
Botanix - Pią Lut 12, 2010 23:08

Nie ma znaczenia jeśli wszystkie z nich połączysz tak samo.Jeśli jednak już chcesz się bawić to podłącz pod głośnik baterię 1.5V. Jeśli głośnik wybrzuszy się do góry to znaczy, że + i - masz tak jak na baterii.
darek_wp - Pią Lut 12, 2010 23:28

Jeśli nikt nie zmienił to kolory szare i brązowe to - a niebieskie i pomarańczowe +
ralfi83 - Nie Lut 14, 2010 20:05

Wielkie dzieki

[ Dodano: Nie Lut 14, 2010 20:05 ]
Podpiolem baterie pod stary glosnik z R i wychodzi ze "+" na nim to prawy styk tak jak w wiekrzosci glosnikow, ale w RAVE jest na odwrot. Mam radyjko JVC i po kostce ISO wychdzi na odwrot. Juz sam nie wiem gdzie jest przeklamanie. Prosze pomozcie. Nie chce ciagnac nowego okablowania bo wiem ze jest z tym problem w przelotce.

POMOCY

Botanix - Pon Lut 15, 2010 11:20

Rave nie powinien kłamać ale tylko wtedy kiedy nikt się kablami/ głośnikami wcześniej nie bawił. Sugeruj się baterią. Połączenie radio-głośnik można sprawdzić na parę sposobów. Pierwszy, trudniejszy do wychwycenia to sprawdzenie tego w praktyce. Puść jakąś basującą piosenkę ( najlepiej typu "umc, umc" z szybkim/krótkim basem ) i wpatruj się w membranę. Jeśli pierwszym ruchem głośnika w przypadku jakiegoś basu jest ruch "do góry/ na zewnątrz" tzn. że tam, gdzie znalazłeś "+" na głośniku jest też + na kablu. Jeśli pierwszym ruchem ( towarzyszącym basowi ) jest ruch "w dół" to na odwrót. Sprawdź to na kilku piosenkach. Drugi lepszy sposób to miernik. Puść jakąś muzę na niewielkiej głośności i sprawdzaj kable. Czerwona końcówka miernika to "+", czarna wiadomo. Jeśli miernik wskaże wartość dodatnią to + na kablu i radiu jest tam gdzie stykałeś czerwoną końcówkę miernika z kablem. Połącz wtedy z "+" na głośniku i będzie OK.