Zobacz temat - [rover 200 1,4 98r] diody w przednich lampach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [rover 200 1,4 98r] diody w przednich lampach

hertz25 - Nie Lut 14, 2010 22:29
Temat postu: [rover 200 1,4 98r] diody w przednich lampach
troche mi sie nudzi :mrgreen: i mysle sobie czy mozna w orginalnych swiatlach przednich dolozyc 3 diody biale jako postojowe tak jak w aniolkach :lol: czy to legalne by bylo :razz:
Krzysi3k - Nie Lut 14, 2010 22:49

Jeśli wsadzisz białe to nikt nie powinien się przyczepić :)
hertz25 - Nie Lut 14, 2010 22:54

bo bym wstawil ale zeby policja sie nie czepnela :razz: ,a tak wogole jak podlaczyc diody czy cos jeszcze do tego potrzebne
Krzysi3k - Nie Lut 14, 2010 22:59

Na allegro masz diodowe żarówki W5W (bo chyba takie tam idą).
Wstaw taką porządniejszą - SMD i będzie gitara :)
Tylko białą.

hertz25 - Nie Lut 14, 2010 23:05

nie chodzi mi o w5w tylko o te miejsze jeszcze hehe chce dolozyc jeszcze oprocz orginalnych po drugiej stronie czy tak mozna by jezdzic
Krzysi3k - Nie Lut 14, 2010 23:06

A jak Ty je tam ładnie zamocujesz? Przecież to będzie wyglądało jak kupa :P
hertz25 - Nie Lut 14, 2010 23:09

toc je rozkleje wiem juz jak :mrgreen: i ladnie nawierce 3 dziorki i je wkleje nie beda prawie widoczne tylko w nocy :razz:
Krzysi3k - Nie Lut 14, 2010 23:25

Próbuj ;)
hertz25 - Nie Lut 14, 2010 23:30

ale jak bede jezdzil z tymi diodami :grin: to policja sie nie czepnie :?:
Krzysi3k - Nie Lut 14, 2010 23:32

Jak będą białe to nie powinna, chociaż wiadomo, że czasem może być tak "daj człowieka, a paragraf się znajdzie". Ogólnie barwa światła musi być biała lub żółta, więc nie będą mieli do czego się przyczepić.
hertz25 - Nie Lut 14, 2010 23:36

http://www.allegro.pl/ite...a_30_00_zl.html o takie bym diody wstawil i cos jeszcze potrzeba to tego :razz:
bonus89 - Pon Lut 15, 2010 19:55

Hertz też się nad tym zastanawiałem i się na to zdecydowałem będę to robił na wiosne jak wymienie sobie jedną lampę,tylko te diody co wysłałes w linku to kicha, nie opłaci sie ich wsadzać bo są słabe. Musisz poszukać takich diod jak w angelkach są a to są całkiem inne i dużo dużo mocniejsze, białe oczywiście będę zakładał a do tego policja się nie przyczepi. Tylko ja zaplanowałem że w miejscu tym między odblaskiem od świateł mijania/drogowych a odblaskiem od kierunku. Jutro zerkne na allgro to na forum podam link do takich diód. a podłączenie można łatwo puścić od przewodów od postojówek wtedy wraz z postojówkami będzie diody załączało :)

[ Dodano: Pon Lut 15, 2010 19:55 ]
Dodaje link do tych diod SMD: http://www.allegro.pl/ite...y_promocja.html

Kozik - Wto Lut 16, 2010 11:15

hertz25 napisał/a:
ale jak bede jezdzil z tymi diodami to policja sie nie czepnie


jak policja się przyczepi to zabierze dowód i ma do tego pełne prawo!!!
na przeglądzie diagnosta nie podbije chyba, że taki co podbija i nie patrzy.

A jeśli zrobisz zmiany konstrukcyjne w lampach to utracą one homologację.

Jeśli będziesz miał wypadek np zderzenie czołowe kierujący drugiego auta zauważy coś takiego, to będzie miał podstawę do tego, że np go oślepiłeś i dlatego w Ciebie wjechał, może być wtedy Twoja wina, przy sprawdzaniu zobaczą przeróbkę, lampy bez homologacji i takie tam.
Masz AC ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania bo auto nie było sprawne technicznie.

wiele jeszcze innych rzeczy jest. Rozmawiałem z paroma diagnostami i z kolegą z pracy (wydział komunikacji), takie przemyślenia mi przedstawili.

Strach się bać ale to są najczarniejsze scenariusze, może się okazać, że będziesz tak jeździł 10 lat i nikt się nie zorientuje ;)

Krzysi3k - Wto Lut 16, 2010 15:41

To już skrajność kompletna ;)
Ogólnie za biały kolor nikt się nie powinien przyczepić :)

Kozik - Wto Lut 16, 2010 16:16

Krzysi3k napisał/a:
Ogólnie za biały kolor nikt się nie powinien przyczepić


za biały nie

hertz25 napisał/a:
toc je rozkleje wiem juz jak i ladnie nawierce 3 dziorki i je wkleje nie beda prawie widoczne tylko w nocy


zmiany konstrukcyjne

Krzysi3k napisał/a:
To już skrajność kompletna


Kozik napisał/a:
to są najczarniejsze scenariusze,


ale możliwe ;)