Zobacz temat - [R25 idt] z zepsutym silnikiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [R25 idt] z zepsutym silnikiem

Remigiusz - Nie Lut 14, 2010 23:11
Temat postu: [R25 idt] z zepsutym silnikiem
Witam,

Mam takie pytanie kolega z niemieckiego forum zniszczył swojego Dieselka coś się stało w silnik i Turbo tez padło i autko nie jedzie. :neutral:

Chce za niego 500€ ale trzeba by było jechać z laweta do Niemiec i tak sie pytam was czy warto by to kupić i wymienić silnik :?:

Rok to 2000 i mial przejechane 238.000km, biały kolor. Kupil sobie Mg ZR i tego chce się pozbyć.

Dość pilna sprawa bo jak nie to na złom oddaje za kilka dni.

Marcinus - Nie Lut 14, 2010 23:24

Za samą lawetę wyjdzie Ci około 4k zł, przynajmniej tak mi znajomy mówił, który ściąga samochody. Co do silnika to nie wiem jak to jest, co padło itd... Według mnie to średnio opłacalny interes, zwłaszcza że mogą później robić problemy przy rejestracji...
Krzysi3k - Nie Lut 14, 2010 23:27

W sumie zależy jeszcze jakie wyposażenie, w jakim stanie itp, bo jeśli golas, to koszty raczej przekroczą zyski. Chyba, że na części go opchnąć, jednak wersja europejska, parę części przydatnych więcej :)
Remigiusz - Pon Lut 15, 2010 10:37

Marcinus napisał/a:
wyjdzie Ci około 4k zł


O kurcze a myślałem sobie od kogoś autko z laweta pożyczyć i sam po auto pojechać bo daleko to nie jest :wink: Musiał bym sie sąsiada spytać bo on tez autka zwozi, moze by pożyczył.

Marcinus napisał/a:
zwłaszcza że mogą później robić problemy przy rejestracji.


Tutaj to raczej żadnych problemów nie będzie wkładam sobie nowy silnik i jest jak trzeba i problemów nie ma :wink: Auto jest calutkie tylko coś mi sie zdaje ze przesadził z Tuningiem i sie rozleciał silnik.

Autko ma oprócz tego jeszcze rożne elementy z Mg Zr sprężyny sportowe Eibacha, klima, Tuning Box i resztę gadżetów do Tuningu L-serie co trochę kasy kosztuje :mrgreen:

Chyba trzeba będzie sobie haka kupić do Rovera bo by sie juz mógł przydać :mrgreen:

Odwiedził bym jeszcze przy okazi kolegę w Niemczech i było by jak ulał :wink:

piter34 - Pon Lut 15, 2010 10:51

Remi55 napisał/a:
Tuning Box i resztę gadżetów do Tuningu L-serie co trochę kasy kosztuje :mrgreen:

Czyżby dlatego silnik padł? :lol:

Marcinus napisał/a:
Za samą lawetę wyjdzie Ci około 4k zł,

Ja być może wypadłem z obiegu, ale jeszcze kilka lat temu laweciarze brali znacznie mniej.

Tutaj znalazłem przykładowe ogłoszenie.
Cytat:
Transport samochodow na autolawecie (zestaw na dwa auta) cala europa
1.20 zł za kilometr lub 1400 zł od samochodu (do 1300 km) zestawem na dwa somochody


[ Dodano: Pon Lut 15, 2010 10:51 ]
Tutaj 0,88PLN/km: http://www.moto.allegro.p..._poznan_eu.html

Krzysi3k - Pon Lut 15, 2010 11:01

Remi55 napisał/a:
sprężyny sportowe Eibacha

:serce2:
Kupuj, a ja kupię sprężyny od Ciebie :mrgreen:

Remigiusz - Pon Lut 15, 2010 14:04

piter34 napisał/a:
Czyżby dlatego silnik padł? :lol:


Tak, jemu już Turbina padła i kupił nowa, tak to jest jak się montuje wtryskiwacze od SDI do idt i podkręca ciśnienie na 1.4bara lub więcej :mrgreen: I potem się jedzie 200km/h to nic dziwnego :lol: Mówiłem mu żeby tak nie szalał ale twierdzi ze jadzą poniżej 160km/h to nie podroż po autostradzie :wink: Z tego co wiem to ten Rover 60% tylko po autostradzie jeździł.

Juz mu nawet chyba ze 4 razy poszły węzę powrotne oleju od Turbiny, po prostu je rozdarło.

Jutro ma wpaść jeszcze mój ojciec może ma lawetę to by pożyczył :mrgreen:

Krzysi3k, Chciałem same kupić od niego ale mówił ze nie che mu sie ich wyciągać i żeby cale auto zabrał.

Krzysi3k - Pon Lut 15, 2010 14:08

R200 jest niższy o 15mm, więc Ty masz trochę lepiej :razz:
Gonia - Pon Lut 15, 2010 21:33

Marcinus napisał/a:
Za samą lawetę wyjdzie Ci około 4k zł, przynajmniej tak mi znajomy mówił, który ściąga samochody.


To znajomy Cię nieźle oszukuje... grunt to dobry marketing :)

[ Dodano: Pon Lut 15, 2010 21:33 ]
Remi55 napisał/a:


Chyba trzeba będzie sobie haka kupić do Rovera bo by sie juz mógł przydać :mrgreen:


Samochód ciągnący przyczepę musi być cięższy od przyczepy (czytaj lawety wraz z samochodem na nim).

Remigiusz - Pon Lut 15, 2010 23:19

Gonia, Roverke dal by rade :mrgreen:
Vesper416 - Sro Lut 17, 2010 18:57

Remi55 napisał/a:
Gonia, Roverke dal by rade :mrgreen:


Tu nie chodzi o to czy dałby rade tylko o przepisy!!!!!!!!

Remigiusz - Pią Mar 19, 2010 00:04

Vesper416, A w jakim celu zabraniają przepisy :?:

Bo ja nie rozumiem w czym tutaj problem, silnik to cześć zamienia jest jak kolo :>

[ Dodano: Sro Lut 17, 2010 22:12 ]
Holuje auto od kolegi z Niemiec wkładam nowy silnik, i załatwiam wszystko żeby dostać tablice i gotowe.

[ Dodano: Wto Mar 16, 2010 22:31 ]
No i mam nowiny, kupuje Roverka za dwa tygodnie jadę po niego już wszystko mam uklepane prawie z sprzedawca. :razz:

Wiec jak naprawie będzie moja dziewczyna jako owy członek Klubu :mrgreen: :jupi:

[ Dodano: Wto Mar 16, 2010 22:34 ]
Aha plan jest taki,

Kupuje Rovera na siebie czyli na Austrie jako auto uszkodzone :wink: Naprawiam Roverka a potem sprzedaje do dziewczynie jako auto dobre :wink: Mysle ze tak nie powinno być problemów :?: :wink:

[ Dodano: Sro Mar 17, 2010 09:28 ]
Mam kilka zdjęć autka:





[ Dodano: Pią Mar 19, 2010 00:04 ]
Nie wiem czy coś z autka będzie, bo nie mam jak to przywieść, brak mi Kat B+E bo mam tylko B,C :cry: :cry: :cry:

Ma ktoś jakiś pomysł, co się jeszcze dowiedziałem silnik działa i chodzi normalnie ale ze turbina się rozleciała olej z niej wypływa niestety :neutral:

Brt - Pią Mar 19, 2010 09:33

to wymieniasz/regenerujesz turbo i masz auto :) ... nie rozumiem problemu :roll: Kup używane turbo, daj do wymiany na miejscu gdzieś i obejdzie się bez lawety :ok:
Remigiusz - Pią Mar 19, 2010 09:58

Brt, Turbo nowe dostaje jeszcze od tego chłopaka co sprzedaje :mrgreen:
Tylko ze to Niemcy tam nie ma tanich warsztatów i zdzierają z ludzi :wink:

Musze coś wykombinować jak to auto przycholowac :wink: Jak by nie gubił oleju to bym parę miejscowości dalej przeciągną sobie, ale ponoć szybko ubywa olej :/