Zobacz temat - [214 16v]NIe odpala na zimnie przewody nie mają napięcia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214 16v]NIe odpala na zimnie przewody nie mają napięcia

papaj747 - Sro Lut 17, 2010 10:53
Temat postu: [214 16v]NIe odpala na zimnie przewody nie mają napięcia
Jak w temacie co jest grane zdjałęm przewody wysokiego napiecia i prubuje wogole jakis opor zeby miały a tu nic tak jak by wogole napiecia nie było ;/ co jest grane kuic nowe kable i założyc ?? (niewierze w urzywane w dobrym stanie)> ?
darek_wp - Sro Lut 17, 2010 11:44

A jak sprawdzasz te kable?
Jak zwykłym miernikiem to nic nie pokaże.
Tzreba albo induktorem albo świeca włączona do kabla i do masy a drugi człek musi zakręcić rozrusznikiem. Wtedy zobaczysz czy jest iskra czy nie.

papaj747 - Sro Lut 17, 2010 13:07
Temat postu: .
iskra jest tylko rano wogole nie moge go zapalic robia sie wybuchy (nawet na benzynie) znaczy rano wogole jak postoi troche dłuzej tj 5 godzin to krece az 2 - 6 minut z przerwami zeby zapalił i to na akumulatorze od diesla !! !, spala mi 18 lirów gazu przypuszczam ze spiecie gdzies jest i dlatego sa wybuchy ( nie słychac ich no ale sa te antystrzały na kolektorze) wogole to mam z tym autem przej........... bane ;/
darek_wp - Sro Lut 17, 2010 13:54

Pierwsze bym się przyjrzał jak wygląda kopułka i palec, kable nie zaszkodzi wymienić, może też zawilgnięta cewka zapłonowa. I warto przeczyścić połączenia na aku i masy do nadwozia.
R-200 - Sro Lut 17, 2010 16:54

Bardzo źle założona instalacja gazowa, na pewno rozszczelniony dolot. Potrzebny dobry mechanik znający się też na gazie. :cool: Chciałem się dowiedzieć skąd jesteś - (ns), to miejscowość? :cool:
papaj747 - Czw Lut 18, 2010 16:30
Temat postu: .
TAk nowy sącz :) _, tylko ze pale na benzynie go i tez szczela (znaczy czasami bardzo żadko) kopułka i palec wygladają jak nowe ...... ( mowa na oko jak sprawdzic czy na pewno), dobra mysl z przewodem masowym przeczyszcze jutro z samego rana ;) ,
w saczu nie ma dobrych "gazowników" byłem u jednego (mieszka w chełmcu) powiedział ze taka instalacje to w żukach montowali :) instalacja 2 generacji lovato,

zamówiłem nowe kable wys, napiecia (rozciałem stary i wogole widac ze wwsrodku jakis wnet wegiel) , a na kablu od cewki jak jest biały silikon w srodku kabla był prawie żółty,

pojechałem na złom pokable i krzykneli sobie 40 zł i mialem szukac w kontenerze (który stał na polu) znalazlem ale kable całe mokre z wody sniegu , boje sie kupowac bo 40 zł w plecy , zamowilem na 10 jutro rano nowe

[ Dodano: Sro Lut 17, 2010 18:14 ]
TAk nowy sącz :) _, tylko ze pale na benzynie go i tez szczela (znaczy czasami bardzo żadko) kopułka i palec wygladają jak nowe ...... ( mowa na oko jak sprawdzic czy na pewno), dobra mysl z przewodem masowym przeczyszcze jutro z samego rana ;) ,
w saczu nie ma dobrych "gazowników" byłem u jednego (mieszka w chełmcu) powiedział ze taka instalacje to w żukach montowali :) instalacja 2 generacji lovato,

zamówiłem nowe kable wys, napiecia (rozciałem stary i wogole widac ze wwsrodku jakis wnet wegiel) , a na kablu od cewki jak jest biały silikon w srodku kabla był prawie żółty,

pojechałem na złom pokable i krzykneli sobie 40 zł i mialem szukac w kontenerze (który stał na polu) znalazlem ale kable całe mokre z wody sniegu , boje sie kupowac bo 40 zł w plecy , zamowilem na 10 jutro rano nowe

[ Dodano: Czw Lut 18, 2010 16:30 ]
załozyłęm kable i przeczysciłem mase od akumaltora (przykrecana do metalu samochodu)

samochód od kopa odpalił na normalnym akumulatorze w dodatku słabym jestem zadowolony bardzo zobaczymy jak bedzie na mrozach :)