Zobacz temat - [R75] Webasto
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Webasto

gumus12 - Sob Lut 20, 2010 11:39
Temat postu: [R75] Webasto
Mam takie pytanie... chodzi o Webasto juz kiedys poruszalem ten temat:) Webasto wlacza mi sie za kazdym razem kiedy otwieram drzwi zamykam auto badz je otwieram. Wyczytalem ze jest to sprawa sterownika ze cos jest z nim nie tak. Moje pytania sa takie:

Czy webasto mimo ze ma zepsuty sterownik nagrzewa silnik???
Czy pobiera paliwo???
CZy droga jest naprawa tego sterownika???

dukat11 - Sob Lut 20, 2010 12:16

gumus12 napisał/a:
Czy webasto mimo ze ma zepsuty sterownik nagrzewa silnik???


jeśli działa to tak. Sprawdź czy z rury wydechu webasto wydostają się spaliny

Cytat:
Czy pobiera paliwo???

Jeśli działa to tak

Cytat:
CZy droga jest naprawa tego sterownika???

To zależy. Generalnie się nie naprawia tylko wymienia. Wiec musisz znaleźć jakiś serwis webasto lub elektronika. Ale i tak zależy co padło.

Dziadek - Sob Lut 20, 2010 15:27

U mnie przez rok było to samo,nawet w lecie,ale piecyk nie odpalał poniżej 5 stopni.Wyjąłem w końcu bezpiecznik.Zrobiłem sekcję artefakta i po powrotnym zamocowaniu ustało załączanie się razem ze światłem w kabinie.Załącza się prawidłowo-poniżej 5 stopni,ale w dalszym ciągu nie grzeje.Świeca dobra,pompka podaje paliwo....znowu wyjąłem bezpiecznik.
apples - Sob Lut 20, 2010 20:18

gumus12 podjedz na stację diagnostyczną gdzie obsługują ciężarówki. Tam powinni mieć komputer do webasto i wszystko wyjdzie.
Marek_75 - Nie Lut 21, 2010 01:52

gumus12 napisał/a:
Webasto wlacza mi sie za kazdym razem kiedy otwieram drzwi zamykam auto badz je otwieram

miałem to samo dokładnie. Przy czym włączał się tylko wentylator webasta a nie grzanie. W Pruszczu gd. naprawili sterownik.

Dziadek - Nie Lut 21, 2010 08:50

Dużo zapłaciłeś? Słyszałem,że sama diagnostyka kosztuje 100.-
gumus12 - Nie Lut 21, 2010 09:53

Marek_75 napisał/a:
gumus12 napisał/a:
Webasto wlacza mi sie za kazdym razem kiedy otwieram drzwi zamykam auto badz je otwieram

miałem to samo dokładnie. Przy czym włączał się tylko wentylator webasta a nie grzanie. W Pruszczu gd. naprawili sterownik.


I pewnie u mnie tak jest poprostu sobie buczy tak wlasnie jakby wiatrak chodzil...le auto sie grzeje jak moj poprzedni R25.... czy jest znaczna roznica grzania gdy webasto dziala???? mam to webasto bez sterownia

Marek_75 - Nie Lut 21, 2010 12:41

wzięli 200 zl. (150 naprawienie bo dostarczali piec gdzieś do elektroników a reszte policzyli za montaż/demontaż) a różnica jest taka że w mrozy bez webasta silnik nigdy nie osiągnie optymalnej temperatury (połowa skali). Maks dojdzie do 1/4.