Zobacz temat - [R600] Po podłączeniu akumulatora włącza się zapłon
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Po podłączeniu akumulatora włącza się zapłon

rudy250 - Nie Lut 21, 2010 10:16
Temat postu: [R600] Po podłączeniu akumulatora włącza się zapłon
Witam.
Mam problem. wczoraj po nocy rozładował sie akumulator w moim aucie,pomyslałem ze moze cos zostawiłem na noc i dlatego sie rozładował. dzisiaj po naladowaniu akumulatora podłaczyłem go rano i ku mojemu zdziwieniu zaczeła brzeczec pomopa wtryskowa mimo tego ze w stacyjce nie było kluczykow,wszedełm do srodka i swieciły sie wszystkie kontrolki nawet ta od immobilajzera migała. po przekreceniu kluczyka w pozycje zapłonu wszystko zaczeło sie jasniej swiecic,ale rozrusznik sie nie odzywał,dodam tez ze centralny tez nie działa.

Co sie mogło stac??
Prosze o szybka odpowiedz.

thef - Nie Lut 21, 2010 11:40

Sprawdź przekaźniki. Wyciągaj po kolei i sprawdź czy któryś się nie zawiesił.
rudy250 - Nie Lut 21, 2010 11:45

musze niestety poczekac na zapasowe klucze bo niestety jedne zatrzasnałem w samochodzie.
Dodam, ze samochod odpalił ale nie dało sie go zgasic kluczykiem,musiałem go dusic na biegu. Czasami gdy go zadusiłem wszystko wracało na chwile do normy,ale zaraz znowu robiło sie to co opisałem wyzej,oprocz tego ze odpalał za kazdym razem . Pa zapaleniu wszystko było w pozadku odprocz tego ze swieciła sie kontrolka od poduszek,SRS,.

THEF chodzi Ci o przekazniki obok bezpiecznikow po maska??

thef - Nie Lut 21, 2010 16:38

Masz gdzieś zwarcie takie, że cały czas otwarty jest elektrozawór odcinający paliwo, dlatego nie możesz zgasić samochodu. Zwarcie pewnie dotyczy tez innych elementów. Wydaje mi się, że po prostu zawiesił się któryś przekaźnik. Przekaźniki sprawdź wszystkie, ale chyba będzie to jednak któryś z tych obok lewej nogi kierowcy.
azer - Nie Lut 21, 2010 21:08

a mi to wygląda na problemy z masą
rudy250 - Sro Lut 24, 2010 19:09

Problem rozwiazany, okazało się ze zamokły jakies elementy elektryczne nad nogami kierowcy.
Elektryk to wysuszył,wyczyscił i wszystko wrociło do normy.

Teraz nasuwa sie pytanie skad ta wilgoc. Mokrą wykładzine pod nogami kierowcy i pasazera za kierowca zauwazyłem juz przed zimą,macie jakies sugestie co do zrodła przecieku.

Dodatkowo po tej awarii zaczeła swiecic kontrolka "SRS".Czy to sygnalizuje jakis bład??Jak go wykasowac?

Pozdrawiam.