Zobacz temat - [MGF] Problem z drzwiami pasażera
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MGF] Problem z drzwiami pasażera

arche75 - Wto Lut 23, 2010 15:32
Temat postu: [MGF] Problem z drzwiami pasażera
Witam

od niedawna jestem szczęsliwym posiadaczem MGF-ka, ale dziś moje szczęście uległo tak jakby zmniejszeniu... Moja kochana dziewczyna wysiadając wcisnęła bolec od blokady drzwi na pozycję "zamknięte" i potem zamkneła drzwi - w efekcie tego nie jestem w stanie ich teraz otworzyc ani od zewnątrz, ani od wewnątrz.
Gdy zamykam autko przy pomocy pilota, bolec chowa sie normalnie, jednak gdy otwieram wyskakuje tylko na chwilę a potem zapada się mniej więcej do połowy i... i po ptokach.

Czy jest jakiś prosty sposób, żeby odblokowac te nieszczęsne drzwi??? W poprzednim moim autku w takim przypadku wystarczyło docisnąc mocniej drzwi a potem zamknąc je i otworzyc przy uzyciu pilota, tutaj to nie działa;p

DANTE79R - Wto Lut 23, 2010 17:39

spróbuj otworzyć drzwi z kluczyka, powinno się udać, pewnie alarm się włączy ale może uda się je otworzyć
arche75 - Wto Lut 23, 2010 17:47

Niestety, od strony pasażera nie mam zamka w drzwiach, a normalne otwarcie z kluczyka od strony kierowcy nic nie daje, już próbowałem
DANTE79R - Wto Lut 23, 2010 18:03

hmm trudna sprawa bo można by zdjąć tapicerkę ale przy zamkniętych drzwiach to lipa :( a może spróbuj otworzyć z pilota a potem jak nic nie da to z kluczyka a w tym momencie niech ktoś zaraz pociągnie klamkę, spróbujcie we dwoje.
MaReK - Wto Lut 23, 2010 18:56

Zamknij go z pilota i uderz w okolicy zamka piescia. Wyczuj tylko ten ruch, zebys nie zrobil wgnioty. U Violli tez sie to czasami zdarza i taki zabieg pomaga. Pewnie kwestia wyregulowania po zdjeciu boczku, ale teraz zima, to nie zagladam tam ;)

Pozdrawiam,

Ps.
Czemu jeszcze nie widzielismy sie na warszawskim spocie ;)
To juz bedzie 4 kabrio MGF/TF w stolicy... niezle sie zaczyna.
3 dziewczyny kontra 1 facet ;)

Ps2.
Dorzuc rejestracje swojego auta, widzielismy kilka tygodni temu,
takiego MGF'a w samiuskim centrum miasta, obok PKiNu.
Dwoch dzentelmenow ;)

arche75 - Wto Lut 23, 2010 19:14

Dzięki za radę, zaraz pójdę i spróbuje... gorzej będzie z tym wyczuciem;p, ale może będę miał szczęście;)

A propos calej reszty; tak jak napisałem, mam MGF-ka od niedawna, więc jestem jeszcze zielony gdy mówimy o sprawach, nazwijmy to, życia towarzyskiego szczęśliwych właścicieli;) - ale z przyjemnością to nadrobię;)
Tyle że ostatnio w wawie bywam niezbyt często - praca praca praca... częściej można mnie i moje autko spotkać na Śląsku

pozdrawiam

MaReK - Wto Lut 23, 2010 19:48

Na śląsku też są spotkania towarzyskie ;)
Zajrzyj w odpowiedni kącik na forum (Spoty Lokalne) i tam poszukaj tematu o Śląsku.

Pozdrawiam,

arche75 - Sro Lut 24, 2010 15:33

no niestety...

próbowałem rozwiązań siłowych, ale drzwi nadal nie chca się otworzyc;p

Moze ktos jeszcze ma jakiś pomysł na rozwiązanie problemu? Czy tez pozostała mi tylko wizyta w warsztacie? :sad:

kasjopea - Sro Lut 24, 2010 17:40

U mnie zablokowane były tylne drzwi. Jakimś cudem udało się mężowi ściągnąć boczek bez uszkodzenia czegokolwiek. Później po długim grzebaniu w końcu je otworzył. Niestety nie wiem czy u Ciebie w ogóle dałoby się wyciągnąć ten boczek :/
DANTE79R - Sro Lut 24, 2010 17:56

a może drzwi nieco opadły? Spróbuj pociągnąć za klamkę szarpiąc (z wyczuciem) drzwi do góry
arche75 - Czw Lut 25, 2010 09:43

Dziekuję wszystkim za rady, problem został rozwiązany;)

... and the winning advice was sent by... DANTE79R.

Faktycznie, po lekkim uniesieniu drzwi i pokombinowaniu z klamką udało się wreszcie otworzyc autko od strony pasażera.

pozdrawiam

Tomi - Czw Lut 25, 2010 09:53

MaReK napisał/a:

Ps.
Czemu jeszcze nie widzielismy sie na warszawskim spocie ;)
To juz bedzie 4 kabrio MGF/TF w stolicy... niezle sie zaczyna.
3 dziewczyny kontra 1 facet ;)


Może dlatego, że to kobiece auto :P

Perez - Czw Lut 25, 2010 13:00

Tomi napisał/a:
Może dlatego, że to kobiece auto

Ale mi sie bardzo podoba i jak spotkalem kiedys MaReK, na Wislostradzie na swiatlach to stwierdzilem, ze mu pasuje.

DANTE79R - Czw Lut 25, 2010 18:24

ha ha jestem wielki :) ciesze się że udało się po moim pomyśle :)