Zobacz temat - [R75] ABS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] ABS

mkowals5 - Sob Lut 27, 2010 08:28
Temat postu: [R75] ABS
Witam od pewnego czasu walczę z awarią systemu abs. Pewnego zimowego dnia zaraz po odpaleniu silnika zapaliła się kontrolka ABS. Dziwna sprawa bo poprzedniego dnia wszystko było ok. Lampka swieciła sie aż do pierwszych dodatnich temperatur, kiedy po dopaleniu silnika kontrolka gasła ale wystarczy, że ruszyłem troche z miejsca i sie znów zapalała. Teraz świeci non stop. Moje pytanie brzmi: jakie są wartości rezystancji poszczególnych czujników od abs???
kris-tofer - Sob Lut 27, 2010 10:08

łatwiej będzie, jeśli podłączysz czujnik do oscyloskopu. U mnie tak było, że jak czujnik jest sprawny to na oscyloskopie rysuje się wykres (gdy zakręcisz kołem) i to wszystko - czujnik działa, a jak na wyświetaczu oscyloskopu po zakręceniu kołem nie rysuje się wykres, czyli jest tylko kreska to czujnik do wymiany. Nie wiem czy ktoś poda Ci prawidłowe wartości rezystencji, bo uszkodzony czujnik też będzie podawał jakieś wartości ale inne, więc najprostrzym spospbem jest oscyloskop lub diagnoza komputerem przez OBD

[ Dodano: Sob Lut 27, 2010 10:08 ]
czujniki najtaniej kupisz na www.tomateam.pl/sklep :wink: polecam

Zukowaty - Sob Lut 27, 2010 14:14

Obstawiam lewy przód :wink:
mustang - Sob Lut 27, 2010 14:29

Najpewniej na komputer u mnie też były takie objawy ,okazało się oczywiście lewy przód.