Zobacz temat - [rover 200 2,0TD 98'] oświetlenie wnętrza i bagażnika.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [rover 200 2,0TD 98'] oświetlenie wnętrza i bagażnika.

Nowal - Pon Mar 01, 2010 21:25
Temat postu: [rover 200 2,0TD 98'] oświetlenie wnętrza i bagażnika.
Witam jeśli temat powtórzyłem to przepraszam, szukałem dużo i nie znalazłem, może mało umiejętnie ale do sedna: mam problem z oświetleniem w Rover 200 z 98roku jest to 2litrowy diesel o mocy 105km jeśli ma to znaczenie. Miałem spaloną żarówkę wymieniłem ja na nową i nic. Tylko gdy przestawiam włącznik w stronę przedniej szyby to zapala mi się kontrolka od otwartych drzwi. Brak też oświetlenia w bagażniku czy to się wiąże ze sobą? A i jeszcze godzina ustawia mi się zawsze 1;00, Niby bezpieczniki są dobre, sam nie wiem o co chodzi.
Z góry dzięki za pomoc.

Krzysi3k - Pon Mar 01, 2010 21:29

Trochę mało zrozumiale napisałeś.
Po 1. Sprawdź wiązkę klapy (otwórz klapę bagażnika i po prawej stronie w peszlu), najprawdopodobniej tam Ci robi zwarcie.
Po 2. Nie ma kontrolki otwartych drzwi, tylko jest kontrolka otwartego bagażnika i to pewnie ona Ci się zaświeca.
Zrób wiązkę tylnej klapy i wróci wszystko do normy :)

rafal_13 - Pon Mar 01, 2010 21:30

co do bagażnika to albo wiązka, najprawdopodobniej w peszlu (tak to się chyba nazywa) obok prawego zawiasu klapy, albo w zamku klapy jest taka blaszka, która się z czasem odgina musisz rozebrać i z czuciem docisnąć.
Budyn - Pon Mar 01, 2010 23:01

Sprawdź kabel masowy od akumulatora, który idzie do karoserii, oczyść go bo pewnie zaśniedziało i dlatego takie cyrki mogą się dziać. Miałem dokładnie takie same objawy jeszcze radio szalało a po wyczyszczeniu tego styku jak ręką odjął :wink:
Nowal - Wto Mar 02, 2010 19:54

jak otwieram drzwi od strony kierowcy to mi się zapala kontrolka, więc chyba jakaś jest.
A z tymi kablami to dużo jest roboty?

Budyn - Wto Mar 02, 2010 21:42

Nie tak dużo ale na pewno będzie więcej jak tego nie sprawdzisz i zacznie się palić instalacja :neutral:
Zlotowa - Wto Mar 02, 2010 21:52

Mi naprawienie wiązki kabli tylnej klapy zajęło dosłownie 20 minut.aa i w międzyczasie naprawiałem z drugiej strony złamany wężyk spryskiwacza :P

Ale tak jak ktoś napisał wyżej,sprawdź również kabel masowy.Bo dziwną sprawą jest resetowanie się zegarka.

leszczu - Sro Mar 03, 2010 12:48

Nowal napisał/a:
jak otwieram drzwi od strony kierowcy to mi się zapala kontrolka, więc chyba jakaś jest.

W dwusetkach niema kontrolki otwartych drzwi.Może masz na myśli tą kontrolkę co zaznaczyłem na fotce

szoso - Sro Mar 03, 2010 12:57

200-tka ma tylko kontrolkę otwartej pokrywy bagażnika a od drzwi nie ma jak już napisał leszczu19901
Nowal - Sro Mar 03, 2010 19:29

Ja mam kontrolkę jest to ta sama co od klapy bagażnika i maski przedniej. Może poprzedni właściciel sobie zrobił sam.
kamax_19 - Sro Maj 12, 2010 23:09

Zrób zdjęcia tej kontrolki i gdzie ją masz bo jesteśmy ciekawi myśle że po przedni własciciel aż tak mocno nie ingerował by w licznik dla głupiej kontrolki... :cool: :>
chudson - Czw Maj 13, 2010 11:02

Wygląda na to ,że poprzedni właściciel podpioł sie pod kontrolkę otwartego bagaźnika. Nie powinno mieć to wpływu na działanie lampki w bagaźniku chyba ,że coś więcej zakombinował. trzeba by ozebrac trochę tapicerke w bagaźniku i zobaczyć gdzie idą kable od lampki.