Zobacz temat - [220sd] Odczyt błędów - złącze diagnostyczne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [220sd] Odczyt błędów - złącze diagnostyczne

gismo - Pon Mar 01, 2010 22:58
Temat postu: [220sd] Odczyt błędów - złącze diagnostyczne
Hej!

Mam pytanie, jak odczytać błędy za pomocą złącza diagnostycznego w Roverku 220SD ? Próbowałem tak jak w opisie "Odczyt i kasowanie kodów błędów w silnikach 2.0 serii L (turbodiesel)", ale u mnie nie ma pinu 15 w ogóle, jest tylko 16 :neutral:

Remigiusz - Pon Mar 01, 2010 23:14

gismo, W cale, a jakie błędy ty chcesz odczytać :mrgreen: :?:
gismo - Pon Mar 01, 2010 23:20

Co jakiś czas zapala się kontrolka check engine i chciałem sprawdzić co to za błąd. Przeważnie dzieje się to na zimnym silniku jak przykładowo zatrzymam się na światłach i chwilę stoję. Później jak zgaszę silnik i odpalam ponownie wszystko jest ok... I tak non stop :???:

Pozdro :smile:

thef - Pon Mar 01, 2010 23:23

W wersji z pompa wtryskową sterowaną mechanicznie, czyli taką jaką posiadasz, nie da się odczytać błędów ta metodą, która podana jest na stronie klubowej. Można to zrobić tylko za pomocą komputera.
gismo - Pon Mar 01, 2010 23:30

Kurcze no to mamy problem. Niby nic, bo oprócz żarzenia się kontrolki nic z autem się nie dzieje, ale powtarza się to dość często i trochę denerwuje :wink:
Remigiusz - Wto Mar 02, 2010 00:03

Sprawdź przewód czujnika na pompie który odcina paliwo przy wyłączeniu zapłonu.

Wymień na nowy filtr paliwa, mi się tak działo jak mi przy mrozach -26°C się parafina wytraciła to mi Check świecił :wink:

Jak sie z autem nic nie dzieje i ma dalej kopa to dziwne, bo w sumie jak się lampka zaświeci to komputer przechodzi w tryb awaryjny i czuć słabszą moc.

Więcej pomysłów na razie nie mam :razz:

[ Dodano: Wto Mar 02, 2010 00:03 ]
Możesz jeszcze sprawdzić kabelek oraz wtyczkę do pierwszego wtryskiwacza :wink: