Zobacz temat - [Freelander] Freelander i głośna kontrola trakcji
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Freelander i głośna kontrola trakcji

zkarol - Wto Mar 02, 2010 11:13
Temat postu: [Freelander] Freelander i głośna kontrola trakcji
Witam
jest to mój pierwszy post.
Mam pytanie w Freelander 2000 1.8 Benzyna/Gaz, gdy załącza się TC(konrtola trakcji) czy powinno być słychać głośną pracę, cos takiego jak pukanie(dosyć szybkie tempo).
czy coś takiego jest normale(gdy TC sie załącza czy powinny wydobywać sieodgłosy),
czy jest to powód aby coś sprawdzić?

Dziękuję i Pozdrawiam

win32 - Wto Mar 02, 2010 12:05

To jest normalne, Jak włącza się kontrola trakcji (i świeci kontrolka) , to jest taki dźwięk bzyczenia/stukania/chrobotania (nie wiem jak to dokładnie nazwać :razz: ) . W każdym razie wydaje wyraźnie słyszalne dźwięki.
hehe - Wto Mar 02, 2010 17:30

hmm... no nie wiem... u mnie nic nie słychać a tylko widze jak sie zapala kontrolka...
no chyba że to jakiś gwałtowny skręt to kontrola trakcji abesem steruje i może stukać

win32 - Wto Mar 02, 2010 17:44

Kontrola trakcji zawsze działa z ABSem , gdyż ten jest wykonawcą 'poleceń' od TC , przyhamowując konkretne koła w celu ustabilizowania auta. Nie ma możliwości zadziałania TC bez użycia ABSu . Nie wgryzałem się w to dokładnie , ale to co słychać to najprawdopodobniej modulator ABSu

Taki sam dźwięk będziesz miał przy użyciu HDC podczas zjazdu.

Tutaj słychać ten sam dźwięk w range'u ok 9 i 25 sekundy - zniekształcony, ale generalnie podobny
http://www.youtube.com/watch?v=uGYir7tWybs

cactooz - Pią Mar 12, 2010 08:33

hehe napisał/a:
hmm... no nie wiem... u mnie nic nie słychać a tylko widze jak sie zapala kontrolka...


potwierdzam u mnie to samo, a na pewno działa. Żadnych dźwięków.

t15690b - Pią Mar 12, 2010 09:36

terkocze jak się włącza TC dlatego że dział w tym wypadku pompa ABS gdyż by koło nie miało uślizgu musi być częściowo hamowane, mieszkam w górach i te terkotanie niejednokrotnie pozwoliło mi wyjść z nieprzyjemnej sytuacji :)
win32 - Pią Mar 12, 2010 09:52

Dodam jeszcze że w rocznikach po lifcie czyli od 01 , jest cichsza (od momentu wprowadzenia td4)