Zobacz temat - [R 416Si + lpg 99r.] prędkościomierz wariuje
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 416Si + lpg 99r.] prędkościomierz wariuje

driftdreamer - Wto Mar 02, 2010 19:47
Temat postu: [R 416Si + lpg 99r.] prędkościomierz wariuje
Witam wszystkich szukałem tematów ale nic podobnego do mojego problemu znalezc nie moglem..

Wskazowka predkosciomierza skacze w dziwny sposob i wraca do polozenia zera podzas postaju i wrzuceniu np. 1 rosnie do 120 km/h i opada, podobnie jest podczas jazy i zmiany biegow wskazowka skacze. Problem tylko przy zmianie biegow, przy jezdzie licznik wskazuje ok..

Moze ktos mial podobny problem i wie jak pomoc. Dodam ze ponad rok temu wymieniana byla skrzynia biegow ale od tamtej pory dopiero teraz cos szfankuje.

piotr8 - Wto Mar 02, 2010 19:52

Ja myśle że masz problem z przewodami do impulsatora (przerabiałem to pare dni temu) przewody te są w pobliżu drązka do zminy biegów na skrzyni, moze są gdzieś tam przetarte.
DANTE79R - Wto Mar 02, 2010 22:39

bzdura, rozkręć liczniki a wszystkiego się dowiesz :) Tam jest taki bajer (nie wiem jak to nazwać) poruszasz popsikasz i ma być :)
driftdreamer - Wto Mar 30, 2010 20:22

ale kolego DANTE79R co to za bajer jak wyglada. moze cos wiecej na ten temat:)

[ Dodano: Sro Mar 03, 2010 17:31 ]
piotr8 to by miało sens gdyż podczas wrzucania biegow sie tak dzieje. Posprawdzam to przy najblizszej okazji. Dzieki:)

[ Dodano: Sob Mar 20, 2010 09:41 ]
Przyczyna znaleziona. kabelek przy kostce wpiętej do impulsatora jest naderwany. W efekcie sprawdzania zostal calkiem przerwany i licznik nie dziala..

[ Dodano: Wto Mar 30, 2010 20:22 ]
Problem rozwiązany.Przyczyną skakania licznika byl jeden z naderwanych kabelkow w efekcie urwal sie calkiem i licznik zamarl.

podsumowujac obylo sie bez kanalu lecz ta kostka jest nierozbieralna wiec pojechalem na szrot i zalatwilem taka sam stara wycialem i zalutowalem kabelki z niowej kostki to tych z samochodu i wszystko gra:)

temat zamykam