Zobacz temat - [R 414] dziwne zachowanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 414] dziwne zachowanie

skorpio118 - Sro Mar 03, 2010 15:45
Temat postu: [R 414] dziwne zachowanie
witam mam takie pytanie zwiazane ze swiatłami w moim roverku. po zapaleniu silnika silnik pracuje normalnie a gdy wlacze swiatla to tak jakby lekko schodzil z obrotow a gdy sa juz swiatla wlaczone to jak chce zalaczyc ogrzewanie tylniej szyby to tak jakby te swiatla lekko przygasaly a jak odlacze ogrzewanie to wszytko nornalnie swieci i tak w kolo jak wlacze to przygasaja. czy to wina alternatora ze moze slabo doladowuje?? cyz cos innego??
BayHarborButche - Sro Mar 03, 2010 15:48

jeżeli można się podłączy do tematu , ja tez tak mam, alternator mi ostatnio siadł i musiałem oddać go do mechanika teraz z alternatorem jest ok może to aku?
skorpio118 - Sro Mar 03, 2010 15:53

BayHarborButche napisał/a:
jeżeli można się podłączy do tematu , ja tez tak mam, alternator mi ostatnio siadł i musiałem oddać go do mechanika teraz z alternatorem jest ok może to aku?


ale dalej ci sie tak robi po remoncie alternatora????

Artu - Sro Mar 03, 2010 17:22

Weź miernik, odpal auto, i sprawdzaj napięcie na klemach. W trakcie normalnej pracy silnika 13,8 - 14,4 V. Sprawdź też jak wygląda sytuacja pod obciążeniem (włącz np ogrzewanie tylnej szyby bo ustrojstwo ciągnie dużo prądu). Przyczyną może być też walnięty akumulator. Sprawdź napięcie na zgaszonym silniku, do ilu V spada w trakcie rozruchu auta.
BayHarborButche - Czw Mar 04, 2010 16:55

to właśnie od tego momentu tak jest , ale trochę pomyślałem, jak siadł alter. a jeszcze nie wiedziałem że to on to ładowałem całą noc aku i zapomniałem odkręci kapsle na cellach i trochę go wzdęło