Zobacz temat - [R25 Streetwise 1.4 04r.] lusterko prawe
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 Streetwise 1.4 04r.] lusterko prawe

piwosz - Nie Mar 07, 2010 23:16
Temat postu: [R25 Streetwise 1.4 04r.] lusterko prawe
Witam. Mam problem z prawym lusterkiem w w/w modelu. Lusterko regulowane jest elektrycznie.. tzn.powinno być, bo nie działa. Lewe chodzi jak trzeba.
Moje pytanie do kolegów i koleżanek w związku z tym gdzie i jak zacząć szukać przyczyny.

Mam tez problem ze spryskiwaczem tylnej szyby, ale z tym już sobie poradziłem przeszukując forum.

Z góry dzięki.

kasjopea - Pon Mar 08, 2010 01:05

piwosz, sprawdź styki w lusterku czy nie są zaśniedziałe i w ogóle obadaj jak tam wszystko wygląda po zdjęciu szkła.
MaReK - Pon Mar 08, 2010 01:37

Ja bym użył szukajki forumowej, bo ona prawdę Ci powie ;)

Co do lusterka, może joystick być trafiony... wycierają się tam ścieżki i trzeba będzie albo nanieść umiejętnie nowe, albo wymienić joy'a. Możesz też sprawdzić wiązkę w drzwiach oraz tak jak sugeruje Kasjo styki.

piwosz - Pon Mar 08, 2010 23:28

Dzięki za zainteresowanie tematem. od rana zabieram się za wymianę płynów itp. więc i temat lusterka obadam dokładniej.

[ Dodano: Pon Mar 08, 2010 23:28 ]
Kolejne pytanie do tematu. czy jest jakaś różnica gdybym kupił sterownik od lusterek z Anglika??
np. taki:
http://www.allegro.pl/ite...5_mg_zr_01.html

I jeszcze jedno tak podepnę jeśli można:
Czy na 'oko' da się ocenić czy rozrząd był wymieniany gdy ma teraz ponoć 28 tys od wymiany?
Moim zdaniem nie da się, ale wolę się upewnić.

Adrian - Wto Mar 09, 2010 00:04

piwosz,
Czy słychać pracę silniczka od regulacji lusterka?

piwosz - Wto Mar 09, 2010 00:17

Lewe brzęczy aż miło... a prawe jakby makiem zasiał, taka cisza...

Kuźwa, trochę się boję brać za plastiki bo często przy takich pracach "dewastuję" własne autka, a bardzo tego nie lubię jak coś spieprzę z własnej głupoty.

sTERYD - Wto Mar 09, 2010 10:26

być może to problem kabelkowy... sprawdź, na schemacie, które złącza w kostce drzwi są odpowiedzialne za regulacje lusterek, a potem czy pojawia się tam jakieś napięcie, albo może na początek sprawdź, czy przełącznik lewo-prawo na pewno przełącza się na prawe :hm: